• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Bad News: ক'ৰোনাৰ তৃতীয় ঢৌ অহা মাহত আহিব পাৰে, তৃতীয় ঢৌত শিশুসকল অধিক প্ৰভাৱিত হোৱাৰ সম্ভাৱনা !

Bad News: ক'ৰোনাৰ তৃতীয় ঢৌ অহা মাহত আহিব পাৰে, তৃতীয় ঢৌত শিশুসকল অধিক প্ৰভাৱিত হোৱাৰ সম্ভাৱনা !

SBI Report: ভাৰতীয় ষ্টেট বেংকে (SBI) ইয়াৰ প্ৰতিবেদনত কৈছে যে ভাৰতত ক'ৰোনাৰ তৃতীয় ঢৌ অহা মাহত আঘাত কৰিব পাৰে। একে সময়তে, প্ৰতিবেদনত দাবী কৰা হৈছে যে ছেপ্টেম্বৰৰ ভিতৰত ঢৌটো শীৰ্ষত উপনীত হ'ব পাৰে।

SBI Report: ভাৰতীয় ষ্টেট বেংকে (SBI) ইয়াৰ প্ৰতিবেদনত কৈছে যে ভাৰতত ক'ৰোনাৰ তৃতীয় ঢৌ অহা মাহত আঘাত কৰিব পাৰে। একে সময়তে, প্ৰতিবেদনত দাবী কৰা হৈছে যে ছেপ্টেম্বৰৰ ভিতৰত ঢৌটো শীৰ্ষত উপনীত হ'ব পাৰে।

SBI Report: ভাৰতীয় ষ্টেট বেংকে (SBI) ইয়াৰ প্ৰতিবেদনত কৈছে যে ভাৰতত ক'ৰোনাৰ তৃতীয় ঢৌ অহা মাহত আঘাত কৰিব পাৰে। একে সময়তে, প্ৰতিবেদনত দাবী কৰা হৈছে যে ছেপ্টেম্বৰৰ ভিতৰত ঢৌটো শীৰ্ষত উপনীত হ'ব পাৰে।

  • Share this:
সমগ্ৰ দেশত ক'ৰোনাৰ দ্বিতীয় ঢৌ দ্ৰুতগতিত বিয়পি পৰাৰ পিছত, তৃতীয় ঢৌ (Corona third wave) শীঘ্ৰেই দেশখনত আঘাত কৰিব পাৰে বুলি বাতৰি পোৱা গৈছে। এছবিআইৰ দ্বাৰা এটা প্ৰতিবেদন জাৰী কৰা হৈছে য'ত এই বিষয়ে অৱগত কৰা হৈছে। ভাৰতীয় ষ্টেট বেংকে (SBI) ইয়াৰ প্ৰতিবেদনত কৈছে যে ভাৰতত ক'ৰোনাৰ তৃতীয় ঢৌ অহা মাহত আঘাত কৰিব পাৰে। একে সময়তে, প্ৰতিবেদনত দাবী কৰা হৈছে যে ছেপ্টেম্বৰৰ ভিতৰত ঢৌটো শীৰ্ষত উপনীত হ'ব পাৰে।

এছবিআইৰ গৱেষণা প্ৰতিবেদনত কোৱা হৈছে যে ৭ মে'ত ভাৰতত ক'ৰোনাৰ দ্বিতীয় ঢৌ শীৰ্ষত উপনীত হৈছিল। "বৰ্তমানৰ তথ্য অনুসৰি, জুলাইৰ দ্বিতীয় সপ্তাহত ভাৰতে প্ৰায় ১০ হাজাৰ ঘটনাত উপনীত হ'ব পাৰে। অৱশ্যে, আগষ্টৰ দ্বিতীয় পষেকৰ ভিতৰত ক'ৰোনাৰ ঘটনা বৃদ্ধি হ'ব পাৰে।"

দ্বিতীয় ঢৌ যিমান গুৰুতৰ, সিমান গুৰুতৰ হ'ব পাৰে তৃতীয় ঢৌ
প্ৰতিবেদনঅনুসৰি, গোলকীয় তথ্যই দেখুৱাইছে যে তৃতীয় ঢৌৰ শীৰ্ষত দ্বিতীয় ঢৌতকৈ অধিক লোক সংক্ৰমিত হ'ব। বেঙ্কে প্ৰকাশ কৰা এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, ঢৌটোৰ প্ৰভাৱ প্ৰায় ৯৮ দিন ধৰি থাকিব পাৰে। তদুপৰি, বিশেষজ্ঞসকলে বিশ্বাস কৰে যে এই দ্বিতীয় ঢৌটো যিমান গুৰুতৰ সিমানেই গুৰুতৰ হ'ব পাৰে। অৱশ্যে, চৰকাৰে চলাই থকা টিকাকৰণ অভিযানৰ দ্বাৰা লোকসকল লাভান্বিত হ'ব। এই ঢৌত মৃত্যুৰ সংখ্যা দ্বিতীয় ঢৌতকৈ কম হ'ব পাৰে।

ইয়াত কোৱা হৈছে যে উন্নত দেশসমূহত দ্বিতীয় ঢৌৰ সময় আছিল ১০৮ দিন আৰু তৃতীয়টো আছিল ৯৮ দিন। এইবাৰ উন্নত প্ৰস্তুতি কৰিলে মৃত্যু হ্ৰাস কৰিব পাৰি।

তৃতীয় ঢৌই শিশুক অধিক প্ৰভাৱিত কৰিব পাৰে
লগতে এই তৃতীয় ঢৌৰ প্ৰভাৱ শিশুসকলৰ ওপৰত অধিক দৃশ্যমান হ'ব। লগতে এই সময়ত সকলো লোকৰ প্ৰাথমিকতা হ'ব লাগে ভেকছিন। প্ৰতিবেদনত কোৱা হৈছে যে দেশত ১২-১৮ বছৰ বয়সৰ ১৫-১৭ কোটি শিশু আছে। ভাৰতে উন্নত দেশৰ দৰে এই বয়সৰ গোটৰ ভেকছিন ক্ৰয় কৰাৰ বাবে এক উন্নত ৰণনীতি প্ৰস্তুত কৰা উচিত।
Published by:Kokil Sarma
First published: