உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • Coronavirus New Variant: মুম্বাইত পোৱা গৈছে XE প্ৰকাৰৰ দ্বিতীয়গৰাকী আক্ৰান্ত, সংক্ৰমিত লোকজনে ভেকছিনৰ দুয়োটা পালি গ্ৰহণ কৰিছিল ...

    Coronavirus New Variant: মুম্বাইত পোৱা গৈছে XE প্ৰকাৰৰ দ্বিতীয়গৰাকী আক্ৰান্ত, সংক্ৰমিত লোকজনে ভেকছিনৰ দুয়োটা পালি গ্ৰহণ কৰিছিল ...

    Corona Virusৰ নতুন XE প্ৰকাৰৰ (Coronavirus New Variant XE) বিষয়ে পুনৰ শংকা বৃদ্ধি পাইছে। এই প্ৰকাৰটোৰ দ্বিতীয়টো ঘটনা মুম্বাইত পোৱা গৈছে।

    Corona Virusৰ নতুন XE প্ৰকাৰৰ (Coronavirus New Variant XE) বিষয়ে পুনৰ শংকা বৃদ্ধি পাইছে। এই প্ৰকাৰটোৰ দ্বিতীয়টো ঘটনা মুম্বাইত পোৱা গৈছে।

    Corona Virusৰ নতুন XE প্ৰকাৰৰ (Coronavirus New Variant XE) বিষয়ে পুনৰ শংকা বৃদ্ধি পাইছে। এই প্ৰকাৰটোৰ দ্বিতীয়টো ঘটনা মুম্বাইত পোৱা গৈছে।

    • Share this:
    Corona Virusৰ নতুন XE প্ৰকাৰৰ (Coronavirus New Variant XE) বিষয়ে পুনৰ শংকা বৃদ্ধি পাইছে। এই প্ৰকাৰটোৰ দ্বিতীয়টো ঘটনা মুম্বাইত পোৱা গৈছে।

    মুম্বাইৰ ছাণ্টাক্ৰুজ অঞ্চলত এক্সই প্ৰকাৰৰ দ্বিতীয় ঘটনাটো প্ৰতিবেদিত হৈছে। এইটো কোৱা হৈছে যে এই প্ৰকাৰৰ দ্বাৰা সংক্ৰমিত ৰোগীয়ে কোৰোনা ভেকছিনৰ দুয়োটা পালি গ্ৰহণ কৰিছিল। আগতে, ওমিক্ৰন প্ৰকাৰটোৰ এই প্ৰকাৰৰ প্ৰথম ঘটনা মুম্বাইত পোৱা গৈছিল। মহাৰাষ্ট্ৰৰ উপৰিও, গুজৰাটতো এই প্ৰকাৰটো চিনাক্ত কৰা হৈছে।

    ইয়াৰ পূৰ্বে, গুজৰাটৰ বদোদৰাৰ বাসিন্দা বৃদ্ধগৰাকীৰ ১১ মাৰ্চত কোৰোনাৰ পজিটিভ ফলাফল আহিছিল। ইয়াৰ পিছত, তেওঁৰ নমুনা জিনোম অনুক্ৰমৰ বাবে প্ৰেৰণ কৰা হৈছিল। যিয়ে প্ৰকাশ কৰিছিল যে তেওঁৰ এক্সই প্ৰকাৰৰ অংশ আছিল।

    মানুহজনে মুম্বাইৰ পৰা গুজৰাটৰ বদোদৰালৈ যাত্ৰা কৰিছিল আৰু এখন ব্যক্তিগত হোটেলত আছিল। এই সময়ছোৱাত, তেওঁক লক্ষণবোৰৰ বাবে পৰীক্ষা কৰা হৈছিল আৰু কোভিড প্ৰতিবেদন পজিটিভ হৈছিল। তেওঁ তিনিজন বৃদ্ধ লোকৰ সংস্পৰ্শলৈ আহিছিল। এই সকলোলোকৰ পৰীক্ষাও কৰা হৈছিল কিন্তু তেওঁলোকৰ প্ৰতিবেদনবোৰ নেতিবাচক হৈছিল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: