• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • 'Covid এতিয়াও শেষ হোৱা নাই, স্কুলীয়া শিশুৰ বাবে টিকাকৰণ বৃদ্ধি কৰক': ৰাজ্যসমূহক ক'লে কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰীয়ে ...

'Covid এতিয়াও শেষ হোৱা নাই, স্কুলীয়া শিশুৰ বাবে টিকাকৰণ বৃদ্ধি কৰক': ৰাজ্যসমূহক ক'লে কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰীয়ে ...

কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী মনসুখ মাণ্ডৱিয়াই সোমবাৰে ৰাজ্য আৰু কেন্দ্ৰীয় শাসিত অঞ্চলসমূহৰ স্বাস্থ্য মন্ত্ৰীসকলৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰে আৰু তেওঁলোকক বিদ্যালয়ৰ শিশুসকলৰ বাবে কোভিড-১৯ টিকাকৰণৰ পৰিসৰ সম্প্ৰসাৰিত কৰাৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিবলৈ আহ্বান জনায়।

কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী মনসুখ মাণ্ডৱিয়াই সোমবাৰে ৰাজ্য আৰু কেন্দ্ৰীয় শাসিত অঞ্চলসমূহৰ স্বাস্থ্য মন্ত্ৰীসকলৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰে আৰু তেওঁলোকক বিদ্যালয়ৰ শিশুসকলৰ বাবে কোভিড-১৯ টিকাকৰণৰ পৰিসৰ সম্প্ৰসাৰিত কৰাৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিবলৈ আহ্বান জনায়।

কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী মনসুখ মাণ্ডৱিয়াই সোমবাৰে ৰাজ্য আৰু কেন্দ্ৰীয় শাসিত অঞ্চলসমূহৰ স্বাস্থ্য মন্ত্ৰীসকলৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰে আৰু তেওঁলোকক বিদ্যালয়ৰ শিশুসকলৰ বাবে কোভিড-১৯ টিকাকৰণৰ পৰিসৰ সম্প্ৰসাৰিত কৰাৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিবলৈ আহ্বান জনায়।

  • Share this:
কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী মনসুখ মাণ্ডৱিয়াই সোমবাৰে ৰাজ্য আৰু কেন্দ্ৰীয় শাসিত অঞ্চলসমূহৰ স্বাস্থ্য মন্ত্ৰীসকলৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰে আৰু তেওঁলোকক বিদ্যালয়ৰ শিশুসকলৰ বাবে কোভিড-১৯ টিকাকৰণৰ পৰিসৰ সম্প্ৰসাৰিত কৰা, বৃদ্ধসকলৰ বাবে সাৱধানতামূলক পালি আৰু জিনম অনুক্ৰম শক্তিশালী কৰাৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিবলৈ আহ্বান জনায়। স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে এই তথ্য প্ৰদান কৰিছিল। পৰ্যালোচনা বৈঠকত মান্দাৱিয়াই ৰাজ্যসমূহক কয়, "কোভিড-১৯ এতিয়াও শেষ হোৱা নাই। কিছুমান ৰাজ্যত, ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ বৰ্ধিত ঘটনাৰ সৈতে সতৰ্ক হোৱা আৰু সঠিক আচৰণ কৰাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ।"

কিছুমান জিলা আৰু ৰাজ্যত ক'ৰোনা positive ঘটনা বৃদ্ধি আৰু Covid-19 পৰীক্ষা হ্ৰাসৰ কথা উল্লেখ কৰি মান্দাৱিয়াই কয় যে দ্ৰুত আৰু সময়মতে পৰীক্ষা কৰিলে ঘটনাবোৰ আগতীয়াকৈ চিনাক্ত কৰাত সহায় কৰিব আৰু সমাজৰ মাজত সংক্ৰমণ বিয়পা নিয়ন্ত্ৰণ কৰাত সহায় কৰিব।

ইফালে, ভাৰতত এদিনত ৮,০৮৪ টা নতুন Covid-19 ৰ ঘটনাৰ সৈতে, দেশত এতিয়ালৈকে ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ দ্বাৰা সংক্ৰমিত হোৱা লোকৰ সংখ্যা ৪,৩২,৩০,১০১ লৈ বৃদ্ধি পাইছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: