• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Coronavirus in Punjab: পঞ্জাৱত এদিনত ৪ শতাধিক লোক Coronaত আক্ৰান্ত, বিদ্যালয়-মহাবিদ্যালয় বন্ধ ! বাছত ৫০% যাত্ৰী, ১৫ জানুৱাৰীলৈকে Night Curfew ...

Coronavirus in Punjab: পঞ্জাৱত এদিনত ৪ শতাধিক লোক Coronaত আক্ৰান্ত, বিদ্যালয়-মহাবিদ্যালয় বন্ধ ! বাছত ৫০% যাত্ৰী, ১৫ জানুৱাৰীলৈকে Night Curfew ...

প্ৰতীকী ফটো

প্ৰতীকী ফটো

পঞ্জাৱত ১৫ জানুৱাৰীলৈকে চহৰবোৰত Night curfew জাৰি কৰা হৈছে। নিশাৰ কাৰফিউ নিশা ১০ বজাৰ পৰা কাৰ্যকৰী হ'ব যি পুৱা ৫ বজালৈকে চলিব। চৰকাৰে জৰুৰী বৈঠকৰ পিছত ৰাজ্যখনৰ বিদ্যালয়, মহাবিদ্যালয় আৰু জিম বন্ধ কৰাৰ নিৰ্দেশ জাৰি কৰিছে।

  • Share this:
পঞ্জাৱত, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত পাঞ্জাৱৰ পাটিয়ালা চহৰৰ ৰাজেন্দ্ৰ চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ত (Rajindra Medical College) ১০০ ৰো অধিক শিক্ষাৰ্থীক কোভিড পজিটিভ (Covid positive) পোৱাৰ পিছত ১৫ জানুৱাৰীলৈকে চহৰবোৰত নিশাৰ কাৰফিউ (Night curfew) জাৰি কৰা হৈছে।

নিশাৰ কাৰফিউ নিশা ১০ বজাৰ পৰা কাৰ্যকৰী হ'ব যি পুৱা ৫ বজালৈকে চলিব। ইয়াৰ মাজতে, কাম অবিহনে ৰাস্তাত পোৱা যিকোনো লোকৰ বিৰুদ্ধে ব্যৱস্থা লোৱা হ'ব। চৰকাৰে জৰুৰী বৈঠকৰ পিছত ৰাজ্যখনৰ বিদ্যালয়, মহাবিদ্যালয় আৰু জিম বন্ধ কৰাৰ নিৰ্দেশ জাৰি কৰিছে। চৰকাৰে কোভিড নিয়ম পালনৰ নিৰ্দেশ দিছে।

Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese

ইয়াৰ উপৰিও, চিনেমা, হোটেল আৰু ৰেষ্টুৰেণ্ট ৫০ শতাংশৰ সৈতে খুলিবলৈ অনুমতি দিয়া হৈছে। পঞ্জাৱত, কোভিডৰ সংখ্যা বৃদ্ধি হোৱা কোভিড ৰ ক্ষেত্ৰত একেৰাহে দ্বিতীয় দিনৰ বাবে ৪০০ অতিক্ৰম কৰিছে। যোৱা ২৪ ঘণ্টাত  ৪১৯ টা কোভিডৰ ঘটনা প্ৰতিবেদিত হৈছে। পাঠানকোট আৰু পাটিয়ালাত সৰ্বাধিক পজিটিভিটীৰ হাৰ বৃদ্ধি পাইছে, যাৰ ফলত দুয়োখন জিলাই নিষেধাজ্ঞা আৰোপ কৰিবলৈ বাধ্য হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: