• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Covid-19: যোৱা ২৪ ঘণ্টাত দেশত ক'ৰোনাত ১৪৯ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে, ২,৫২৮ জন আক্ৰান্ত ...

Covid-19: যোৱা ২৪ ঘণ্টাত দেশত ক'ৰোনাত ১৪৯ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে, ২,৫২৮ জন আক্ৰান্ত ...

দেশত যোৱা কেইবাদিনো ধৰি, ক'ৰোনাৰ (Covid-19) আক্ৰান্ত ৩ হাজাৰতকৈও কম নথিভুক্ত হৈছে। শুকুৰবাৰে পুৱা স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে প্ৰকাশ কৰা তথ্য অনুসৰি, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত দেশত ১৪৯ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে।

দেশত যোৱা কেইবাদিনো ধৰি, ক'ৰোনাৰ (Covid-19) আক্ৰান্ত ৩ হাজাৰতকৈও কম নথিভুক্ত হৈছে। শুকুৰবাৰে পুৱা স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে প্ৰকাশ কৰা তথ্য অনুসৰি, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত দেশত ১৪৯ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে।

দেশত যোৱা কেইবাদিনো ধৰি, ক'ৰোনাৰ (Covid-19) আক্ৰান্ত ৩ হাজাৰতকৈও কম নথিভুক্ত হৈছে। শুকুৰবাৰে পুৱা স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে প্ৰকাশ কৰা তথ্য অনুসৰি, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত দেশত ১৪৯ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে।

  • Share this:
দেশত ক'ৰোনা ভাইৰাছ সংক্ৰমণৰ ঘটনা হ্ৰাস পাইছে। যোৱা কেইবাদিনো ধৰি, ক'ৰোনাৰ (Covid-19) আক্ৰান্ত ৩ হাজাৰতকৈও কম নথিভুক্ত হৈছে। অৱশ্যে, মৃত্যু এতিয়াও অব্যাহত আছে। শুকুৰবাৰে পুৱা স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে প্ৰকাশ কৰা তথ্য অনুসৰি, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত দেশত ১৪৯ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে।

স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ৰ তথ্য অনুসৰি, দেশখনে যোৱা ২৪ ঘণ্টাত কোৰোনা ভাইৰাছ সংক্ৰমণৰ ২৫২৮ টা নতুন ঘটনা নথিভুক্ত কৰিছে। ইয়াৰ সৈতে, ২৪ ঘণ্টাত ৩,৯৯৭ জন লোকক চিকিৎসালয়ৰ পৰা অব্যাহতি দিয়া হৈছে। বৰ্তমান, দেশত কৰোনাৰ ২৯,১৮১ টা সক্ৰিয় ঘটনা আছে। লগতে, দৈনিক ইতিবাচকতাৰ হাৰ হৈছে ০.৪০ শতাংশ।

ভাৰতত এতিয়ালৈকে মুঠ ৫,১৬,২৮১ জন লোক ক'ৰোনা ভাইৰাছ সংক্ৰমণত মৃত্যু বৰণ কৰিছে। একে সময়তে, এতিয়ালৈকে মুঠ ৪.২৪ কোটিৰো অধিক লোক ক'ৰোনা সংক্ৰমণৰ পৰা আৰোগ্য হৈছে। একে সময়তে, দেশত আৰোগ্যৰ হাৰ হৈছে ৯৮.৭৩ শতাংশ। একে সময়তে, দেশত এতিয়ালৈকে ৭৮.১৮ কোটি ক'ৰোনা পৰীক্ষা কৰা হৈছে। যোৱা ২৪ ঘণ্টাত, দেশখনত ৬,৩৩,৮৬৭ জন লোকৰ ক'ভিড পৰীক্ষা কৰা হৈছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি