• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • দেশৰ লগতে দিল্লীতো বাঢ়িছে ক'ৰোনাত আক্ৰান্তৰ সংখ্যা, দিল্লীত বিগত ২৪ ঘণ্টাত প্ৰায় ৮০০ জন আক্ৰান্ত ...

দেশৰ লগতে দিল্লীতো বাঢ়িছে ক'ৰোনাত আক্ৰান্তৰ সংখ্যা, দিল্লীত বিগত ২৪ ঘণ্টাত প্ৰায় ৮০০ জন আক্ৰান্ত ...

কেৱল দিল্লীত, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ৭৯৫ জন ক'ৰোনাত আক্ৰান্ত হৈছে। একে সময়তে, ক'ৰোনাৰ সক্ৰিয় আক্ৰান্তৰ সংখ্যা এতিয়া ২২৪৭ লৈ বৃদ্ধি হৈছে।

কেৱল দিল্লীত, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ৭৯৫ জন ক'ৰোনাত আক্ৰান্ত হৈছে। একে সময়তে, ক'ৰোনাৰ সক্ৰিয় আক্ৰান্তৰ সংখ্যা এতিয়া ২২৪৭ লৈ বৃদ্ধি হৈছে।

কেৱল দিল্লীত, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ৭৯৫ জন ক'ৰোনাত আক্ৰান্ত হৈছে। একে সময়তে, ক'ৰোনাৰ সক্ৰিয় আক্ৰান্তৰ সংখ্যা এতিয়া ২২৪৭ লৈ বৃদ্ধি হৈছে।

  • Share this:
ক'ৰোনাৰ গতি আকৌ এবাৰ বাঢ়ি অহা যেন লাগিছে। দেশৰ লগতে, এতিয়া দিল্লীত ক'ৰোনা ৰোগীও বৃদ্ধি পাইছে। আকৌ এবাৰ ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ সংক্ৰমণ বৃদ্ধি হোৱাৰ সৈতে, মানুহে ক'ৰোনাৰ চতুৰ্থ ঢৌৰ বিষয়ে চিন্তা কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিছে। কেৱল দিল্লীত, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ৭৯৫ জন ক'ৰোনাত আক্ৰান্ত হৈছে। একে সময়তে, ক'ৰোনাৰ সক্ৰিয় আক্ৰান্তৰ সংখ্যা এতিয়া ২২৪৭ লৈ বৃদ্ধি হৈছে।

দিল্লীত ক'ৰোনাৰ বৰ্ধিত ঘটনাৰ বাবে, ক'ৰোনা সংক্ৰমণৰ হাৰ ৪.১১% লৈ বৃদ্ধি হৈছে। এই সময়ছোৱাত, ৫৫৬ জন লোক আৰোগ্য হৈছিল। বৰ্তমান, দিল্লীত ১৩৬০ জন ৰোগী ঘৰত আইচোলেছনত আছে। দিল্লীৰ চিকিৎসালয়ত মুঠ ৯২ জন আক্ৰান্ত ভৰ্তি হৈছে। এতিয়ালৈকে পৰিসংখ্যাৰ বিষয়ে ক'লে, দিল্লীত এতিয়ালৈকে মুঠ ১৯১২০৬৩ ক'ৰোনাৰ ঘটনা প্ৰতিবেদিত হৈছে। ইয়াৰে ১৮৮৩৫৯৮ জন আৰোগ্য হৈছে। এতিয়ালৈকে কোভিডৰ ফলত মুঠ ২৬,২১৮ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: