• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Covid-19: ক'ৰোনাৰ বৰ্ধিত ঘটনাই পুনৰ উদ্বেগ বৃদ্ধি কৰিছে, নতুন ঢৌ আহিব নেকি ? স্বাস্থ্য বিশেষজ্ঞই এইদৰে ক'লে ...

Covid-19: ক'ৰোনাৰ বৰ্ধিত ঘটনাই পুনৰ উদ্বেগ বৃদ্ধি কৰিছে, নতুন ঢৌ আহিব নেকি ? স্বাস্থ্য বিশেষজ্ঞই এইদৰে ক'লে ...

ক'ৰোনা (Corona Virus Update)ৰ বৰ্ধিত ঘটনাৰ বিষয়ে, বিশেষজ্ঞজনে কয় যে চিন্তা কৰাৰ একো নাই কিয়নো বেছিভাগ ক্ষেত্ৰতে, ক'ৰোনাৰ মৃদু লক্ষণ দেখা গৈছে।

ক'ৰোনা (Corona Virus Update)ৰ বৰ্ধিত ঘটনাৰ বিষয়ে, বিশেষজ্ঞজনে কয় যে চিন্তা কৰাৰ একো নাই কিয়নো বেছিভাগ ক্ষেত্ৰতে, ক'ৰোনাৰ মৃদু লক্ষণ দেখা গৈছে।

ক'ৰোনা (Corona Virus Update)ৰ বৰ্ধিত ঘটনাৰ বিষয়ে, বিশেষজ্ঞজনে কয় যে চিন্তা কৰাৰ একো নাই কিয়নো বেছিভাগ ক্ষেত্ৰতে, ক'ৰোনাৰ মৃদু লক্ষণ দেখা গৈছে।

  • Share this:
কেইমাহমানৰ সকাহৰ পিছত, দেশত ভাৰতত কৰোনাৰ বৰ্ধিত ঘটনাই আকৌ এবাৰ উদ্বেগ বৃদ্ধি কৰিছে। স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে প্ৰদান কৰা তথ্য অনুসৰি, বুধবাৰে সমগ্ৰ দেশত ১৯ হাজাৰৰো অধিক আক্ৰান্ত হৈছে, আনহাতে ভাইৰাছটোৰ ফলত ৫৩ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছিল। অৱশ্যে, ক'ৰোনা (Corona Virus Update)ৰ বৰ্ধিত ঘটনাৰ বিষয়ে, বিশেষজ্ঞজনে কয় যে চিন্তা কৰাৰ একো নাই কিয়নো বেছিভাগ ক্ষেত্ৰতে, ক'ৰোনাৰ মৃদু লক্ষণ দেখা গৈছে।

দিল্লীৰ এপোলো চিকিৎসালয়ৰ জ্যেষ্ঠ পালমোনোলজিষ্ট ডাঃ নিখিল মোডীয়ে বৃহস্পতিবাৰে কয় যে অৱশ্যে ক'ৰোনাৰ ঘটনা বৃদ্ধি পাইছে কিন্তু এইটো সকাহৰ বিষয় যে বেছিভাগ লোকৰ কেৱল মৃদু লক্ষণ থাকে। ডাঃ মোডীয়ে কৈছিল যে ক'ৰোনা ভাইৰাছে আকৌ এবাৰ গতি লাভ কৰিছে। দিল্লীত কালি ২০০০ ৰো অধিক ৰোগীৰ প্ৰতিবেদন দিয়া হৈছিল, কিন্তু এই ৰোগীসকলৰ বেছিভাগৰ অতি মৃদু লক্ষণ আছে।

ডাঃ মোদীয়ে কয়, "ডায়েবেটিচ আৰু অন্যান্য সমস্যা থকা ৮০ ৰ পৰা ৯০ বছৰ বয়সৰ ৰোগীসকলে আমাক প্ৰতিবেদন দিছে, কিন্তু তেওঁলোকৰ সকলোৰে মৃদু লক্ষণ আছে। "ইয়াৰ অৰ্থ এইটো নহয় যে আমি কৰোনা ভাইৰাছৰ বাবে চিন্তা কৰিব নালাগে, সংকট এতিয়াও অব্যাহত আছে।

মানুহে কোভিড নিৰ্দেশনা অনুসৰণ নকৰে
আনহাতে, দিল্লীৰ ছাৰ গংগাৰাম চিকিৎসালয়ৰ জ্যেষ্ঠ পৰামৰ্শদাতা ডাঃ ধীৰেন গুপ্তাই কোৰোনা সম্পৰ্কে কয় যে যিসকলে সময়মতে নিজকে পৰীক্ষা নকৰে আৰু কোভিড নিৰ্দেশনা অনুসৰণ নকৰে তেওঁলোকৰ এই ভাইৰাছৰ সৈতে সমস্যা হ'ব পাৰে।

চিকিৎসকজনে কৈছে যে কোৰোনা হ্ৰাস হৈছিল কিন্তু আকৌ ভাইৰাছটোৱে গতি বৃদ্ধি কৰিছে আৰু ইয়াৰ আঁৰৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ কাৰণ হৈছে মানুহৰ অসাৱধান আচৰণ আৰু মাস্ক পৰিধান নকৰা।
Published by:Kokil Sarma
First published: