• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Covid Vaccine: শিশুৰ বাবে ভেকছিন কেতিয়াৰ পৰা উপলব্ধ হ'ব ? Bharat Biotechৰ MDএ দিলে এই উত্তৰ...

Covid Vaccine: শিশুৰ বাবে ভেকছিন কেতিয়াৰ পৰা উপলব্ধ হ'ব ? Bharat Biotechৰ MDএ দিলে এই উত্তৰ...

ক'ৰোনা মহামাৰীৰ সংক্ৰমণ পৰিহাৰ কৰিবলৈ ক'ৰোনা ভেকছিন (Corona Vaccine) হৈছে আমাৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ অস্ত্ৰ। ভাৰত বায়োটেকৰ এমডি ড০ কৃষ্ণ এলাই বৰ্ণনা কৰিছে যে আমি শিশুৰ ভেকছিনৰ বাবে ডিজিচিআইৰ পৰা অনুজ্ঞাপত্ৰৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছো।

ক'ৰোনা মহামাৰীৰ সংক্ৰমণ পৰিহাৰ কৰিবলৈ ক'ৰোনা ভেকছিন (Corona Vaccine) হৈছে আমাৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ অস্ত্ৰ। ভাৰত বায়োটেকৰ এমডি ড০ কৃষ্ণ এলাই বৰ্ণনা কৰিছে যে আমি শিশুৰ ভেকছিনৰ বাবে ডিজিচিআইৰ পৰা অনুজ্ঞাপত্ৰৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছো।

ক'ৰোনা মহামাৰীৰ সংক্ৰমণ পৰিহাৰ কৰিবলৈ ক'ৰোনা ভেকছিন (Corona Vaccine) হৈছে আমাৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ অস্ত্ৰ। ভাৰত বায়োটেকৰ এমডি ড০ কৃষ্ণ এলাই বৰ্ণনা কৰিছে যে আমি শিশুৰ ভেকছিনৰ বাবে ডিজিচিআইৰ পৰা অনুজ্ঞাপত্ৰৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছো।

  • Share this:
ক'ৰোনা মহামাৰীৰ সংক্ৰমণ পৰিহাৰ কৰিবলৈ ক'ৰোনা ভেকছিন (Corona Vaccine) হৈছে আমাৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ অস্ত্ৰ। কেন্দ্ৰীয় আৰু ৰাজ্য চৰকাৰে টিকাকৰণ অভিযান দ্ৰুতগতিত আগুৱাই নিয়াৰ বাবে একেলগে কাম কৰি আছে। ভাৰতে সকলো অসুবিধাক প্ৰত্যাহ্বান জনাই ১০০ কোটি টিকাকৰণ (100 crore vaccination) সীমা অতিক্ৰম কৰিছে। দেশখনে বৰ্তমান ১৮ বছৰতকৈ অধিক বয়সৰ লোকসকলক ভেকছিন প্ৰদান কৰি আছে, কিন্তু এতিয়া সকলোৱে অতি সোনকালে শিশুৰ বাবে ভেকছিন অহাৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে যাতে শিশুসকলকো সংক্ৰমণৰ পৰা সুৰক্ষিত কৰিব পৰা যায়।

ইফালে, কোভেকছিন মেনুফেকচাৰিং কোম্পানী ভাৰত বায়োটেকৰ এমডি ড০ কৃষ্ণ এলাই শিশুসকলৰ বাবে কোভিড ভেকছিনৰ বিষয়ে এক ডাঙৰ অন্তৰ্দৃষ্টি প্ৰদান কৰিছে। তেওঁ কয় যে চৰকাৰৰ পৰা নাগৰিকলৈকে সকলোৰে সামূহিক প্ৰচেষ্টাৰ ফলস্বৰূপে ভাৰতে ১০০ কোটি টিকাকৰণৰ আশ্চৰ্যজনক সীমা অতিক্ৰম কৰিছে। তেওঁ কৈছে যে আমি এতিয়া শিশুসকলৰ বাবে ভেকছিন অহাৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছোঁ। ডাঃ এলাই বৰ্ণনা কৰিছে যে আমি শিশুৰ ভেকছিনৰ বাবে ডিজিচিআইৰ পৰা অনুজ্ঞাপত্ৰৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছো।
Published by:Kokil Sarma
First published: