• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Covid Vaccine: আজিৰ পৰা Coronaৰ বুষ্টাৰ পালি বিনামূলীয়া হ'ব, ৭৫ দিনলৈ চলিব এই অভিযান ...

Covid Vaccine: আজিৰ পৰা Coronaৰ বুষ্টাৰ পালি বিনামূলীয়া হ'ব, ৭৫ দিনলৈ চলিব এই অভিযান ...

আজিৰ পৰা অৰ্থাৎ শুক্ৰবাৰৰ পৰা, সমগ্ৰ দেশৰ সকলো প্ৰাপ্তবয়স্কক পৰৱৰ্তী ৭৫ দিনৰ বাবে চৰকাৰী কেন্দ্ৰবোৰত বিনামূলীয়াকৈ বুষ্টাৰ পালি প্ৰদান কৰা হ'ব।

আজিৰ পৰা অৰ্থাৎ শুক্ৰবাৰৰ পৰা, সমগ্ৰ দেশৰ সকলো প্ৰাপ্তবয়স্কক পৰৱৰ্তী ৭৫ দিনৰ বাবে চৰকাৰী কেন্দ্ৰবোৰত বিনামূলীয়াকৈ বুষ্টাৰ পালি প্ৰদান কৰা হ'ব।

আজিৰ পৰা অৰ্থাৎ শুক্ৰবাৰৰ পৰা, সমগ্ৰ দেশৰ সকলো প্ৰাপ্তবয়স্কক পৰৱৰ্তী ৭৫ দিনৰ বাবে চৰকাৰী কেন্দ্ৰবোৰত বিনামূলীয়াকৈ বুষ্টাৰ পালি প্ৰদান কৰা হ'ব।

  • Share this:
আজিৰ পৰা অৰ্থাৎ শুক্ৰবাৰৰ পৰা, সমগ্ৰ দেশৰ সকলো প্ৰাপ্তবয়স্কক পৰৱৰ্তী ৭৫ দিনৰ বাবে চৰকাৰী কেন্দ্ৰবোৰত বিনামূলীয়াকৈ বুষ্টাৰ পালি প্ৰদান কৰা হ'ব। দৰাচলতে, বুষ্টাৰ পালি গ্ৰহণ কৰা লোকৰ সংখ্যা যথেষ্ট কম, আনহাতে যোগ্য লোকৰ সংখ্যা বৃদ্ধি হৈ আছে। এনে পৰিস্থিতিত, চৰকাৰে বুষ্টাৰ পালি গ্ৰহণ কৰা লোকৰ সংখ্যা বৃদ্ধি কৰিবলৈ এই অভিযান আৰম্ভ কৰিছে।

কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী মনসুখ মাণ্ডৱিয়াই টুইট কৰি কয়, "স্বাধীনতাৰ অমৃত মহোৎসৱৰ অধীনত আজিৰ পৰা সমগ্ৰ দেশৰ প্ৰাপ্তবয়স্ক লোকসকলক বিনামূলীয়াকৈ বুষ্টাৰ পালি প্ৰদান কৰাৰ ৭৫ দিনীয়া কাৰ্যসূচী আৰম্ভ হৈছে। মই আপোনাক অনুৰোধ জনাইছো যে আপোনাৰ পালৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰিকোচন পালি এটা গ্ৰহণ কৰক। প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীৰ নেতৃত্বত চৰকাৰে এখন স্বাস্থ্য ভাৰত, এক সুৰক্ষিত ভাৰত গঢ়ি তুলিবলৈ প্ৰতিশ্ৰুতিবদ্ধ।"

ভাৰতত কৰোনাৰ বিৰুদ্ধে যুঁজিবলৈ প্ৰস্তুত কৰা ভেকছিনটোৰ প্ৰথম পালিটো ১৬ জানুৱাৰী, ২০২১ তাৰিখে মুকলি কৰা হৈছিল। ২০২১ বৰ্ষটো ভাৰতৰ বাবে সোণালী আছিল। কিয়নো এই বছৰ, ভাৰতে কেৱল এটা থলুৱা ভেকছিন প্ৰস্তুত কৰাই নহয়, লগতে সৰ্ববৃহৎ ভেকছিন উৎপাদক দেশ হৈ পৰিছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: