• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Coronaই উদ্বেগ বৃদ্ধি কৰিছে, দেশত যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ১৭,০৯২ জন আক্ৰান্ত, ২৯ জনৰ মৃত্যু ...

Coronaই উদ্বেগ বৃদ্ধি কৰিছে, দেশত যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ১৭,০৯২ জন আক্ৰান্ত, ২৯ জনৰ মৃত্যু ...

দেশত ক'ৰোনা ৰোগীৰ বৰ্ধিত সংখ্যাই উদ্বেগ বৃদ্ধি কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিছে। কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে শনিবাৰে কয় যে যোৱা ২৪ ঘণ্টাত দেশত ১৭,০৯২ জন নতুন কৰোনা আক্ৰান্ত ধৰা পৰিছে আৰু ২৯ জনৰ মৃত্যু নথিভুক্ত কৰা হৈছে।

দেশত ক'ৰোনা ৰোগীৰ বৰ্ধিত সংখ্যাই উদ্বেগ বৃদ্ধি কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিছে। কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে শনিবাৰে কয় যে যোৱা ২৪ ঘণ্টাত দেশত ১৭,০৯২ জন নতুন কৰোনা আক্ৰান্ত ধৰা পৰিছে আৰু ২৯ জনৰ মৃত্যু নথিভুক্ত কৰা হৈছে।

দেশত ক'ৰোনা ৰোগীৰ বৰ্ধিত সংখ্যাই উদ্বেগ বৃদ্ধি কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিছে। কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে শনিবাৰে কয় যে যোৱা ২৪ ঘণ্টাত দেশত ১৭,০৯২ জন নতুন কৰোনা আক্ৰান্ত ধৰা পৰিছে আৰু ২৯ জনৰ মৃত্যু নথিভুক্ত কৰা হৈছে।

  • Share this:
দেশত ক'ৰোনা ৰোগীৰ বৰ্ধিত সংখ্যাই উদ্বেগ বৃদ্ধি কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিছে। কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে শনিবাৰে কয় যে যোৱা ২৪ ঘণ্টাত দেশত ১৭,০৯২ জন নতুন কৰোনা আক্ৰান্ত ধৰা পৰিছে আৰু ২৯ জনৰ মৃত্যু নথিভুক্ত কৰা হৈছে। দৈনিক ইতিবাচকতাৰ হাৰ ৪.১৪ শতাংশ। সক্ৰিয় ঘটনাৰ সংখ্যা ১,০৯,৫৬৮ লৈ বৃদ্ধি হৈছে। স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ৰ মতে, দেশত যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ১৪,৬৮৪ জন লোক ক'ৰোনাৰ পৰা আৰোগ্য হৈছে। ইয়াৰ ভিতৰত সৰ্বাধিক ৪১৮৯ জন মহাৰাষ্ট্ৰৰ পৰা, ৩৭২৪ জন কেৰালাত আৰু ১৩২১ জন তামিলনাডুত আৰোগ্য হৈছে। এতিয়ালৈকে ৪,২৮,৫১,৫৯০ জন লোকে ৰেকৰ্ডত ক'ৰোনাক পৰাজিত কৰিছে।

ক'ৰোনাৰ ফলত হোৱা মৃত্যুৰ বিষয়ে ক'লে, যোৱা এদিনত সৰ্বাধিক ৪ জন লোকৰ মৃত্যু মহাৰাষ্ট্ৰত হৈছে। তাৰ পিছত, দিল্লীত ৩ জন, পঞ্জাৱ আৰু কেৰালাত ২ জনকৈ লোকে প্ৰাণ হেৰুৱায়। বিহাৰ, ছত্তীশগড়, গুজৰাট, কৰ্ণাটক আৰু ৰাজস্থানত এজনকৈ ব্যক্তিয়ে কৰোনাৰ হাতত যুঁজত পৰাজিত হৈছিল। ইয়াৰ উপৰিও, ১৩ জন লোকৰ মৃত্যু কেৰালাৰ, যি এতিয়া অভিলেখত উপনীত হৈছে। স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ৰ মতে, দেশত কৰোনাৰ ইতিবাচকতাৰ দৈনিক হাৰ হৈছে ৪.১৪ শতাংশ আৰু সাপ্তাহিক হাৰ হৈছে ৩.৫৬ শতাংশ।
Published by:Kokil Sarma
First published: