মুখ্যপৃষ্ঠা » খবৰ

» দেশ

»COVID-19 in India: বুধবাৰে ক'ভিডৰ পৰা আৰোগ্য হ'ল ৩.২৪ লাখ লোক। বিপৰীতে সকলো ৰেকৰ্ড ভংগ কৰি ২৪ ঘণ্টাত দেশত ৪.১২ লাখ আক্ৰান্ত।

COVID-19 in India: বুধবাৰে ক'ভিডৰ পৰা আৰোগ্য হ'ল ৩.২৪ লাখ লোক। বিপৰীতে সকলো ৰেকৰ্ড ভংগ কৰি ২৪ ঘণ্টাত দেশত ৪.১২ লাখ আক্ৰান্ত।

News18 Assam | News18-Assam
Updated:May 6, 2021, 9:26 AM IST
COVID-19 in India: বুধবাৰে ক'ভিডৰ পৰা আৰোগ্য হ'ল ৩.২৪ লাখ লোক। বিপৰীতে সকলো ৰেকৰ্ড ভংগ কৰি ২৪ ঘণ্টাত দেশত ৪.১২ লাখ আক্ৰান্ত।
এদিনত সমগ্ৰ দেশতে ৪ লাখ ১২ হাজাৰ ৩৭৩ টা আক্ৰান্তৰ ঘটনা প্ৰতিবেদিত হৈছে, আনহাতে ৩,৯৭৯ জন লোকে প্ৰাণ হেৰুৱাইছে।

এদিনত সমগ্ৰ দেশতে ৪ লাখ ১২ হাজাৰ ৩৭৩ টা আক্ৰান্তৰ ঘটনা প্ৰতিবেদিত হৈছে, আনহাতে ৩,৯৭৯ জন লোকে প্ৰাণ হেৰুৱাইছে।

  • Share this:
দেশত ক'ৰোনাৰ দ্বিতীয় ঢৌ আৰু অধিক বিপদজনক হৈ পৰিছে। দেশত ক'ৰোনা সংক্ৰমিত ৰোগীৰ সংখ্যাই প্ৰতিদিনে নতুন অভিলেখ স্থাপন কৰিছে। নতুন ৰোগী আৰু মৃত্যুৰ পৰিসংখ্যাই যোৱা ২৪ ঘণ্টাত সকলো পুৰণি অভিলেখ ধ্বংস কৰিছে।

যোৱা এদিনত সমগ্ৰ দেশতে ৪ লাখ ১২ হাজাৰ ৩৭৩ টা আক্ৰান্তৰ ঘটনা প্ৰতিবেদিত হৈছে আনহাতে ৩,৯৭৯ জন লোকে প্ৰাণ হেৰুৱাইছে। এয়া দ্বিতীয়বাৰৰ বাবে এদিনত ৪ লাখতকৈও অধিক কৰোনা ৰোগীৰ খবৰ পোৱা গৈছে। ইয়াৰ পূৰ্বে, ৩০ এপ্ৰিলত, ৪ লাখ ২ হাজাৰ ১৪ টা ঘটনা পোহৰলৈ আহিছিল। সেইদিনা ৩৫২৫ জন ৰোগীৰ মৃত্যু হৈছিল।

বিগত ২৪ ঘণ্টাত ক'ৰোনাৰ মৃত্যুৰ পিছত দেশত ক'ৰোনা মহামাৰীৰ ফলত প্ৰাণ হেৰুওৱা লোকৰ সংখ্যা ২,৩০,০১০ অতিক্ৰম কৰিছে। কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে কয় যে নতুন ঘটনা পোহৰলৈ অহাৰ পিছত কোভিড-১৯ৰ মুঠ ঘটনা ২,১০,৬৪,৮৬২ লৈ বৃদ্ধি পাইছে। এই পৰিসংখ্যাবোৰো উদ্বেগজনক কিয়নো যোৱা ২৪ ঘণ্টাত আৰোগ্য হোৱা ৰোগীৰ সংখ্যা কালিৰ তুলনাত হ্ৰাস পাইছে। যদিও মঙলবাৰে ৩.৩৭ লাখ ৰোগী আৰোগ্য হৈছে, আজি মাত্ৰ ৩.২৪ লাখ ৰোগী আৰোগ্য হৈছে।
Published by: Kokil Sarma
First published: May 6, 2021, 9:19 AM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি