• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Covid-19: মহাৰাষ্ট্ৰত ৪ মাহৰ পিছত সৰ্বাধিক ২,৭০১ জন ক'ৰোনাত আক্ৰান্ত, মুম্বাইত ২৪ ঘণ্টাত ৪২% আক্ৰান্তৰ সংখ্যা বৃদ্ধি ...

Covid-19: মহাৰাষ্ট্ৰত ৪ মাহৰ পিছত সৰ্বাধিক ২,৭০১ জন ক'ৰোনাত আক্ৰান্ত, মুম্বাইত ২৪ ঘণ্টাত ৪২% আক্ৰান্তৰ সংখ্যা বৃদ্ধি ...

মুম্বাইত ক'ৰোনাত আক্ৰান্তৰ সংখ্যা দিনক দিনে বাঢ়ি গৈছে। এদিনৰ পিছত, ক'ৰোনাৰ নতুন ৰোগীৰ সংখ্যা ৪২ শতাংশ বৃদ্ধি হৈছে। প্ৰতিবেদন অনুসৰি, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত মুম্বাইত ক'ৰোনা সংক্ৰমণৰ ১৭৬৫ টা নতুন ঘটনা প্ৰতিবেদিত হৈছে।

মুম্বাইত ক'ৰোনাত আক্ৰান্তৰ সংখ্যা দিনক দিনে বাঢ়ি গৈছে। এদিনৰ পিছত, ক'ৰোনাৰ নতুন ৰোগীৰ সংখ্যা ৪২ শতাংশ বৃদ্ধি হৈছে। প্ৰতিবেদন অনুসৰি, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত মুম্বাইত ক'ৰোনা সংক্ৰমণৰ ১৭৬৫ টা নতুন ঘটনা প্ৰতিবেদিত হৈছে।

মুম্বাইত ক'ৰোনাত আক্ৰান্তৰ সংখ্যা দিনক দিনে বাঢ়ি গৈছে। এদিনৰ পিছত, ক'ৰোনাৰ নতুন ৰোগীৰ সংখ্যা ৪২ শতাংশ বৃদ্ধি হৈছে। প্ৰতিবেদন অনুসৰি, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত মুম্বাইত ক'ৰোনা সংক্ৰমণৰ ১৭৬৫ টা নতুন ঘটনা প্ৰতিবেদিত হৈছে।

  • Share this:
মুম্বাইত ক'ৰোনাত আক্ৰান্তৰ সংখ্যা দিনক দিনে বাঢ়ি গৈছে। এদিনৰ পিছত, ক'ৰোনাৰ নতুন ৰোগীৰ সংখ্যা ৪২ শতাংশ বৃদ্ধি হৈছে। প্ৰতিবেদন অনুসৰি, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত মুম্বাইত ক'ৰোনা সংক্ৰমণৰ ১৭৬৫ টা নতুন ঘটনা প্ৰতিবেদিত হৈছে। এইবছৰ ২৫ জানুৱাৰীৰ পিছত মুম্বাইত এইটো সৰ্বাধিক সংখ্যা। যদি আমি সমগ্ৰ মহাৰাষ্ট্ৰৰ কথা কওঁ, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত সমগ্ৰ মহাৰাষ্ট্ৰত ক'ৰোনাৰ ২,৭০১ টা ঘটনা প্ৰতিবেদিত হৈছে। যোৱা চাৰি মাহত এইটো সৰ্বাধিক সংখ্যা।

সমগ্ৰ মহাৰাষ্ট্ৰত যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ২,৭০১ জন লোক ক'ৰোনাত আক্ৰান্ত হৈছে। এই সময়ছোৱাত, ১,৩২৭ জন ৰোগী ক'ৰোনাৰ পৰা আৰোগ্য হৈছে। যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ৰাজ্যখনত কোভিডৰ ফলত এটাও মৃত্যু নথিভুক্ত কৰা হোৱা নাই। অৱশ্যে, ৰাজ্যখনত মুঠ সক্ৰিয় ঘটনা এতিয়া ৯,৮০৬ লৈ বৃদ্ধি হৈছে।

কালি, মুম্বাইৰ ওচৰত কোৰোনাত আক্ৰান্তৰ সংখ্যা বৃদ্ধি পাইছিল
কালি, মুম্বাইত ক'ৰোনাত ১০৩৬ জন আক্ৰান্ত হৈছিল আনহাতে সমগ্ৰ দেশত মুঠ ৪,২১৭ টা ক'ৰোনাৰ নতুন ঘটনা প্ৰতিবেদিত হৈছিল। আচৰিত কথাটো হ'ল মুম্বাই আৰু ইয়াৰ চাৰিওফালৰ অঞ্চলত ক'ৰোনা সংক্ৰমণৰ হাৰ আকাশচুম্বী হ'বলৈ আৰম্ভ কৰিছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: