• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Covid-19: Coronaৰ চতুৰ্থ ঢৌ, ৫ খন ৰাজ্যক লৈ চিন্তিত কেন্দ্ৰ ! কোভিড নিয়মবোৰ শিথিল নকৰিবলৈ কেন্দ্ৰৰ পৰামৰ্শ, ইয়াৰ ভিতৰত আছে উত্তৰ পূবৰ ৰাজ্যও ...

Covid-19: Coronaৰ চতুৰ্থ ঢৌ, ৫ খন ৰাজ্যক লৈ চিন্তিত কেন্দ্ৰ ! কোভিড নিয়মবোৰ শিথিল নকৰিবলৈ কেন্দ্ৰৰ পৰামৰ্শ, ইয়াৰ ভিতৰত আছে উত্তৰ পূবৰ ৰাজ্যও ...

NW18 Image

NW18 Image

দেশৰ কিছুমান ৰাজ্যত ক'ৰোনা বৃদ্ধি হোৱাৰ ফলত, কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ উদ্বেগ বৃদ্ধি পাইছে। কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য সচিব ৰাজেশ ভূষণে দিল্লী, হাৰিয়ানা, কেৰালা, মহাৰাষ্ট্ৰ আৰু মিজোৰামক ক'ৰোনাৰ ক্ষেত্ৰত নিৰীক্ষণ কৰিবলৈ আৰু সকলো প্ৰয়োজনীয় পদক্ষেপ ল'বলৈ কৈছে।

  • Share this:
দেশৰ কিছুমান ৰাজ্যত ক'ৰোনা বৃদ্ধি হোৱাৰ ফলত, কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ উদ্বেগ বৃদ্ধি পাইছে। চৰকাৰে ৰাজ্যসমূহক সতৰ্ক হৈ থাকিবলৈ আৰু কঠোৰ সতৰ্কতা ৰাখিবলৈ কৈছে। কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য সচিব ৰাজেশ ভূষণে দিল্লী, হাৰিয়ানা, কেৰালা, মহাৰাষ্ট্ৰ আৰু মিজোৰামক ক'ৰোনাৰ ক্ষেত্ৰত নিৰীক্ষণ কৰিবলৈ আৰু সকলো প্ৰয়োজনীয় পদক্ষেপ ল'বলৈ কৈছে। যোৱা সপ্তাহত, এই সংশ্লিষ্ট ৰাজ্যবোৰত কোভিড-19 ঘটনা বৃদ্ধি পাইছে। স্বাস্থ্য সচিবে ৰাজ্যসমূহক কঠোৰ সতৰ্কতা বজাই ৰাখিবলৈ আৰু প্ৰয়োজন হ'লে সুৰক্ষাৰ বাবে আগতীয়াকৈ পদক্ষেপ ল'বলৈ লিখিছে।

স্বাস্থ্য সচিব ৰাজেশ ভূষণে পত্ৰখনত পাঁচখন ৰাজ্য - দিল্লী, হাৰিয়ানা, কেৰালা, মহাৰাষ্ট্ৰ আৰু মিজোৰামক কৈছে যে দেশৰ আন প্ৰান্তত ক'ৰোনা ৰোগীৰ সংখ্যা হ্ৰাস পাইছে বা তেওঁলোকৰ সংখ্যা অতি কম। ইয়াৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত, ৰাজ্য আৰু কেন্দ্ৰীয় শাসিত অঞ্চলসমূহে অৰ্থনৈতিক আৰু সামাজিক কাৰ্যকলাপ পুনৰ খোলাৰ বাবে বিভিন্ন ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰি আছে। ইফালে, ক'ৰোনা ব্যৱস্থাপনাৰ বাবে বিপদাশংকা মূল্যায়ন-আধাৰিত ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰি থকাৰ প্ৰয়োজন আছে।  তেওঁ কৈছে যে সামান্য ভুলটোৱে মহামাৰী ব্যৱস্থাপনাত এতিয়ালৈকে কৰা কামত প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে।

ভূষণে পত্ৰখনত কৈছে যে ৰাজ্যসমূহে সংক্ৰমণৰ বিস্তাৰ নিৰীক্ষণ অব্যাহত ৰাখিব লাগে। কোভিড-19-ৰ দ্ৰুত আৰু কাৰ্যকৰী ব্যৱস্থাপনাৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় পদক্ষেপ ল'বলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে। উদ্বেগৰ ক্ষেত্ৰত নিয়মীয়া নিৰীক্ষণ আৰু তৎক্ষণাৎ পদক্ষেপ লোৱাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। তেওঁ কয় যে পৰীক্ষা-ট্ৰেক-চিকিৎসা-টিকাকৰণ আৰু কোভিড-উপযুক্ত আচৰণ অনুসৰণ কৰি নিৰীক্ষণ কৰা উচিত। এই কোৰোনা সংক্ৰমণ বিয়পা প্ৰতিহত কৰিবলৈ প্ৰতিৰোধ প্ৰচেষ্টা অনুসৰণ কৰিব লাগে।
Published by:Kokil Sarma
First published: