• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Coronavirus Cases in India: ২৪ ঘণ্টাত দেশত ২.৫৮ লাখ Covidত আক্ৰান্ত, Omicronৰ ঘটনা ৮,২০৯টা লৈ বৃদ্ধি ...

Coronavirus Cases in India: ২৪ ঘণ্টাত দেশত ২.৫৮ লাখ Covidত আক্ৰান্ত, Omicronৰ ঘটনা ৮,২০৯টা লৈ বৃদ্ধি ...

2.58 lakh New Coronavirus Cases in India today : দেশত প্ৰতিদিনে বৃহৎ সংখ্যক ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ ঘটনা প্ৰতিবেদিত হয়। সোমবাৰে প্ৰকাশিত তথ্য অনুসৰি, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত দেশত ক'ৰোনা সংক্ৰমণৰ ২,৫৮,০৮৯ টা নতুন ঘটনা প্ৰতিবেদিত হৈছে। একে সময়তে, কোভিড 19-ৰ ফলত ৩৮৫ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে।

2.58 lakh New Coronavirus Cases in India today : দেশত প্ৰতিদিনে বৃহৎ সংখ্যক ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ ঘটনা প্ৰতিবেদিত হয়। সোমবাৰে প্ৰকাশিত তথ্য অনুসৰি, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত দেশত ক'ৰোনা সংক্ৰমণৰ ২,৫৮,০৮৯ টা নতুন ঘটনা প্ৰতিবেদিত হৈছে। একে সময়তে, কোভিড 19-ৰ ফলত ৩৮৫ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে।

2.58 lakh New Coronavirus Cases in India today : দেশত প্ৰতিদিনে বৃহৎ সংখ্যক ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ ঘটনা প্ৰতিবেদিত হয়। সোমবাৰে প্ৰকাশিত তথ্য অনুসৰি, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত দেশত ক'ৰোনা সংক্ৰমণৰ ২,৫৮,০৮৯ টা নতুন ঘটনা প্ৰতিবেদিত হৈছে। একে সময়তে, কোভিড 19-ৰ ফলত ৩৮৫ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে।

  • Share this:
2.58 lakh New Coronavirus Cases in India today : কৰোনাৰ ২.৫৮ লাখ নতুন আক্ৰান্তৰ ঘটনা
দেশখনত দৈনিক বৃহৎ সংখ্যক ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ ঘটনা প্ৰতিবেদিত হয়। সোমবাৰে প্ৰকাশিত তথ্য অনুসৰি, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত দেশত ক'ৰোনা সংক্ৰমণৰ ২,৫৮,০৮৯ টা নতুন ঘটনা প্ৰতিবেদিত হৈছে। একে সময়তে, কোভিড 19-ৰ ফলত ৩৮৫ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে।

Daily Positivity Rate in India is 19.65% : দেশত ইতিবাচকতাৰ হাৰ 19.65%
সোমবাৰে ভাৰতত ক'ৰোনা ভাইৰাছ সংক্ৰমণৰ সক্ৰিয় ঘটনাৰ সংখ্যা ১৬,৫৬,৩৪১ লৈ বৃদ্ধি পাইছে। সক্ৰিয় ঘটনাবোৰ হৈছে ৪.৪৩ শতাংশ। পুনৰুদ্ধাৰৰ হাৰ ৯৪.২৭ শতাংশলৈ বৃদ্ধি পাইছে। যোৱা ২৪ ঘণ্টাত, দেশৰ ১,৫১,৭৪০ জন লোক কৰোনাৰ পৰা আৰোগ্য হৈছে। দৈনিক সংক্ৰমণৰ হাৰ ১৯.৬৫ শতাংশ। আনহাতে সাপ্তাহিক সংক্ৰমণৰ হাৰ ১৪.৪১ শতাংশ।

Omicron Cases in India Crosses 8000 mark today : ভাৰতত Omicron কেছ ৮,০০০ অতিক্ৰম কৰিছে
সোমবাৰে স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে প্ৰকাশ কৰা তথ্য অনুসৰি, ভাৰতত কৰোনা ভাইৰাছৰ নতুন প্ৰকাৰ অমাইক্ৰনৰ মুঠ ঘটনাৰ সংখ্যা ৮,২০৯ লৈ বৃদ্ধি হৈছে। দেওবাৰে ই ৬.০২ শতাংশ বৃদ্ধি পঞ্জীয়ন কৰিছে। এতিয়ালৈকে ই ২৯ খন ৰাজ্যলৈ বিয়পি পৰিছে। মহাৰাষ্ট্ৰত সৰ্বাধিক ১৭৩৮ টা ঘটনা আছে। আনহাতে পশ্চিম বংগত ১৬৭২ টা গোচৰ ৰুজু কৰা হৈছে। ৰাজস্থানত ইয়াৰ ১২৭৬ টা ঘটনা আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি