• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • ৰাহুল গান্ধী তেওঁৰ কথাত অটল, এতিয়া ছোনিয়া গান্ধীয়ে অশোক গেহলটক কংগ্ৰেছৰ কমাণ্ড দিব বিচাৰে ...

ৰাহুল গান্ধী তেওঁৰ কথাত অটল, এতিয়া ছোনিয়া গান্ধীয়ে অশোক গেহলটক কংগ্ৰেছৰ কমাণ্ড দিব বিচাৰে ...

সংবাদ সংস্থা এএনআইৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, এনে পৰিস্থিতিত ছোনিয়া গান্ধীয়ে দলটোৰ কমাণ্ড জ্যেষ্ঠ নেতা তথা ৰাজস্থানৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অশোক গেহলটক হস্তান্তৰ কৰিব বিচাৰে।

সংবাদ সংস্থা এএনআইৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, এনে পৰিস্থিতিত ছোনিয়া গান্ধীয়ে দলটোৰ কমাণ্ড জ্যেষ্ঠ নেতা তথা ৰাজস্থানৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অশোক গেহলটক হস্তান্তৰ কৰিব বিচাৰে।

সংবাদ সংস্থা এএনআইৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, এনে পৰিস্থিতিত ছোনিয়া গান্ধীয়ে দলটোৰ কমাণ্ড জ্যেষ্ঠ নেতা তথা ৰাজস্থানৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অশোক গেহলটক হস্তান্তৰ কৰিব বিচাৰে।

  • Share this:
কংগ্ৰেছৰ নতুন সভাপতি কোন হ'ব সেই বিষয়ে দলটোত এক পৰ্যায়ৰ বৈঠক আৰু চিন্তা-চৰ্চা চলি আছে। কংগ্ৰেছৰ প্ৰাক্তন সভাপতি ৰাহুল গান্ধীয়ে পুনৰ এই পদ গ্ৰহণ কৰিবলৈ কোনো আগ্ৰহ দেখুওৱা নাই। আনকি ছোনিয়া গান্ধীৰ বহু প্ৰচেষ্টাৰ পাছতো, ৰাহুল তেওঁৰ কথাত অটল হৈ আছে। সংবাদ সংস্থা এএনআইৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, এনে পৰিস্থিতিত ছোনিয়া গান্ধীয়ে দলটোৰ কমাণ্ড জ্যেষ্ঠ নেতা তথা ৰাজস্থানৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অশোক গেহলটক হস্তান্তৰ কৰিব বিচাৰে। কিন্তু, প্ৰতিবেদন অনুসৰি, অশোক গেহলটে কংগ্ৰেছৰ সভাপতিৰ দায়িত্ব ল'বলৈ অস্বীকাৰ কৰিছে। গেহলটকে ধৰি বহুতো কংগ্ৰেছ নেতাই ছোনিয়া গান্ধীক যুক্তি দিছে যে গান্ধী পৰিয়ালৰ বাহিৰে আন কোনেও দলটোক বান্ধি ৰাখিব নোৱাৰে।

সূত্ৰ অনুসৰি, দলটোৰ ডাঙৰ নেতাসকলে ছোনিয়া গান্ধীক পৰামৰ্শ দিছে যে যদি ৰাহুল গান্ধী সন্মত নহয়, তেন্তে ছোনিয়া গান্ধী ২০২৪ চনলৈকে কংগ্ৰেছৰ সভাপতি হৈ থাকিব লাগে। বা প্ৰিয়ংকা গান্ধীক দলৰ কমাণ্ড দিব পাৰি। গেহলটৰ উপৰিও মুকুল ৱাছনিক, বেণুগোপাল, চেলজা, মল্লিকাৰ্জুন খাৰ্গে, ভূপেশ বাঘেলৰ নাম আলোচনাত আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি