• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • দিগ্বিজয় সিং কংগ্ৰেছৰ নতুন সভাপতি হ'ব নেকি ? ভিতৰৰ কাহিনী জানক ...

দিগ্বিজয় সিং কংগ্ৰেছৰ নতুন সভাপতি হ'ব নেকি ? ভিতৰৰ কাহিনী জানক ...

কংগ্ৰেছ সভাপতি পদক লৈ চাচপেন্সে প্ৰতিদিনে এটা নতুন ৰূপ লৈছে। আকৌ এবাৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী তথা জ্যেষ্ঠ কংগ্ৰেছ নেতা দিগ্বিজয় সিঙৰ নাম প্ৰবিষ্ট কৰা হৈছে। দলৰ সভাপতিৰ দৌৰত তেওঁৰ নাম আগবাঢ়ি আহিছে।

কংগ্ৰেছ সভাপতি পদক লৈ চাচপেন্সে প্ৰতিদিনে এটা নতুন ৰূপ লৈছে। আকৌ এবাৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী তথা জ্যেষ্ঠ কংগ্ৰেছ নেতা দিগ্বিজয় সিঙৰ নাম প্ৰবিষ্ট কৰা হৈছে। দলৰ সভাপতিৰ দৌৰত তেওঁৰ নাম আগবাঢ়ি আহিছে।

কংগ্ৰেছ সভাপতি পদক লৈ চাচপেন্সে প্ৰতিদিনে এটা নতুন ৰূপ লৈছে। আকৌ এবাৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী তথা জ্যেষ্ঠ কংগ্ৰেছ নেতা দিগ্বিজয় সিঙৰ নাম প্ৰবিষ্ট কৰা হৈছে। দলৰ সভাপতিৰ দৌৰত তেওঁৰ নাম আগবাঢ়ি আহিছে।

  • Share this:
কংগ্ৰেছ সভাপতি পদক লৈ চাচপেন্সে প্ৰতিদিনে এটা নতুন ৰূপ লৈছে। আকৌ এবাৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী তথা জ্যেষ্ঠ কংগ্ৰেছ নেতা দিগ্বিজয় সিঙৰ নাম প্ৰবিষ্ট কৰা হৈছে। দলৰ সভাপতিৰ দৌৰত তেওঁৰ নাম আগবাঢ়ি আহিছে। দলৰ হাইকমাণ্ডে দিগ্বিজয় সিঙক দিল্লীলৈ মাতিছে। দিগ্বিজয় সিং বৰ্তমান ৰাহুল গান্ধীৰ ভাৰত যোৰো যাত্ৰাত কেৰালাৰ মাল্লাপুৰমত আছে। পাৰ্টি হাইকমাণ্ডৰ আহ্বানত, তেওঁ সন্ধিয়া পলমকৈ দিল্লীত উপস্থিত হৈছে।

কংগ্ৰেছ সভাপতি পদৰ বাবে নিৰ্বাচন যিকোনো সাধাৰণ নিৰ্বাচনতকৈ অধিক কঠিন হৈ পৰিছে। ৰাজস্থানৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অশোক গেহলটৰ পিছত, শশী থাৰুৰ, এতিয়া হঠাতে প্ৰাক্তন সাংসদ মুখ্যমন্ত্ৰী আৰু বৰ্তমানৰ ৰাজ্যসভাৰ সদস্য দিগ্বিজয় সিঙৰ নাম শিৰোনামলৈ আহিছে। এইটোও খবৰ পোৱা গৈছে যে তেওঁ দলৰ হাইকমাণ্ডৰ নিৰ্দেশত মনোনয়ন পত্ৰও দাখিল কৰিব পাৰে।

দিগ্বিজয় সিঙৰ নামটোৱে সকলোকে আচৰিত কৰিছে
কংগ্ৰেছ সভাপতি পদৰ বাবে নিৰ্বাচনৰ বাবে হোৱা বৃহৎ উত্থান-পতনৰ মাজত দিগ্বিজয় সিঙৰ নাম সকলোকে আচৰিত কৰি তুলিছে। ছোনিয়া গান্ধীৰ বিশ্বস্ত পিচিচি মুৰব্বী কমল নাথৰ দিল্লীলৈ আহ্বানৰ পিছত, দিগ্বিজয় সিঙৰ নাম এতিয়া ওলাই আহিছে। কমল নাথে ছোনিয়া গান্ধীক তেওঁৰ নাম ৰখাৰ পৰামৰ্শ দিছে। ছোনিয়া গান্ধীয়ে তেওঁক লগে লগে দিল্লীলৈ মাতিছে। দিগ্বিজয় সিঙে আজি দিল্লীত উপস্থিত হৈছে। সূত্ৰ অনুসৰি, দিগ্বিজয় সিঙে কাইলৈ বা ৩০ ছেপ্টেম্বৰত দলৰ সভাপতি পদৰ বাবে মনোনয়ন দাখিল কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি