• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Game of Thrones তকৈও অধিক আকৰ্ষণীয় কংগ্ৰেছৰ সভাপতিৰ নিৰ্বাচন ! দলটোৱে প্ৰতিমুহূৰ্তত লাভ কৰিছে নতুন ছাৰপ্ৰাইজ ...

Game of Thrones তকৈও অধিক আকৰ্ষণীয় কংগ্ৰেছৰ সভাপতিৰ নিৰ্বাচন ! দলটোৱে প্ৰতিমুহূৰ্তত লাভ কৰিছে নতুন ছাৰপ্ৰাইজ ...

কংগ্ৰেছৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সভাপতি পদৰ বাবে নিৰ্বাচন হোৱাৰ বাবে, নতুন দিল্লীৰ দলীয় কাৰ্যালয়ৰ পৰিৱেশ সম্পূৰ্ণৰূপে সলনি হৈছে। এসময়ৰ নিৰ্জন দলটোৰ নিৰ্বাচনী কাৰ্যালয়ত পৰিৱেশ সলনি হৈছে।

কংগ্ৰেছৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সভাপতি পদৰ বাবে নিৰ্বাচন হোৱাৰ বাবে, নতুন দিল্লীৰ দলীয় কাৰ্যালয়ৰ পৰিৱেশ সম্পূৰ্ণৰূপে সলনি হৈছে। এসময়ৰ নিৰ্জন দলটোৰ নিৰ্বাচনী কাৰ্যালয়ত পৰিৱেশ সলনি হৈছে।

কংগ্ৰেছৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সভাপতি পদৰ বাবে নিৰ্বাচন হোৱাৰ বাবে, নতুন দিল্লীৰ দলীয় কাৰ্যালয়ৰ পৰিৱেশ সম্পূৰ্ণৰূপে সলনি হৈছে। এসময়ৰ নিৰ্জন দলটোৰ নিৰ্বাচনী কাৰ্যালয়ত পৰিৱেশ সলনি হৈছে।

  • Share this:
কংগ্ৰেছৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সভাপতি পদৰ বাবে নিৰ্বাচন হোৱাৰ বাবে, নতুন দিল্লীৰ দলীয় কাৰ্যালয়ৰ পৰিৱেশ সম্পূৰ্ণৰূপে সলনি হৈছে। এসময়ৰ নিৰ্জন দলটোৰ নিৰ্বাচনী কাৰ্যালয়ত পৰিৱেশ সলনি হৈছে। এই কাৰ্যালয়ত দুখন অতিৰিক্ত টেবুলৰ লগতে অতিৰিক্ত কৰ্মচাৰী নিযুক্ত কৰা হৈছে। এই কৰ্মচাৰীসকলে নিৰ্বাচনত প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰিবলৈ আগ্ৰহী নেতাসকলকো নিৰ্দেশনা দি আছে। দলৰ সভাপতি পদৰ বাবে নিৰ্বাচন অক্টোবৰত অনুষ্ঠিত হ'ব।

যেতিয়া শশী থাৰুৰে নিৰ্বাচনী নথি পত্ৰ লৈছিল তেতিয়া কাৰ্যালয়ৰ পৰিৱেশ সম্পূৰ্ণৰূপে সলনি হৈছিল। তেওঁ কংগ্ৰেছৰ কেন্দ্ৰীয় নিৰ্বাচন কৰ্তৃপক্ষৰ অধ্যক্ষ মধুসূদন মিস্ত্ৰীৰ সৈতে এখন ফটোও তুলিছিল, যিয়ে তেওঁ ৰাষ্ট্ৰীয় সভাপতি পদৰ বাবে প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰিব বুলি উৰাবাতৰি নিশ্চিত কৰিছিল। থাৰুৰৰ পিছত, এতিয়া আলোচনা হৈছে যে এই পদত প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰিব বিচৰা আন কোন ডাঙৰ নেতা? আপোনাক কওঁ, বহুতো নেতাই বৰ্তমান বুজ লৈ আছে যে তেওঁলোকে মনোনয়ন দাখিলৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় ১০ জন নেতাৰ সমৰ্থন পাব নে নাই।

ছোনিয়াই এইটো কৈছে

তাৎপৰ্যপূৰ্ণভাৱে, কংগ্ৰেছ অধ্যক্ষা ছোনিয়া গান্ধীয়ে ইতিমধ্যে কৈছে যে তেওঁ এই নিৰ্বাচনত নিৰপেক্ষ হৈ থাকিব আৰু দলৰ যিকোনো সদস্যই এই নিৰ্বাচনৰ বাবে মনোনয়ন দাখিল কৰিব পাৰে। ইয়াত বহুতো নেতা আছে যাৰ দলত শক্তি আছে। থাৰুৰক পাৰ্টিটোলৈ বেলেগ দেখাইছে। তেওঁলোক যথেষ্ট শিক্ষিত আৰু মেজাজীও। বহুসময়ত তেওঁ আনকি পাৰ্টি লাইনৰ সৈতে খাপ খোৱা নাছিল। কিন্তু, ইয়াৰ স্বত্বেও, তেওঁ প্ৰত্যাহ্বানৰে ভৰা তিৰুৱন্তপুৰমৰ আসনত জয়ী হৈছিল। থাৰুৰ কংগ্ৰেছৰ বিদ্ৰোহী গোট জি-২৩ৰ অংশ আছিল, যিস্বচ্ছ নিৰ্বাচন বিচাৰিছিল। নিৰ্বাচনৰ সময়ত, কংগ্ৰেছৰ কেৰালা গোটেও তেওঁক সমৰ্থন কৰিবলৈ অস্বীকাৰ কৰিছিল, কিন্তু তেওঁ জয়ী হৈছিল।

মনীষ তিৱাৰী আৰু অন্যান্য নেতাও দৌৰত আছে

থাৰুৰৰ দৰে, সাংসদ মনীষ তিৱাৰীও এজন দলৰ বিদ্ৰোহী। এইটো কোৱা হৈছে যে গান্ধী পৰিয়ালৰ সৈতে তেওঁলোকৰ সম্পৰ্ক ভালদৰে চলি থকা নাই। তেওঁ বৰ্তমান তেওঁৰ পঞ্জাৱ বিধানসভা সমষ্টি ভ্ৰমণত আছে। তাত তেওঁ কোন নেতাই তেওঁক সমৰ্থন কৰিব পাৰে তাক অনুধাৱন কৰি আছে। গান্ধী পৰিয়ালৰ অনুগত মল্লিকাৰ্জুন খাৰ্গেও ৰাষ্ট্ৰীয় সভাপতি পদৰ দৌৰত আছে। দলৰ নেতাসকলৰ সৈতে তেওঁৰ আশ্চৰ্যজনক সমন্বয় আছে। মুকুল ৱাচনিকো এই শাৰীত আছে। মুকুল মহাৰাষ্ট্ৰৰ এজন দলিত নেতা। বৰ্তমান, তেওঁ গান্ধী পৰিয়ালৰ এজন অনুগত আৰু যুৱ নেতা। এই সকলো নেতাৰ দৰে ৰাজস্থানৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অশোক গেহলট, ভূপিন্দৰ সিং হুডা, পৃথ্বীৰাজ চৌহান দলৰ সভাপতি পদৰ দৌৰত আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: