• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • কংগ্ৰেছৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সভাপতি নিৰ্বাচন সম্পন্ন ! ভোটদান কৰিলে ৯,৫০০ জন লোকে, ১৯ অক্টোবৰত ওলাব ফলাফল ...

কংগ্ৰেছৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সভাপতি নিৰ্বাচন সম্পন্ন ! ভোটদান কৰিলে ৯,৫০০ জন লোকে, ১৯ অক্টোবৰত ওলাব ফলাফল ...

কংগ্ৰেছ সমিতিৰ মুখ্য কাৰ্যালয়ৰ সৈতে ৬৫ টা স্থানত ভোটকেন্দ্ৰ স্থাপন কৰা হৈছিল, য'ত প্ৰতিনিধিসকলে ভোটদান কৰিছে। মল্লিকাৰ্জুন খাৰ্গে আৰু শশী থাৰুৰ সভাপতি পদৰ নিৰ্বাচনৰ বাবে মুখামুখি হৈছে।

কংগ্ৰেছ সমিতিৰ মুখ্য কাৰ্যালয়ৰ সৈতে ৬৫ টা স্থানত ভোটকেন্দ্ৰ স্থাপন কৰা হৈছিল, য'ত প্ৰতিনিধিসকলে ভোটদান কৰিছে। মল্লিকাৰ্জুন খাৰ্গে আৰু শশী থাৰুৰ সভাপতি পদৰ নিৰ্বাচনৰ বাবে মুখামুখি হৈছে।

কংগ্ৰেছ সমিতিৰ মুখ্য কাৰ্যালয়ৰ সৈতে ৬৫ টা স্থানত ভোটকেন্দ্ৰ স্থাপন কৰা হৈছিল, য'ত প্ৰতিনিধিসকলে ভোটদান কৰিছে। মল্লিকাৰ্জুন খাৰ্গে আৰু শশী থাৰুৰ সভাপতি পদৰ নিৰ্বাচনৰ বাবে মুখামুখি হৈছে।

  • Share this:
কংগ্ৰেছ সভাপতি পদৰ বাবে ভোটদান সোমবাৰে সমাপ্ত হৈছে। সৰ্বভাৰতীয় কংগ্ৰেছ সমিতিৰ মুখ্য কাৰ্যালয়ৰ সৈতে ৬৫ টা স্থানত ভোটকেন্দ্ৰ স্থাপন কৰা হৈছিল, য'ত প্ৰতিনিধিসকলে ভোটদান কৰিছে। মল্লিকাৰ্জুন খাৰ্গে আৰু শশী থাৰুৰ সভাপতি পদৰ নিৰ্বাচনৰ বাবে মুখামুখি হৈছে। কংগ্ৰেছৰ কেন্দ্ৰীয় নিৰ্বাচন কৰ্তৃপক্ষৰ অধ্যক্ষ মধুসূদন মিস্ত্ৰীয়ে এখন সংবাদমেল অনুষ্ঠিত কৰি ভোটদানৰ বিষয়ে তথ্য প্ৰদান কৰিছিল। তেওঁ কয় যে কংগ্ৰেছৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সভাপতিৰ ভোটদানত আজি ৯,৫০০ জন প্ৰতিনিধিয়ে ভোটদান কৰে। সামগ্ৰিকভাৱে, ৰাজ্যবোৰত ৯৬% ভোটদান নথিভুক্ত কৰা হৈছিল। এই সময়ছোৱাত কোনো অপ্ৰীতিকৰ ঘটনা সংঘটিত হোৱা নাই। তেওঁ এইটোও কৈছিল যে এআইচিচিৰ মুখ্য কাৰ্যালয়ত ৮৭ জন লোকে ভোট দিছিল।

মধুসূদন মিস্ত্ৰীয়ে কয় যে ছোনিয়া গান্ধী, মনমোহন সিঙকে ধৰি ৮৭ জন প্ৰতিনিধিয়ে কংগ্ৰেছৰ মুখ্য কাৰ্যালয়ত ভোট দান কৰে। দলৰ সভাপতি ছোনিয়া গান্ধী, প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী মনমোহন সিং, কংগ্ৰেছৰ প্ৰাক্তন সভাপতি ৰাহুল গান্ধী আৰু আন কেইবাজনো জ্যেষ্ঠ নেতাই ভোটদান কৰে। ভোট দান কৰাৰ পিছত, ছোনিয়া গান্ধীয়ে কৈছে যে তেওঁ দীৰ্ঘদিন ধৰি এই দিনটোৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি