• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • আৰক্ষীয়ে কিয় আটক কৰিলে ৰাহুল গান্ধী-প্ৰিয়ংকা গান্ধীক ? কি ক'লে ৰাহুল গান্ধীয়ে ?

আৰক্ষীয়ে কিয় আটক কৰিলে ৰাহুল গান্ধী-প্ৰিয়ংকা গান্ধীক ? কি ক'লে ৰাহুল গান্ধীয়ে ?

অল ইণ্ডিয়া কংগ্ৰেছ পাৰ্টিয়ে (Congress) শুকুৰবাৰে দিল্লীত মূল্যবৃদ্ধি, জিএছটি আৰু কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ নীতিৰ বিৰুদ্ধে ৰাজপথৰ পৰা সংসদলৈ প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে। ইফালে, কংগ্ৰেছ নেতা ৰাহুল গান্ধীৰ পিছত প্ৰিয়ংকা গান্ধীকো দিল্লী আৰক্ষীয়ে আটক কৰিছে।

অল ইণ্ডিয়া কংগ্ৰেছ পাৰ্টিয়ে (Congress) শুকুৰবাৰে দিল্লীত মূল্যবৃদ্ধি, জিএছটি আৰু কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ নীতিৰ বিৰুদ্ধে ৰাজপথৰ পৰা সংসদলৈ প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে। ইফালে, কংগ্ৰেছ নেতা ৰাহুল গান্ধীৰ পিছত প্ৰিয়ংকা গান্ধীকো দিল্লী আৰক্ষীয়ে আটক কৰিছে।

অল ইণ্ডিয়া কংগ্ৰেছ পাৰ্টিয়ে (Congress) শুকুৰবাৰে দিল্লীত মূল্যবৃদ্ধি, জিএছটি আৰু কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ নীতিৰ বিৰুদ্ধে ৰাজপথৰ পৰা সংসদলৈ প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে। ইফালে, কংগ্ৰেছ নেতা ৰাহুল গান্ধীৰ পিছত প্ৰিয়ংকা গান্ধীকো দিল্লী আৰক্ষীয়ে আটক কৰিছে।

  • Share this:
অল ইণ্ডিয়া কংগ্ৰেছ পাৰ্টিয়ে (Congress) শুকুৰবাৰে দিল্লীত মূল্যবৃদ্ধি, জিএছটি আৰু কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ নীতিৰ বিৰুদ্ধে ৰাজপথৰ পৰা সংসদলৈ প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে। ইফালে, কংগ্ৰেছ নেতা ৰাহুল গান্ধীৰ পিছত প্ৰিয়ংকা গান্ধীকো দিল্লী আৰক্ষীয়ে আটক কৰিছে। ৰাহুলে সকলো কংগ্ৰেছ নেতাৰ সৈতে মূল্যবৃদ্ধিৰ বিৰুদ্ধে ৰাষ্ট্ৰপতি ভৱনৰ ফালে প্ৰতিবাদী সমদল কৰি আছিল যেতিয়া তেওঁক আটক কৰা হৈছিল। ৰাহুলৰ উপৰিও শশী থাৰুৰকো আটক কৰা হৈছে। যেতিয়া প্ৰিয়ংকা গান্ধীয়ে বেৰিকেড পাৰ হৈছিল আৰু ৰাস্তাত ধৰ্ণা দিবলৈ বহিছিল। আৰক্ষীয়ে তেওঁক তাৰ পৰা জিম্মাত লৈছিল। বহুতো কংগ্ৰেছী এতিয়াও বিজয় চকত ধৰ্ণাত বহি আছে। দিল্লী আৰক্ষীয়ে সমগ্ৰ জিলাখনত ১৪৪ ধাৰা জাৰি কৰিছে।

সকলো নেতাক কিংছৱে কেম্পলৈ অনা হৈছে

মূল্যবৃদ্ধি আৰু নিবনুৱাক লৈ দিল্লীত সকলো কংগ্ৰেছ নেতা আৰু কৰ্মীৰ দ্বাৰা চলি থকা প্ৰতিবাদৰ সময়ত আৰক্ষীয়ে তেওঁক জিম্মাত লৈছিল। মল্লিকাৰ্জুন খাৰ্গে, জয়ৰাম ৰমেশ আৰু ৰণজিৎ ৰঞ্জনক আটক কৰা সকলকে ধৰি কেইবাজনো কংগ্ৰেছ সাংসদক পুলিচ লাইনছ কিংছৱে শিবিৰলৈ অনা হৈছে।

ৰাহুল গান্ধীয়ে কৈছে যে কংগ্ৰেছৰ সাংসদসকলক টানি নিয়া হৈছে আৰু প্ৰহাৰ কৰা হৈছে

ৰাজপথৰ ওচৰত প্ৰতিবাদ কৰি থকা ৰাহুল গান্ধীয়ে কয়, "আৰক্ষীয়ে কংগ্ৰেছৰ সাংসদসকলক টানি নিছে। কিছুমান লোকক আঘাত কৰা হৈছে। আপোনালোক সকলোৱে দেখিছে যে গণতন্ত্ৰক হত্যা কৰা হৈছে। এই লোকসকলে তেওঁলোকক মূল্যবৃদ্ধিৰ ওপৰত প্ৰতিবাদ কৰিবলৈ অনুমতি দিয়া নাই।"

ৰবি শংকৰ প্ৰসাদে কৈছে- এই সকলোবোৰ অজুহাত

ৰবি শংকৰ প্ৰসাদে কংগ্ৰেছ আৰু ৰাহুল গান্ধীৰ প্ৰতিবাদৰ ওপৰত বিজেপিৰ হৈ টুইট কৰিছে। ৰবি শংকৰ প্ৰসাদে কয়, "ৰাহুল গান্ধীয়ে মিছা কৈছে যে তেওঁক সময় দিয়া হোৱা নাই। যদি সদনত মূল্যবৃদ্ধিৰ ওপৰত আলোচনা হৈছিল, তেন্তে কংগ্ৰেছৰ লোকসকলে ইয়াত অংশগ্ৰহণ কৰিছিল নে নাই? অত্যাধিক তীক্ষ্ণ আৰু নিম্ন স্তৰৰ অভিযোগ আছে নে নাই? মুদ্ৰাস্ফীতি আৰু নিবনুৱা এক অজুহাত। মূল কাৰণটো হ'ল EDক ভয় খুওৱা, ভাবুকি দিয়া আৰু পৰিয়ালটো বচোৱা।"
Published by:Kokil Sarma
First published: