অৰ্ণৱ গোস্বামীয়ে আগতেই জানিছিল বালাকোট ষ্ট্ৰাইকৰ কথা! লিক হোৱাটছ এপ চাটক লৈ JPC তদন্ত দাবী কংগ্ৰেছৰ

News18 Assam | News18-Assam
Updated:January 18, 2021, 8:33 PM IST
অৰ্ণৱ গোস্বামীয়ে আগতেই জানিছিল বালাকোট ষ্ট্ৰাইকৰ কথা! লিক হোৱাটছ এপ চাটক লৈ JPC তদন্ত দাবী কংগ্ৰেছৰ
সেনাৰ গোপন পৰিকল্পনাৰ কথা আগতীয়াকৈ জানিব পাৰিছিল নেকি অৰ্ণৱ গোস্বামীয়ে?

সেনাৰ গোপন পৰিকল্পনাৰ কথা আগতীয়াকৈ জানিব পাৰিছিল নেকি অৰ্ণৱ গোস্বামীয়ে?

  • Share this:
সেনাৰ গোপন পৰিকল্পনাৰ কথা আগতীয়াকৈ জানিব পাৰিছিল নেকি অৰ্ণৱ গোস্বামীয়ে? বাৰ্কৰ প্ৰাক্তন চিইঅ' পাৰ্থ দাসগুপ্তা আৰু অৰ্ণৱ গোস্বামীৰ মাজৰ ফাদিল হোৱা হোৱাটছএপ চাটৰ বিৰদ্ধে এতিয়া সৰৱ হৈছে বিৰোধী। সমগ্ৰ বিষয়টোৰ ওপৰত জইণ্ট পালিয়ামেণ্টেৰী কমিটীৰ দ্বাৰা তদন্ত বিচাৰিছে বিৰোধী কংগ্ৰেছে।

প্ৰাক্তন তথ্য আৰু সম্প্ৰচাৰ মন্ত্ৰী তথা লোকসভাৰ সাংসদ মনীষ তিৱাৰীয়ে কয় যে, 'যদি একাংশ মিডিয়াৰ ৰিপৰ্ট শুদ্ধ হয়, তেন্তে বালাকোট এয়ৰ ষ্ট্ৰাইক আৰু ২০১৯ৰ লোকসভা নিৰ্বাচনৰ মাজত এক সংযোগ আছিল। নিৰ্বাচনৰ স্বাৰ্থত ৰাষ্ট্ৰীয় নিৰাপত্তাৰ বিষয়টোক টানি অনা হৈছিল নেকি? জইণ্ট পালিয়ামেণ্টেৰী কমিটীৰ দ্বাৰা তদন্ত কৰোৱাৰ প্ৰয়োজনীয়তা আছে।'

জয়ৰাম ৰমেশ, জিতেন্দ্ৰ সিং, অভিষেক মানু সিংভি আৰু কাৰ্তী চিদাম্বৰমেও এই বিষয়ৰ সন্দৰ্ভত প্ৰতিক্ৰিয়া ব্যক্ত কৰিছে।
Published by: Himangshu Bhuyan
First published: January 18, 2021, 6:50 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি