உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • চীনা সৈন্যই অৰুণাচল প্ৰদেশৰ পৰা অপহৰণ কৰিছে এজন ১৭ বছৰীয়া কিশোৰক ! সাংসদে বিচাৰিছে সহায় ...

    চীনা সৈন্যই অৰুণাচল প্ৰদেশৰ পৰা অপহৰণ কৰিছে এজন ১৭ বছৰীয়া কিশোৰক ! সাংসদে বিচাৰিছে সহায় ...

    Pic- ANI

    Pic- ANI

    অৰুণাচল প্ৰদেশৰ (Arunachal Pradesh) সাংসদ তাপিৰ গাও (Tapir Gao)য়ে বুধবাৰে কয় যে চীনৰ পিপলছ লিবাৰেচন আৰ্মীয়ে (Chinese Army) ৰাজ্যখনৰ ভাৰতীয় ভূখণ্ডৰ উজনি চিয়াং জিলাৰ পৰা এজন ১৭ বছৰীয়া কিশোৰক অপহৰণ কৰিছে।

    • Share this:
    অৰুণাচল প্ৰদেশৰ (Arunachal Pradesh) সাংসদ তাপিৰ গাও (Tapir Gao)য়ে বুধবাৰে কয় যে চীনৰ পিপলছ লিবাৰেচন আৰ্মীয়ে (Chinese Army) ৰাজ্যখনৰ ভাৰতীয় ভূখণ্ডৰ উজনি চিয়াং জিলাৰ পৰা এজন ১৭ বছৰীয়া কিশোৰক অপহৰণ কৰিছে। তেওঁ কৈছে যে অপহৃত কিশোৰজনক মিৰাম টাৰন বুলি চিনাক্ত কৰা হৈছে। তেওঁ কৈছিল যে চীনা সেনাই কিশোৰজনক চিয়ুংলা অঞ্চলৰ লুংটা জোৰ অঞ্চলৰ পৰা অপহৰণ কৰিছিল। ইয়াৰ আগতেও অৰুণাচল প্ৰদেশৰ সীমান্ত অঞ্চলত চীনা সৈন্যৰ অনুপ্ৰৱেশৰ খবৰ পোৱা গৈছিল।

    সাংসদজনে ল'ৱাৰ শোৱণশিৰি জিলাৰ জিলা সদৰ জিৰোৰ পৰা পিটিআইক ফোনযোগে জনায় যে পিএলএৰ পৰা পলাই যাবলৈ সক্ষম হোৱা টাৰণৰ বন্ধু জনি য়িঙে স্থানীয় কৰ্তৃপক্ষক অপহৰণৰ বিষয়ে অৱগত কৰে। তেওঁ বৰ্ণনা কৰিছে যে দুয়োজন কিশোৰ জিৰো গাঁৱৰ বাসিন্দা।

    সাংসদজনে কৈছিল যে ঘটনাটো সেই ঠাইৰ ওচৰত সংঘটিত হৈছে য'ত চিয়াং নদী অৰুণাচল প্ৰদেশত ভাৰতত প্ৰৱেশ কৰিছে। সাংসদগৰাকীয়ে আগতে মঙলবাৰে কিশোৰজনৰ অপহৰণৰ বিষয়ে টুইট কৰিছে আৰু তথ্য ভাগ বতৰা কৰিছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: