• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • দাৰ্জিলিঙত মুখামুখি ২ ৰাজ্যৰ মুখ্যমন্ত্ৰী ! মমতাই ক'লে- 'আমি চাহ আৰু বিস্কুট একেলগে খালো, কোনো ৰাজনৈতিক আলোচনা হোৱা নাই'

দাৰ্জিলিঙত মুখামুখি ২ ৰাজ্যৰ মুখ্যমন্ত্ৰী ! মমতাই ক'লে- 'আমি চাহ আৰু বিস্কুট একেলগে খালো, কোনো ৰাজনৈতিক আলোচনা হোৱা নাই'

ৰাষ্ট্ৰপতি ভোটৰ বিষয়ে হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ সৈতে দুয়োৰে আলোচনা হৈছিল নেকি? মমতাই হাঁহি এটাৰে উত্তৰ দিলে, "তেওঁৰ দল বেলেগ, মোৰ দল বেলেগ, গতিকে ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচন সন্দৰ্ভত কেনেকৈ আলোচনা হ'ব পাৰে?"

ৰাষ্ট্ৰপতি ভোটৰ বিষয়ে হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ সৈতে দুয়োৰে আলোচনা হৈছিল নেকি? মমতাই হাঁহি এটাৰে উত্তৰ দিলে, "তেওঁৰ দল বেলেগ, মোৰ দল বেলেগ, গতিকে ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচন সন্দৰ্ভত কেনেকৈ আলোচনা হ'ব পাৰে?"

ৰাষ্ট্ৰপতি ভোটৰ বিষয়ে হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ সৈতে দুয়োৰে আলোচনা হৈছিল নেকি? মমতাই হাঁহি এটাৰে উত্তৰ দিলে, "তেওঁৰ দল বেলেগ, মোৰ দল বেলেগ, গতিকে ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচন সন্দৰ্ভত কেনেকৈ আলোচনা হ'ব পাৰে?"

  • Share this:
শৈলচহৰৰ ৰাজভৱনত শেষবাৰকে কেতিয়া এনে ৰাজনৈতিক উত্তাপ হৈছিল? এক কথাত কবলৈ গলে, বহুতে উত্তৰ দিব নোৱাৰিব পাৰে। দুয়োখন ৰাজ্যৰ মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে ইজনে সিজনক মুখামুখিকৈ সাক্ষাৎ কৰিছিল সেয়েহে স্বাভাৱিকতে দাৰ্জিলিঙৰ ফালে লাইমলাইট ঘূৰাই দিছে। অৱশ্যে, মঙলবাৰৰ পৰা, সকলোৰে চকু বংগৰ উত্তৰৰ ওপৰত আছিল। এফালে মুখ্যমন্ত্ৰী মমতা বেনাৰ্জীৰ কাৰ্যসূচী আৰু আনফালে ধুপগুৰিত অভিষেক বেনাৰ্জীৰ বৈঠক, মঙলবাৰে সকলো ঘটনাবহুল আছিল। বুধবাৰে, কাৰ্যসূচীটো ৰাতিপুৱাও অনুষ্ঠিত কৰা হৈছিল। মমতাই বুধবাৰে ভানু ভক্তৰ জন্মদিন উদযাপন সম্বোধন কৰিছিল। তাৰ পিছত দাৰ্জিলিঙৰ ৰাজভৱন। তাত অসম আৰু বংগৰ প্ৰশাসনিক মুৰব্বীসকল মুখামুখিকৈ মিলিত হৈছিল। ৰাষ্ট্ৰপতি ভোটৰ বিষয়ে হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ সৈতে দুয়োৰে আলোচনা হৈছিল নেকি? মমতাই হাঁহি এটাৰে উত্তৰ দিলে, "তেওঁৰ দল বেলেগ, মোৰ দল বেলেগ, গতিকে ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচন সন্দৰ্ভত কেনেকৈ আলোচনা হ'ব পাৰে?"

ৰাজভৱনত উপস্থিত আছিল অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা। ৰাজ্যপাল জগদীপ ধনখৰে নিজেই বৈঠকখনৰ বিষয়ে টুইট কৰিছিল। দিনটোৰ শেষত সেই সমীকৰণত মমতা বেনাৰ্জীৰ প্ৰৱেশ। তেওঁলোক তিনিওজনৰ মাজত দীঘলীয়া আলোচনা হৈছিল। অৱশ্যে, আলোচনাটো ৰাজনৈতিক বিষয়ৰ বিষয়ে নহয়, অধিক নিৰ্দিষ্ট হ'বলৈ, ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচনৰ বিষয়ে নহয়, মমতাই ৰাজভৱন এৰি যোৱাৰ লগে লগে স্পষ্ট কৰি দিছিল। সাংবাদিকসকলে তেওঁক প্ৰথমে সুধিছিল। তেওঁ কৈছিল, "নহয়, কোনো ৰাজনৈতিক আলোচনা হোৱা নাছিল। এইটো এটা সৌজন্যমূলক সাক্ষাৎ। আমি চাহ আৰু বিস্কুট একেলগে খালো, কিন্তু কোনো ৰাজনৈতিক আলোচনা হোৱা নাই। তেওঁ (ৰাজ্যপাল) ইয়াত আছে, সেয়েহে মই তেওঁক এবাৰ লগ কৰিলো। "

ইয়াৰ পিছত, হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ বিষয়টো স্বাভাৱিকতে আহিছিল। মহাৰাষ্ট্ৰত চৰকাৰ পৰিৱৰ্তনৰ সময়ৰ পৰাই বিজেপি শাসিত অসম আলোচনাত আছে। তাত উদ্ধৱৰ বিৰোধী সিন্দে শিবিৰৰ সদস্যসকলে আশ্ৰয় লৈছিল। অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰীৰ সৈতে মমতাৰ পোনপটীয়া বৈঠক। দুয়োজনৰ কি হ'ল? সাংবাদিকৰ উত্তৰত মমতাই কয়, "মই ভাবো বিভিন্ন ৰাজ্য চৰকাৰৰ মাজত সম্পৰ্ক থকাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। মোৰ মনত আছে যেতিয়া মই কামাখ্যালৈ গৈছিলো, তেওঁ মোক যথেষ্ট সহায় কৰিছিল। আৰু মনত ৰাখিব লাগিব যে অসম আৰু পশ্চিম বংগৰ সীমা ভাগ-বতৰা কৰা হয়। সেই দৃষ্টিকোণৰ পৰা, আমাৰ মাজত বুজাবুজি থকাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা নিজৰ কামত ইয়ালৈ আহিছিল। গতিকে আমি লগ পালো। "
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি