• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • উৎসৱত ভিৰক লৈ কেন্দ্ৰই Alert কৰিলে ৰাজ্যক ! উৎসৱবোৰত ক'ৰোনাৰ নিয়মবোৰ কঠোৰভাৱে অনুসৰণ কৰিব লাগিব, অন্যথা অতি কঠিন...

উৎসৱত ভিৰক লৈ কেন্দ্ৰই Alert কৰিলে ৰাজ্যক ! উৎসৱবোৰত ক'ৰোনাৰ নিয়মবোৰ কঠোৰভাৱে অনুসৰণ কৰিব লাগিব, অন্যথা অতি কঠিন...

গৃহ মন্ত্ৰালয়ে (Ministry of Home Affairs) সকলো ৰাজ্য আৰু কেন্দ্ৰীয় শাসিত অঞ্চলক (State and Union territories of india) ক'ৰোনা প্ৰতিৰোধৰ বাবে গুৰুত্বপূৰ্ণ নিৰ্দেশ জাৰি কৰিছে। কেন্দ্ৰই সকলো ৰাজ্যক উৎসৱৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি সতৰ্কতা অৱলম্বন কৰিবলৈ আৰু কোভিড নিৰ্দেশনা (Corona Guidelines) কঠোৰভাৱে অনুসৰণ কৰিবলৈ সতৰ্ক কৰি দিছে।

গৃহ মন্ত্ৰালয়ে (Ministry of Home Affairs) সকলো ৰাজ্য আৰু কেন্দ্ৰীয় শাসিত অঞ্চলক (State and Union territories of india) ক'ৰোনা প্ৰতিৰোধৰ বাবে গুৰুত্বপূৰ্ণ নিৰ্দেশ জাৰি কৰিছে। কেন্দ্ৰই সকলো ৰাজ্যক উৎসৱৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি সতৰ্কতা অৱলম্বন কৰিবলৈ আৰু কোভিড নিৰ্দেশনা (Corona Guidelines) কঠোৰভাৱে অনুসৰণ কৰিবলৈ সতৰ্ক কৰি দিছে।

গৃহ মন্ত্ৰালয়ে (Ministry of Home Affairs) সকলো ৰাজ্য আৰু কেন্দ্ৰীয় শাসিত অঞ্চলক (State and Union territories of india) ক'ৰোনা প্ৰতিৰোধৰ বাবে গুৰুত্বপূৰ্ণ নিৰ্দেশ জাৰি কৰিছে। কেন্দ্ৰই সকলো ৰাজ্যক উৎসৱৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি সতৰ্কতা অৱলম্বন কৰিবলৈ আৰু কোভিড নিৰ্দেশনা (Corona Guidelines) কঠোৰভাৱে অনুসৰণ কৰিবলৈ সতৰ্ক কৰি দিছে।

  • Share this:
গৃহ মন্ত্ৰালয়ে (Ministry of Home Affairs) সকলো ৰাজ্য আৰু কেন্দ্ৰীয় শাসিত অঞ্চলক (State and Union territories of india) ক'ৰোনা প্ৰতিৰোধৰ বাবে গুৰুত্বপূৰ্ণ নিৰ্দেশ জাৰি কৰিছে। কেন্দ্ৰই সকলো ৰাজ্যক উৎসৱৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি সতৰ্কতা অৱলম্বন কৰিবলৈ আৰু কোভিড নিৰ্দেশনা (Corona Guidelines) কঠোৰভাৱে অনুসৰণ কৰিবলৈ সতৰ্ক কৰি দিছে। গৃহ মন্ত্ৰালয়ে ইয়াৰ নিৰ্দেশত কৈছে যে কৰোনাৰ ভাবুকি এতিয়াও অব্যাহত আছে, সেয়েহে স্থানীয় প্ৰশাসনে নিশ্চিত কৰিব লাগে যে উৎসৱত ভিৰ নিৰ্দেশনা অনুসৰি হয়। গৃহ মন্ত্ৰালয়ে ছেপ্টেম্বৰ মাহত সকলো ৰাজ্য আৰু কেন্দ্ৰীয় শাসিত অঞ্চলক দিয়া একেই আদেশ ৩০ নৱেম্বৰলৈ বৃদ্ধি কৰিছে। গৃহ মন্ত্ৰালয়ে অনুভূতি ক্ষেত্ৰৰ ওপৰত বিশেষ যত্ন বিচাৰিছে। ই 'পৰীক্ষা, ট্ৰেকিং, চিকিৎসা'ৰ দৰে পদক্ষেপবোৰৰ দৃঢ় ৰূপায়ণৰ বাবেও কৈছে।

স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ৰ পত্ৰ
স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে যোৱা মাহত সকলো ৰাজ্য আৰু কেন্দ্ৰীয় শাসিত অঞ্চললৈ এখন পত্ৰ লিখিছিল, অক্টোবৰৰ পৰা জানুৱাৰীলৈ ১১ টা উৎসৱ বা অনুষ্ঠানৰ কথা উল্লেখ কৰি। গৃহ মন্ত্ৰালয়ে কৈছিল যে এনে সময়ত ভিৰ বৃদ্ধি পায়। কোভিড সংক্ৰমণ বিয়পাৰ আশংকা থাকে। সেয়েহে, স্থানীয় প্ৰশাসনে স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে লিখা এই বিষয়বোৰৰ ওপৰত দৃঢ়তাৰে কাম কৰা উচিত। পত্ৰখনত কোভিড কণ্টেইনমেণ্ট জ'ন ঘোষণা কৰা মাপকাঠিবোৰ উল্লেখ কৰা হৈছে। ই সকলো ৰাজ্য আৰু কেন্দ্ৰীয় শাসিত অঞ্চলক টিকাকৰণক অগ্ৰাধিকাৰ দিবলৈ কয়।

তৃতীয় ঢৌৰ আশংকা
এতিয়া ভাৰতত ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ তৃতীয় ঢৌৰ সম্ভাৱনা আছে। ইয়াৰ কাৰণ হৈছে কৰোনা ভাইৰাছৰ নতুন প্ৰকাৰ, এতিয়া ভাৰতৰ ছয়খন ৰাজ্যত AY.4.2  পাইছে। ইয়াৰ ভিতৰত আছে মহাৰাষ্ট্ৰ, কৰ্ণাটক, অন্ধ্ৰ প্ৰদেশ, কেৰালা, জম্মু আৰু কাশ্মীৰ আৰু তেলেংগানা। বিশেষজ্ঞসকলৰ মতে, এই নতুন প্ৰকাৰটো এতিয়াও অনুসন্ধানৰ অধীনত আছে। তেওঁলোকে কৈছে যে নতুন প্ৰকাৰটো ক'ৰোনাৰ ডেল্টা প্লাছ প্ৰকাৰৰ এটা গোটৰ পৰা আহিছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: