• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰীসকলৰ বাবে ৰে'ল যাত্ৰা সংক্ৰান্তত বিশেষ খবৰ; জানো আহক

কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰীসকলৰ বাবে ৰে'ল যাত্ৰা সংক্ৰান্তত বিশেষ খবৰ; জানো আহক

কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ অধীনস্থ কৰ্মচাৰীসকলে বিনামূলীয়াকৈ বা কম মূল্যত অৰ্থাৎ ৰাজসাহায্যপ্ৰাপ্ত হাৰত তেজস ৰে'লত ভ্ৰমণ কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব।

কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ অধীনস্থ কৰ্মচাৰীসকলে বিনামূলীয়াকৈ বা কম মূল্যত অৰ্থাৎ ৰাজসাহায্যপ্ৰাপ্ত হাৰত তেজস ৰে'লত ভ্ৰমণ কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব।

কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ অধীনস্থ কৰ্মচাৰীসকলে বিনামূলীয়াকৈ বা কম মূল্যত অৰ্থাৎ ৰাজসাহায্যপ্ৰাপ্ত হাৰত তেজস ৰে'লত ভ্ৰমণ কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব।

  • Share this:
যদি আপুনিও এজন কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ অধীনস্থ কৰ্মচাৰী, তেন্তে আপোনাৰ বাবে এটা ভাল খবৰ আছে। এতিয়া কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ অধীনস্থ কৰ্মচাৰীসকলে বিনামূলীয়াকৈ বা কম মূল্যত অৰ্থাৎ ৰাজসাহায্যপ্ৰাপ্ত হাৰত তেজস ৰে'লত ভ্ৰমণ কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। এই ৰেহাই তেওঁলোকৰ চৰকাৰী ভ্ৰমণৰ বাবে উপলব্ধ হ'ব। দৰাচলতে, বিত্ত মন্ত্ৰালয়ে এখন জাননী জাৰি কৰিছে, য'ত এইটো জনোৱা হৈছে যে চৰকাৰী কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ অধীনস্থ কৰ্মচাৰীসকলে এতিয়া তেজস ৰে'লত বিনামূলীয়া বা কম মূল্যত ভ্ৰমণ কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব।

মন্ত্ৰালয়ৰ জাননী অনুসৰি, কৰ্তৃপক্ষই চৰকাৰী ভ্ৰমণৰ বাবে তেজস এক্সপ্ৰেছ ৰে'লত ভ্ৰমণত ৰেহাই দিয়াৰ কথা বিবেচনা কৰিছিল। ইয়াৰ পিছত চৰকাৰে ইয়াক অনুমতি প্ৰদান কৰিছিল। কাৰ্যালয়ৰ স্মাৰকপত্ৰ অনুসৰি, এই ৰেহাই প্ৰদান কৰা ৰে'লৰ উপৰিও ভ্ৰমণ, প্ৰশিক্ষণ, স্থানান্তৰ আৰু অৱসৰ ভ্ৰমণৰ বাবেও প্ৰযোজ্য হ'ব। তেজস এক্সপ্ৰেছ ৰে'লত যাত্ৰা কৰাৰ যোগ্যতা শতাব্দী ৰে'লৰ দৰে একে হ'ব।

এইসকল কৰ্মচাৰী লাভ কৰিব সুবিধাঃ

কোন কৰ্মচাৰীয়ে ৰে'ল ভ্ৰমণৰ বাবে লাভালাভ লাভ কৰিব পাৰে সেয়া কৰ্মচাৰীসকলৰ দৰমহাৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰিব। যোগ্য চৰকাৰী বিষয়াসকলক প্ৰিমিয়াম ৰে'ল, প্ৰিমিয়াম তৎকাল ৰে'ল, ৰাজধানী, শতাব্দী, দূৰন্ত ৰে'লত যাত্ৰা কৰাৰ অনুমতি দিয়া হৈছে। তেওঁ কম ভাড়াৰ বাবে বা বিনামূলীয়াকৈ ভ্ৰমণ কৰিব পাৰে। এজন বিষয়াৰ মতে, মন্ত্ৰালয়ে এখন জাননী জাৰি কৰিছে আৰু তেজস ৰে'লসমূহক প্ৰিমিয়াম ৰে'লৰ তালিকাত ৰাখিছে। চৰকাৰে এনে কৰাৰ সৈতে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰীসকলে চৰকাৰী ভ্ৰমণৰ বাবে এই ৰে'লবোৰেৰে ভ্ৰমণ কৰিব পাৰে।
Published by:Sehnaz Begum
First published:

শেহতীয়া বাতৰি