உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • Good News: কেন্দ্ৰীয় কৰ্মচাৰী আৰু পেঞ্চনাৰসকলে ভাল খবৰ পাব পাৰে, চৰকাৰে পুনৰ বৃদ্ধি কৰিব পাৰে DA ...

    Good News: কেন্দ্ৰীয় কৰ্মচাৰী আৰু পেঞ্চনাৰসকলে ভাল খবৰ পাব পাৰে, চৰকাৰে পুনৰ বৃদ্ধি কৰিব পাৰে DA ...

    কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে আকৌ এবাৰ চৰকাৰী কৰ্মচাৰীসকলৰ DA বৃদ্ধি কৰিব পাৰে। এআইচিপিআই (সৰ্বভাৰতীয় উপভোক্তা মূল্য সূচক) একেৰাহে দুমাহ হ্ৰাস হোৱাৰ পিছত, মাৰ্চত ই ১ শতাংশ বৃদ্ধি পাইছে, সেয়েহে চৰকাৰে ডিএ বৃদ্ধি কৰাৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি পাইছে।

    কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে আকৌ এবাৰ চৰকাৰী কৰ্মচাৰীসকলৰ DA বৃদ্ধি কৰিব পাৰে। এআইচিপিআই (সৰ্বভাৰতীয় উপভোক্তা মূল্য সূচক) একেৰাহে দুমাহ হ্ৰাস হোৱাৰ পিছত, মাৰ্চত ই ১ শতাংশ বৃদ্ধি পাইছে, সেয়েহে চৰকাৰে ডিএ বৃদ্ধি কৰাৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি পাইছে।

    কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে আকৌ এবাৰ চৰকাৰী কৰ্মচাৰীসকলৰ DA বৃদ্ধি কৰিব পাৰে। এআইচিপিআই (সৰ্বভাৰতীয় উপভোক্তা মূল্য সূচক) একেৰাহে দুমাহ হ্ৰাস হোৱাৰ পিছত, মাৰ্চত ই ১ শতাংশ বৃদ্ধি পাইছে, সেয়েহে চৰকাৰে ডিএ বৃদ্ধি কৰাৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি পাইছে।

    • Share this:
    কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে আকৌ এবাৰ চৰকাৰী কৰ্মচাৰীসকলৰ DA বৃদ্ধি কৰিব পাৰে। এআইচিপিআই (সৰ্বভাৰতীয় উপভোক্তা মূল্য সূচক) একেৰাহে দুমাহ হ্ৰাস হোৱাৰ পিছত, মাৰ্চত ই ১ শতাংশ বৃদ্ধি পাইছে, সেয়েহে চৰকাৰে ডিএ বৃদ্ধি কৰাৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি পাইছে। চৰকাৰে জুলাইত ইয়াৰ পৰ্যালোচনা কৰিব। অৱশ্যে, এপ্ৰিল, মে আৰু জুনৰ বাবে এআইচিপিআই তথ্যও ওলাইছে।

    মানিকণ্ট্ৰোলৰ মতে, চৰকাৰে জুলাইত ডিএ ৩ শতাংশলৈকে বৃদ্ধি কৰিব পাৰে। মন কৰিবলগীয়া যে বৰ্ধিত মুদ্ৰাস্ফীতিৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি, প্ৰতি বছৰে জানুৱাৰী আৰু জুলাইত ডি.এ. বৃদ্ধি কৰা হয়। অৱশ্যে, যদি মুদ্ৰাস্ফীতি বৃদ্ধি নহয়, ইয়াক বৃদ্ধি কৰা নহ'লহেঁতেন।

    জানুৱাৰীত ডিএ বৃদ্ধি কৰা হৈছিল
    চৰকাৰে জানুৱাৰীত ডিএ ৩ শতাংশ বৃদ্ধি কৰিছিল। যদি এ.আই.চি.পি.আই.-য়ে এপ্ৰিল, মে আৰু জুনত বৃদ্ধি দেখিছে, চৰকাৰে পুনৰ ডি.এ. ৩ শতাংশ বৃদ্ধি কৰিব পাৰে। জানুৱাৰী আৰু ফেব্ৰুৱাৰীত, এই তথ্য সামান্য হ্ৰাস পাইছিল, কিন্তু মাৰ্চত ই পুনৰ বৃদ্ধি পাইছে। জানুৱাৰীত, এ.আই.চি.পি.আই. ডিচেম্বৰ ২০২১-ৰ পৰা ০.৩ শতাংশ হ্ৰাস হৈ ১২৫.১ লৈ হ্ৰাস পাইছিল। অৱশ্যে, মাৰ্চ মাহত, ই পোনপটীয়াকৈ ১ শতাংশ জঁপিয়াই ১২৬ পইণ্টলৈ গৈছে। এই মুহূৰ্তত, ডি.এ. হৈছে ৩৪ শতাংশ আৰু এইবাৰ যদি বৃদ্ধি হয়, ই ৩৭ শতাংশ হ'ব পাৰে। ই ৫০ লাখতকৈও অধিক চৰকাৰী কৰ্মচাৰী আৰু ৬৫ লাখ পেঞ্চনাৰক লাভান্বিত কৰিব।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: