• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Covid-19: দ্ৰুতগতিত বাঢ়ি অহা ক'ৰোনাৰ ক্ষেত্ৰত কঠোৰ কেন্দ্ৰ, প্ৰয়োজনীয় পদক্ষেপ ল'বলৈ ৫ ৰাজ্যলৈ পত্ৰ ...

Covid-19: দ্ৰুতগতিত বাঢ়ি অহা ক'ৰোনাৰ ক্ষেত্ৰত কঠোৰ কেন্দ্ৰ, প্ৰয়োজনীয় পদক্ষেপ ল'বলৈ ৫ ৰাজ্যলৈ পত্ৰ ...

File Photo

File Photo

আকৌ এবাৰ, কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে দেশত ক'ৰোনা সম্পৰ্কে ৫ খন ৰাজ্যক নিৰ্দেশনা জাৰি কৰিছে। এই ৰাজ্যসমূহত হঠাতে ক'ৰোনা ৰোগীৰ সংখ্যা বৃদ্ধি পাইছে।

  • Share this:
আকৌ এবাৰ, কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে দেশত ক'ৰোনা সম্পৰ্কে ৫ খন ৰাজ্যক নিৰ্দেশনা জাৰি কৰিছে। এই ৰাজ্যসমূহত হঠাতে ক'ৰোনা ৰোগীৰ সংখ্যা বৃদ্ধি পাইছে। কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য সচিব ৰাজেশ ভূষণে ৰাজ্যসমূহক সতৰ্ক হৈ থাকিবলৈ, নিবিড়ভাৱে নিৰীক্ষণ কৰিবলৈ আৰু সকলো প্ৰয়োজনীয় সুৰক্ষা ব্যৱস্থা কাৰ্যকৰী কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিছে। কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে তামিলনাডু, কেৰালা, তেলেংগানা, মহাৰাষ্ট্ৰ আৰু কৰ্ণাটক ৰাজ্যসমূহক Covid পৰীক্ষাৰ গতি বজাই ৰাখিবলৈ আৰু লগতে জিনম অনুক্ৰমৰ বাবে নমুনা প্ৰেৰণ কৰিবলৈ কৈছে।

কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য সচিব ৰাজেশ ভূষণে কৈছে যে বাঢ়ি অহা আক্ৰান্তৰ সংখ্যা প্ৰতিৰোধ কৰা অপৰিহাৰ্য। এনে পৰিস্থিতিত, প্ৰয়োজন হ'লে, ৰাজ্য চৰকাৰবোৰেও কঠোৰ পদক্ষেপ ল'ব পাৰে। ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ সংক্ৰমণৰ ক্ষেত্ৰত কঠোৰভাৱে নিৰীক্ষণ কৰা উচিত। দৰাচলতে, চৰকাৰে ক'ৰোনাৰ চতুৰ্থ ঢৌ বন্ধ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰি আছে। চৰকাৰে কয় যে দেশখনে ক'ৰোনাৰ ঢৌ দেখিছে, য'ত দ্বিতীয় ঢৌ আটাইতকৈ মাৰাত্মক বুলি প্ৰমাণিত হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: