உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • CBSE 12th Result 2021: এই মাহতে আহিব CBSEৰ দ্বাদশ, দশমৰ ফলাফল ! কোনবোৰ শিক্ষাৰ্থী উত্তীৰ্ণ নহয় ? শেহতীয়া Update কি ?

    CBSE 12th Result 2021: এই মাহতে আহিব CBSEৰ দ্বাদশ, দশমৰ ফলাফল ! কোনবোৰ শিক্ষাৰ্থী উত্তীৰ্ণ নহয় ? শেহতীয়া Update কি ?

    ফাইল ফটো

    ফাইল ফটো

    CBSE 12th Result: দ্বাদশ ব'ৰ্ড ফলাফল ২০২১ কেন্দ্ৰীয় মাধ্যমিক শিক্ষা পৰিষদ, চিবিএছই-ৰ দ্বাৰা ৩১ জুলাই ২০২১ তাৰিখে মুকলি কৰাৰ কথা আছে। চি.বি.এছ.ই. দশম টেবুলেচন সম্পূৰ্ণ হৈছে, ফলাফল ১৫ জুলাইৰ ভিতৰত ওলাই আহিব পাৰে।

    • Share this:
    CBSE 12th Result: দ্বাদশ ব'ৰ্ড ফলাফল ২০২১ কেন্দ্ৰীয় মাধ্যমিক শিক্ষা পৰিষদ, চিবিএছই-ৰ দ্বাৰা ৩১ জুলাই ২০২১ তাৰিখে মুকলি কৰাৰ কথা আছে। চি.বি.এছ.ই. দশম টেবুলেচন সম্পূৰ্ণ হৈছে, ফলাফল ১৫ জুলাইৰ ভিতৰত ওলাই আহিব পাৰে। চিবিএছইয়ে শেহতীয়াকৈ সকলো বিদ্যালয়ৰ বাবে জাননী জাৰি কৰিছিল। এই জাননীৰ জৰিয়তে, বোৰ্ডে একাদশৰ নম্বৰৰ পৰা সাৱধান হ'বলৈ কৈছিল কিয়নো এই সংখ্যাবোৰে চিবিএছই দ্বাদশ শ্ৰেণীৰ ফলাফল ২০২১ গণনাত মুখ্য ভূমিকা পালন কৰিব।

    শিক্ষাৰ্থীসকলক ক্ৰমান্বয়ে ৩০, ৩০0 আৰু ৪০% অনুপাতত দশম, একাদশ আৰু দ্বাদশ শ্ৰেণীত প্ৰাপ্ত নম্বৰৰ ওপৰত আধাৰিত কৰি মূল্যাঙ্কন কৰা হ'ব।

    এই শিক্ষাৰ্থীসকলক অনুপস্থিত বুলি গণ্য কৰা হ'ব
    চি.বি.এছ.ই. দ্বাদশ শ্ৰেণীৰ শিক্ষাৰ্থীসকলক জাৰি কৰা এক গুৰুত্বপূৰ্ণ জাননীত, বিদ্যালয়সমূহক অনলাইন শ্ৰেণী বা প্ৰাক-ব'ৰ্ড আৰু অৰ্ধ-বাৰ্ষিক পৰীক্ষাত অৱতীৰ্ণ নোহোৱা শিক্ষাৰ্থীসকলক চিনাক্ত কৰিবলৈ কোৱা হৈছে। পৰিষদে এনে শিক্ষাৰ্থীসকলক উত্তীৰ্ণ নকৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে। চিবিএছইৰ দ্বাৰা জাৰী কৰা বিজ্ঞপ্তিখনত কোৱা হৈছে যে যিসকল শিক্ষাৰ্থীয়ে অনলাইন শ্ৰেণীত অৱতীৰ্ণ নহয় বা প্ৰাক-ব'ৰ্ড আৰু অৰ্ধ-বাৰ্ষিক পৰীক্ষাত অনুপস্থিত তেওঁলোকক অনুপস্থিত বুলি গণ্য কৰা হ'ব। পৰিষদে সিদ্ধান্ত ল'ব যে এনে শিক্ষাৰ্থীসকলে পৰীক্ষাত অৱতীৰ্ণ হোৱাৰ বিকল্প পাব নে নাই।

    কোনো পৰীক্ষাত অৱতীৰ্ণ হোৱা নাই, আনকি অনলাইন শ্ৰেণীতো উপস্থিত থকা নাই
    চিবিএছইয়ে বিদ্যালয়সমূহলৈ প্ৰেৰণ কৰা বিজ্ঞপ্তিখনত কোৱা হৈছে যে যিসকল শিক্ষাৰ্থীয়ে গোটেই বছৰ বিদ্যালয়ৰ সৈতে যোগাযোগ কৰা নাছিল তেওঁলোকে কোনো বিদ্যালয়পৰীক্ষাত অৱতীৰ্ণ হোৱা নাছিল আৰু অনলাইন শ্ৰেণীত উপস্থিত নাছিল তেওঁলোকক অনুপস্থিত বুলি গণ্য কৰা হ'ব।

    চিবিএছইৰ বিজ্ঞপ্তিত কোৱা হৈছে যে বিদ্যালয়সমূহে নিশ্চিত কৰিব লাগে যে অনুপস্থিত বুলি চিনাক্ত কৰা শিক্ষাৰ্থীসকলৰ ফলাফল প্ৰকাশ কৰা নহয়। এনে শিক্ষাৰ্থীসকলক শূন্য নম্বৰৰ কৃতিত্ব দিব নোৱাৰি।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: