• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Ratan Tata as President of India: ৰতন টাটা হ'ব নেকি দেশৰ পৰৱৰ্তি ৰাষ্ট্ৰপতি, কেতিয়া শেষ হ'ব ৰামনাথ কোবিন্দৰ কাৰ্যকাল

Ratan Tata as President of India: ৰতন টাটা হ'ব নেকি দেশৰ পৰৱৰ্তি ৰাষ্ট্ৰপতি, কেতিয়া শেষ হ'ব ৰামনাথ কোবিন্দৰ কাৰ্যকাল

ৰতন টাটাক ৰাষ্ট্ৰপতি নিয়োগৰ বাবে চলা 'Ratan Tata 4 President' অভিযানক সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন কৰিছে তামিল চিনেমা (Tamil Cinema)ৰ সকলোতকৈ ডাঙৰ প্ৰযোজক নাগা বাবু (Naga Babu)ৱেও।

ৰতন টাটাক ৰাষ্ট্ৰপতি নিয়োগৰ বাবে চলা 'Ratan Tata 4 President' অভিযানক সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন কৰিছে তামিল চিনেমা (Tamil Cinema)ৰ সকলোতকৈ ডাঙৰ প্ৰযোজক নাগা বাবু (Naga Babu)ৱেও।

ৰতন টাটাক ৰাষ্ট্ৰপতি নিয়োগৰ বাবে চলা 'Ratan Tata 4 President' অভিযানক সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন কৰিছে তামিল চিনেমা (Tamil Cinema)ৰ সকলোতকৈ ডাঙৰ প্ৰযোজক নাগা বাবু (Naga Babu)ৱেও।

  • Share this:
দেশৰ ৰাষ্ট্ৰপতি (President of India) ৰামনাথ কোবিন্দৰ কাৰ্যকাল শেষ হ'বলৈ এবছৰো নাই। ২০২২ৰ জুলাই মাহত অন্ত পৰিব ৰামনাথ কোবিন্দ (Ramnatha Kovind)ৰ কাৰ্যকাল। সেয়ে দেশত ইতিমধ্যে আৰম্ভ হৈ গৈছে নতুন ৰাষ্ট্ৰপতিৰ সন্ধান। নতুন ৰাষ্ট্ৰপতিৰ বাবে যিসকল দ্বিগ্বজ লোকৰ চৰ্চা হৈছে তেওঁলোকৰ ভিতৰত অন্যতম হৈছে উদ্যোগপতি ৰতন টাটা (Ratan Tata)ৰ নাম।


ৰতন টাটাক ৰাষ্ট্ৰপতি নিয়োগ কৰাৰ বাবে ইণ্টাৰনেটত আৰম্ভ হৈ কেম্পেইন। টুইটাৰত হেছটেগ 'Ratan Tata 4 President' বুলি কেম্পেইন আৰম্ভ কৰিছে একাংশই। ইমানেই নহয় ৰতন টাটাক ৰাষ্ট্ৰপতি নিয়োগৰ এই অভিযানক সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন কৰিছে তামিল চিনেমা (Tamil Cinema)ৰ সকলোতকৈ ডাঙৰ প্ৰযোজক নাগা বাবু (Naga Babu)ৱেও। অৱশ্যে ৰতন টাটাৰ তৰফৰ পৰা এতিয়ালৈ এই বিষয়ে কোনো মন্তব্য প্ৰকাশ পোৱা নাই।










কোন হ'ব দেশৰ ৰাষ্ট্ৰপতি তাকে লৈ দেশৰ শাসক-বিৰোধীয়েও কুচকাৱাজ আৰম্ভ কৰিছে। সংবিধানত এনে কোনো বাধা নিষেধ নাই যে এজন লোকে দ্বিতীয়বাৰৰ বাবে ৰাষ্ট্ৰপতি হ'ব নোৱাৰে। সেই দিশৰ পৰা ৰামনাথ কোবিন্দ পুনৰ ৰাষ্ট্ৰপতি হোৱাৰ সম্ভাৱনাও নথকা নহয়। পিছে ভাৰতৰ ইতিহাসত একমাত্ৰ দেশৰ প্ৰথম ৰাষ্ট্ৰপতি ডঃ ৰাজেন্দ্ৰ প্ৰসাদৰ বাহিৰে কোনোৱেই দ্বিতীয় কাৰ্যকালৰ বাবে ৰাষ্ট্ৰপতি নিযুক্ত হোৱাৰ সৌভাগ্য লাভ কৰা নাই। দেশত প্ৰতিবাৰেই নতুন ৰাষ্ট্ৰপতি নিয়োগ কৰাটো এক পৰম্পৰাতেই পৰিণত হৈছে। আৰু এটা কথা এই যে অহা অক্টোবৰত ৭৬ বছৰীয়া হ'ব বৰ্তমানৰ ৰাষ্ট্ৰপতি ৰামনাথ কোবিন্দ। আনহাতে ৭৫ বছৰতকৈ অধিক বয়সৰ লোকক কোনো পদ দিয়াৰ নীতিৰ বিৰোধী প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী।



বিৰোধীৰ শিবিৰৰ পৰা ৰাষ্ট্ৰপতি পদৰ বাবে প্ৰক্ষেপ কৰিব পৰা আটাইতকৈ ডাঙৰ নেতাজন হৈছে NCPৰ শাৰদ পাৱাৰ (Sharad Powar)। কিন্তু এই পৰ্যন্ত পাৱাৰে এই কথা অস্বীকাৰ কৰিছে। একেসময়তে ৰাজ্যসভাৰ অধ্যক্ষ ভেংকয়া নাইডু (Venkaya Naidu)ৰ নামো উচ্চাৰিত হৈ আছে। NDAৰ তৰফৰ পৰা আৰু এট নাম চৰ্চাত আছে, তেওঁ হৈছে কেৰালাৰ ৰাজ্যপাল আৰিফ মোহম্মদ খান (Arif Mohammad Khan)। নিতীশ কুমাৰ (Nitish Kumar)ৰ নামো চৰ্চাত আছে যদিও বিহাৰ যদি এৰে তেন্তে তেওঁ উপৰাষ্ট্ৰপতি হোৱাৰহে সম্ভাৱনা অধিক। 'নই দুনীয়া' নামৰ এখন কাকতত প্ৰকাশ পাইছে এই খবৰ।







Published by:Manjumoni Borah
First published: