চলীম-চুলেইমানৰ সংগীতেৰে BYJU-ৰ ইয়ং জিনিয়াছ উদযাপন ভাৰতৰ উজ্জ্বল তাৰকাসকলৰ!

News18 Assam | News18-Assam
Updated:January 12, 2021, 7:41 PM IST
চলীম-চুলেইমানৰ সংগীতেৰে BYJU-ৰ ইয়ং জিনিয়াছ উদযাপন ভাৰতৰ উজ্জ্বল তাৰকাসকলৰ!
BYJU-ৰ ইয়ং জিনিয়াছ হৈছে News18-ৰ এক উদ্যোগ।

BYJU-ৰ ইয়ং জিনিয়াছ হৈছে News18-ৰ এক উদ্যোগ।

  • Share this:
এনে কেইগৰাকীমান জিনিয়াছ, যি আপোনাক আশ্চৰ্যচকিত কৰি তুলিব আৰু আপোনাৰ সমানে ছেলিব্ৰেটিসকলো হ’ব আচৰিত! BYJU-ৰ ইয়ং জিনিয়াছ- News18ৰ উদ্যোগত অতি শীঘ্ৰেই এয়া দেখিবলৈ পাব।

ভাৰত যুৱ উদ্ভাৱক, ইকো-ৱাৰিয়ৰ, ডাটা বিজ্ঞানী, জিমনাষ্ট, নৃত্যশিল্পী, শ্বাৰ্পশ্বুটাৰ, সঙ্গীতজ্ঞ, জন্তু উদ্ধাৰকৰ্তা আৰু অনেক তেনে বৃত্তিৰে পৰিপূৰ্ণ দেশ। অনেক ব্যক্তিৰ ক্ষেত্ৰত খুব কম বয়সতে এই জুই জ্বলিবলৈ লয়। BYJU-ৰ ইয়ং জিনিয়াছ হৈছে News18-ৰ এক উদ্যোগ। এই শ্বত ভাৰতৰ কিছুমান কনিষ্ঠ আৰু উজ্জ্বল তাৰকাৰ ওপৰত স্পটলাইট পেলোৱা হ আৰু তেওঁলোকৰ প্ৰতিভা News18 India, CNN News18, History TV18 আৰু নেটৱৰ্কৰ সকলো আঞ্চলিক চেনেলকে ধৰি ১৮টা চেনেলত দেখুওৱা হ’ব, য’ত ভাৰতৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ আৰু স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত কিছু ব্যক্তিয়েও অংশগ্ৰহণ কৰিব।

"টিভিৰ যোগেদি ৭০ কোটি আৰু ডিজিটেলত ২০ কোটি স্পৰ্শ কৰা দেশৰ সৰ্ববৃহৎ সংবাদ নেটৱৰ্ক হিচাপে, আমি BYJU-ৰ ইয়ং জিনিয়াছক ভাৰতৰ ভৱিষ্যত উদযাপন কৰা এক অনন্য আন্দোলন হিচাপে গঢ়ি তুলিবলৈ আশা ৰাখিছোঁ, আৰু শিশুসকলক তেওঁলোকৰ লক্ষ্যক অনুসৰণ কৰিবলৈ আৰু উৎকৃষ্টতম ফলাফলৰ বাবে চেষ্টা কৰিবলৈ অনুপ্ৰেৰণা যোগাবলৈ যত্ন কৰিছোঁ", মায়ংক জৈন, চি.ই.অ’– হিন্দী নিউজ, News18 নেটৱৰ্ক।

এই অতুলনীয় উদ্যোগটোৱে যুৱ প্ৰতিভাৰ ইতিবাচক আৰু উজ্জ্বল কাহিনী কিছুমানৰ ওপৰত আলোকপাত কৰিব বিচাৰিছে যিবোৰ ভাৰতৰ বিশ্বস্ত সংবাদ নেটৱৰ্কত লাখ লাখ লোকৰ মাজত সম্প্ৰচাৰ কৰা হ'ব। এই আশ্চৰ্যকৰ শিশুসকলক বিভিন্ন চহৰ আৰু ভাষাত সঠিক প্ৰকাৰৰ মঞ্চ প্ৰদান কৰিবলৈ Network18 হৈছে সঠিক কেন্দ্ৰ।

BYJU-ৰ 'ইয়ং জিনিয়াছ' শিশু দিৱসৰ দিনাখন 'প্ৰৱেশৰ বাবে কল' প্ৰচাৰ অভিযানৰ সৈতে আৰম্ভ হৈছিল, য'ত অনেক সংখ্যক প্ৰৱিষ্টি লাভ কৰা হৈছিল। এইসকলৰ ভিতৰত, চূড়ান্তভাৱে বাছনি কৰা যুৱ প্ৰতিভাসমূহ ১১টা অংশৰ সাপ্তাহিক শ্বটোত দেখুওৱা হ'ব। এই শ্ব’টো ১৬ জানুৱাৰী ২০২১ৰ পৰা প্ৰতি শনিবাৰে সন্ধিয়া News18 নেটৱৰ্কৰ ১৮টা চেনেলত সম্প্ৰচাৰিত হ’ব আৰু দেওবাৰে ৰাতিপুৱা/ সন্ধিয়া পুনৰাবৃত্তি কৰা হ'ব। প্ৰতিটো খণ্ডত বিভিন্ন ক্ষেত্ৰ যেনে শিক্ষা, প্ৰদৰ্শন কলা, প্ৰযুক্তি, আৰু ক্ৰীড়াৰ পৰা প্ৰতিভাম্পন্ন শিশুসকলক অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হ'ব, আৰু তেওঁলোকৰ যাত্ৰা আৰু কাহিনীৰ মাজেৰে তেওঁলোকৰ অতুলনীয় প্ৰতিভা প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব।

ইয়ং জিনিয়াছৰ সৈতে যুক্ত হৈ প্ৰবীণ সংগীত পৰিচালক চলীম আৰু চুলেইমান মাৰ্চেন্টে জানিবলৈ দিয়ে, "আমি অতি সৌভাগ্যবান যে ইয়ং জিনিয়াছৰ বাবে সংগীত পৰিচালনা কৰাৰ সুযোগ পাইছোঁ– এইটো এক অবিশ্বাস্য শ্ব’ য’ত অনন্য প্ৰতিভাৰ শিশুসকলক কম বয়সৰ পৰাই আৱিষ্কাৰ আৰু প্ৰতিপালন কৰি শক্তিশালী কৰি তোলা হয়। মই অতি আনন্দিত যে News18 আৰু BYJU-এ এনে উৎসাহজনক পদক্ষেপ গ্ৰহণ কৰিছে যি আমাৰ দেশ আৰু সমাজলৈ অতুলনীয় ধৰণে অৱদান যোগাব।"

তেওঁলোকৰ আকৰ্ষণীয় গীত  'ইউ আৰ দি ব্ৰাইটেষ্ট চিতাৰা'  বহুতো অবিশ্বাস্য কাহিনীৰ বাবে এক পৃষ্ঠ সাজু কৰি তোলে। শ্ৰদ্ধা পণ্ডিতৰ দ্বাৰা লিখিত, চলীম-চুলেইমানৰ দ্বাৰা ৰচিত আৰু গোৱা এই গীতটিয়ে শ্ব'টো আৰম্ভ কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰাৰ লগতে এই বাৰ্তাও কঢ়িয়াই আনে যে শিশুসকলে তেওঁলোকৰ মনৰ যিকোনো লক্ষ্য প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰে আৰু উৎকৃষ্ট প্ৰদৰ্শন কৰিব পাৰেয়। এই গানটোৱে ভাৰতৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ দৰ্শকক এই যোগ্য জিনিয়াছসকলৰ সৈতে যোগদান আৰু উদযাপন কৰিবলৈ আহবান জনাইছে, কিন্তু স্পষ্টভাৱে এই শ্ব'টোৰ সৈতে জড়িতসকলেও ইতিমধ্যে নিজৰ মাজতে পৰিৱৰ্তন দেখিছে "চুলেইমান আৰু মই দুয়ো ইয়াত অৱদান আগবঢ়াব পাৰি ধন্য অনুভৱ কৰিছোঁ। ই আমাৰ বাবেও শিকাৰ অভিজ্ঞতা হৈছে," চলীম মাৰ্চেণ্টে জানিবলৈ দিয়ে।

লগতে সংগীত মুক্তিৰ বিষয়ে ভিপি- মাৰ্কেটিং, BYJU-ৰ অতীত মেহতাই কয়, "প্ৰতিটো শিশু অনন্য আৰু নিজস্ব প্ৰতিভা প্ৰদৰ্শন কৰাৰ উপায় আছে। আমি আশা কৰোঁ যে আমাৰ দেশে তেওঁলোকৰ নিজৰ বিকাশৰ যাত্ৰা সুন্দৰ কৰিবলৈ আগবঢ়াই নিব লাগিব আৰু তেওঁলোকক উদগনি দিব লাগিব।"

অন্তিম খণ্ডকেইটাত স্থান লাভ কৰা প্ৰতিটো শিশু বিভিন্ন পৃষ্ঠভূমি আৰু আগ্ৰহৰ পৰা আহিছে, আৰু তেওঁলোকৰ মাজত থকা উমৈহতীয়া কথাটো এইটোৱেই যে তেওঁলোক অভূতপূৰ্বভাৱে প্ৰতিভাশালী। নীতি আয়োগৰ চি.ই.অ’ অমিতাভ কান্ত, পদ্মভূষণ ড০ মল্লিকা চাৰাভাই, পূৰ্ৱ ভাৰতীয় হকী কেপ্টেইন চৰ্দাৰ সিং, আৰু CNBC-TV18-ৰ পৰিচালক সম্পাদক শ্বিৰীন ভানে এই চূড়ান্ত নিৰ্বাচন কৰিছিল। Network18 চেনেলসমূহ আৰু ডিজিটেল প্লেটফৰ্মত সম্প্ৰচাৰ কৰা ১১টা খণ্ডত ২১টি শিশু প্ৰতিভা প্ৰদৰ্শিত কৰাৰ যোগেদি এই প্ৰচেষ্টা সফলকাম হ'ব।

এই যুৱ প্ৰতিভাসকল উত্‍সাহিত কৰিবৰ বাবে বিভিন্ন ক্ষেত্ৰৰ চেলিব্ৰিটীসকল যেনে, লিয়েণ্ডাৰ পেচ, দুটী চান্দ, শংকৰ মহাদেৱন, ৰাজকুমাৰ ৰাও, পি ভি সিন্ধু, চনু সুড, চোহা আলী খান আৰু বীৰেন্দৰ চেহৱাগ আদিয়েও অংশগ্ৰহণ কৰিছে। তেওঁলোকে নিজস্ব প্ৰচণ্ড চেলিব্ৰেটি শক্তিক এই শ্ব'টোলৈ আনিব আৰু ভাৰতবাসীক এইবোৰ উদযাপন কৰাত সহায় কৰিব যাৰ উদ্দেশ্য হৈছে দৰ্শকসকলক বাহিৰত থকা বহুতো এনে প্ৰতিভা আৱিষ্কাৰ কৰিবলৈ আৰু সেই কাহিনীবোৰ অপেক্ষাৰত পৃথিৱী এখনলৈ লৈ আনিবলৈ উদগনি দিয়া।

ইয়ং জিনিয়াছসকলৰ বাবে এয়াই সঠিক সময়। তেওঁলোকক স্পটলাইটলৈ অনাত সহায় কৰক!

নিম্নলিখিত #BYJUSYoungGenius অনুসৰণ কৰি বা লিংকটোত ক্লিক কৰি ভাৰতৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ কিছু অনন্য কাহিনীৰ সৈতে চিনাকি হওক: https://www.news18.com/younggenius/



এইটো এক পাৰ্টনাৰড পোষ্ট।
Published by: Sanjay Kumar Das
First published: January 12, 2021, 7:41 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি

corona virus btn
corona virus btn
Loading