• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • পঞ্জাৱৰ ভাৰত-পাক সিপাৰৰ পৰা পুনৰ ড্ৰোন! বিএছএফে জব্দ কৰিলে অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰসহ কোটি কোটি টকাৰ হেৰোইন

পঞ্জাৱৰ ভাৰত-পাক সিপাৰৰ পৰা পুনৰ ড্ৰোন! বিএছএফে জব্দ কৰিলে অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰসহ কোটি কোটি টকাৰ হেৰোইন

পঞ্জাৱৰ ভাৰত-পাক সীমান্তত সিপাৰৰ পৰা ড্ৰোনৰ জৰিয়তে অস্ত্ৰ আৰু হেৰোইনৰ সামগ্ৰী প্ৰেৰণ কৰা হৈছিল যদিও বিফল হয়

পঞ্জাৱৰ ভাৰত-পাক সীমান্তত সিপাৰৰ পৰা ড্ৰোনৰ জৰিয়তে অস্ত্ৰ আৰু হেৰোইনৰ সামগ্ৰী প্ৰেৰণ কৰা হৈছিল যদিও বিফল হয়

পঞ্জাৱৰ ভাৰত-পাক সীমান্তত সিপাৰৰ পৰা ড্ৰোনৰ জৰিয়তে অস্ত্ৰ আৰু হেৰোইনৰ সামগ্ৰী প্ৰেৰণ কৰা হৈছিল যদিও বিফল হয়

  • Share this:
পঞ্জাৱৰ ভাৰত-পাক সীমান্তত অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰৰ অনুপ্ৰৱেশৰ চেষ্টা অব্যাহত আছে। আকৌ এবাৰ, সীমান্তৰ সিপাৰৰ পৰা ড্ৰোনৰ জৰিয়তে অস্ত্ৰ আৰু হেৰোইনৰ সামগ্ৰী প্ৰেৰণ কৰা হৈছিল যদিও বিফল হয়। জানিব পৰা মতে সীমান্ত সুৰক্ষা বাহিনী চমুকৈ বিএছএফে শনিবাৰে সীমান্তৰ সিপাৰৰ পৰা অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰ আৰু ড্ৰাগছ প্ৰেৰণৰ এক জঘন্য প্ৰচেষ্টা বিফল কৰে আৰু কোটি কোটি টকাৰ হেৰোইনৰ সৈতে অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰৰ ভাণ্ডাৰ উদ্ধাৰ কৰে। বিএছএফৰ মতে, এই অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰ আৰু হেৰোইনবোৰ পাকিস্তানৰ পৰা ফাজিলকা জিলাৰ চুৰিৱালা চুষ্টিৰ ওচৰত এখন ড্ৰোনে পেলাইছিল।

সংবাদ সংস্থা এএনআইৰ মতে, বিএছএফৰ জোৱানসকলে তালাচী অভিযানৰ সময়ত ৭.৫ কিলোগ্ৰাম হেৰোইনৰ তিনিটা পেকেট, এটা পিষ্টল, দুটা মেগজিন আৰু .৯ এমএমৰ ৫০ ৰাউণ্ড গুলী পাইছিল। বিএছএফৰ জোৱানসকলে ওচৰৰ অঞ্চলত (চুৰিৱালা চুষ্টিৰ ওচৰত) ৩-৪ জন সন্দেহজনক ব্যক্তিৰ চলাচল লক্ষ্য কৰিছিল। ইয়াৰ পিছত, সৈন্যসকলে তেওঁলোকক খেদিছিল আৰু দুৰ্বৃত্তসকলৰ সন্দেহজনক গতিবিধিৰ দিশত গুলীচালনা কৰিছিল। এইটো কোৱা হৈছে যে হেৰোইনখিনিৰ বজাৰ মূল্য ৫০ কোটি টকাতকৈও অধিক হ'ব।

পঞ্জাৱৰ পাক সীমান্তত পুনৰ অস্ত্ৰ পোৱা গৈছে-

সীমান্ত সুৰক্ষা বাহিনীয়ে শুক্ৰবাৰে পঞ্জাৱৰ ফিৰোজপুৰ জিলাৰ ভাৰত-পাক সীমান্তত পাঁচটা ৰাইফল আৰু সমান সংখ্যক পিষ্টল উদ্ধাৰ কৰে। এক নিৰ্দিষ্ট তথ্যৰ ভিত্তিত বিএছএফৰ জোৱানসকলে গাণ্ডু কিলচা গাঁৱত এক তালাচী অভিযান আৰম্ভ কৰে আৰু এখন পথাৰত সন্দেহজনক সামগ্ৰীখিনি পৰি থকা দেখিছিল বুলি বিষয়াসকলে জনাইছে।
তেওঁলোকে জনোৱা অনুসৰি, তালাচী অভিযানৰ সময়ত বিএছএফৰ জোৱানসকলে পাঁচটা মেগজিনৰ লগতে পাঁচটা ৰাইফলসহ দহটা মেগজিন থকা দুটা প্লাষ্টিকৰ সেউজীয়া প্লাষ্টিকৰ মোনাৰ পৰা তিনিটা ডাঙৰ পেকেট উদ্ধাৰ কৰে।

টৰণটাৰণ জিলাতো হেৰোইন জব্দ-

শুক্ৰবাৰে পঞ্জাৱৰ টৰণটাৰণ জিলাৰ ভাৰত-পাক সীমান্তৰ ওচৰৰ এখন পথাৰৰ পৰা এখন ড্ৰোন আৰু পাঁচ কিলোগ্ৰাম হেৰোইন উদ্ধাৰ কৰা হয়। পঞ্জাৱ আৰক্ষী আৰু সীমান্ত সুৰক্ষা বাহিনীৰ (বিএছএফ) যুটীয়া অভিযানত ছয়টা ৰাউটৰৰ সৈতে এখন মানৱবিহীন 'হেক্সাকপ্টাৰ' উদ্ধাৰ কৰা হৈছিল। এই অঞ্চলটো সীমান্তৰ পৰা মাত্ৰ দুই কিলোমিটাৰ দূৰত।
Published by:Sehnaz Begum
First published:

শেহতীয়া বাতৰি