• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • নয়ডাত দেৱাল খহি পৰাৰ ফলত ৪ জন নিহত, ৯ জন গুৰুতৰভাৱে আহত ...

নয়ডাত দেৱাল খহি পৰাৰ ফলত ৪ জন নিহত, ৯ জন গুৰুতৰভাৱে আহত ...

নয়ডাত এখন দেৱাল খহি পৰে, ৪ জন নিহত, ৯ জন গুৰুতৰভাৱে আহত হয়। ঘটনাটো মঙলবাৰে ৰাতিপুৱা নয়ডাৰ চেক্টৰ ২১ ত সংঘটিত হৈছিল। ধ্বংসস্তূপত কেইবাজনো শ্ৰমিক আৱদ্ধ হৈ আছিল।

নয়ডাত এখন দেৱাল খহি পৰে, ৪ জন নিহত, ৯ জন গুৰুতৰভাৱে আহত হয়। ঘটনাটো মঙলবাৰে ৰাতিপুৱা নয়ডাৰ চেক্টৰ ২১ ত সংঘটিত হৈছিল। ধ্বংসস্তূপত কেইবাজনো শ্ৰমিক আৱদ্ধ হৈ আছিল।

নয়ডাত এখন দেৱাল খহি পৰে, ৪ জন নিহত, ৯ জন গুৰুতৰভাৱে আহত হয়। ঘটনাটো মঙলবাৰে ৰাতিপুৱা নয়ডাৰ চেক্টৰ ২১ ত সংঘটিত হৈছিল। ধ্বংসস্তূপত কেইবাজনো শ্ৰমিক আৱদ্ধ হৈ আছিল।

  • Share this:
নয়ডাত এখন দেৱাল খহি পৰে, ৪ জন নিহত, ৯ জন গুৰুতৰভাৱে আহত হয়। ঘটনাটো মঙলবাৰে ৰাতিপুৱা নয়ডাৰ চেক্টৰ ২১ ত সংঘটিত হৈছিল। ধ্বংসস্তূপত কেইবাজনো শ্ৰমিক আৱদ্ধ হৈ আছিল। উদ্ধাৰ অভিযান খৰখেদাকৈ আৰম্ভ হৈছিল।

প্ৰশাসনৰ সূত্ৰ অনুসৰি, মঙলবাৰে পুৱা ১০.১৫ বজাত বাহায়ু বিহাৰ আৱাসিক নগৰৰ দেৱাল খহি পৰে। ১৩ জন শ্ৰমিকে দেৱালৰ কাষৰ নলাটো পৰিষ্কাৰ কৰিবলৈ কাম কৰি আছিল। আৰক্ষীয়ে কয়, "মঙলবাৰে ৰাতিপুৱা দুৰ্ঘটনাটো সংঘটিত হৈছিল। পুৱা ১০.১৫ বজাত, চেক্টৰ ২১-ত জল বায়ু বিহাৰৰ দেৱাল খহি পৰাৰ খবৰ পোৱা গৈছিল। প্ৰথমতে, ১৩ জন শ্ৰমিক ধ্বংসস্তূপত আৱদ্ধ হোৱাৰ আশংকা কৰা হৈছিল। উদ্ধাৰ অভিযান তৎক্ষণাৎ আৰম্ভ হৈছিল। চাৰিজন শ্ৰমিক নিহত হৈছিল আৰু নজনক উদ্ধাৰ কৰা হৈছিল। মৃত চাৰিওজন শ্ৰমিক উত্তৰ প্ৰদেশৰ বাদিয়ান জিলাৰ বাসিন্দা।
Published by:Kokil Sarma
First published: