ছনু সুদে মাজৰাতি কোৰোণা ৰোগীক চিকিৎসালয়ত দিলে বিচনা, ক’লে – মাজৰাতি সাৰে থাকিও ভাল লাগে

News18 Assam | News18-Assam
Updated:May 3, 2021, 7:34 PM IST
ছনু সুদে মাজৰাতি কোৰোণা ৰোগীক চিকিৎসালয়ত দিলে বিচনা, ক’লে – মাজৰাতি সাৰে থাকিও ভাল লাগে
হায়দৰাবাদৰ পৰা মথুৰালৈকে আৰু ডেৰাডুনৰ পৰা লক্ষ্ণৌলৈকে, ছনুৱে তেওঁৰ এনজিঅ'ৰ জৰিয়তে সমগ্ৰ দেশৰ ৰোগীসকলক অক্সিজেন আৰু চিকিৎসালয়ত বিচনা দিয়াৰ চেষ্টা কৰি আছে।

হায়দৰাবাদৰ পৰা মথুৰালৈকে আৰু ডেৰাডুনৰ পৰা লক্ষ্ণৌলৈকে, ছনুৱে তেওঁৰ এনজিঅ'ৰ জৰিয়তে সমগ্ৰ দেশৰ ৰোগীসকলক অক্সিজেন আৰু চিকিৎসালয়ত বিচনা দিয়াৰ চেষ্টা কৰি আছে।

  • Share this:
অন্ন, কাপোৰ আৰু বাসস্থানক মানুহৰ মৌলিক প্ৰয়োজনীয়তা বুলি গণ্য কৰা হয়। কিন্তু কোৰোণাৰ দ্বিতীয় ঢৌৱে (Covid-19) কিছু এনে পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি কৰিছে যে এখন চিকিৎসালয়ৰ বিচনা আৰু অক্সিজেন মানুহৰ প্ৰথম প্ৰয়োজনীয়তা হৈ পৰিছে। মূল কথাটো হ'ল যে আটাইতকৈ শক্তিশালীসকলেও প্ৰয়োজনীয় ৰোগীসকলক বিচনা দিব নোৱাৰাৰ কাৰণে দুখ ব্যক্ত কৰিছে। কিন্তু কেইবা ঘণ্টাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ পাছতো অভিনেতা-সমাজকৰ্মী ছনু সুদে (Sonu Sood) লোকসকলক 'জীৱনৰ বিচনা' দিবলৈ সংগ্ৰাম কৰি আছে। ছনুৱে মাজনিশা কেইবাজনো ৰোগীক সহায় কৰিছিল আৰু তেওঁলোকক বিচনা লাভ কৰাত সহায় কৰিছিল আৰু সামাজিক মাধ্যমতো এই বিষয়ে অৱগত কৰিছিল।

হায়দৰাবাদৰ পৰা মথুৰালৈকে আৰু ডেৰাডুনৰ পৰা লক্ষ্ণৌলৈকে, ছনুৱে তেওঁৰ এনজিঅ'ৰ জৰিয়তে সমগ্ৰ দেশৰ ৰোগীসকলক অক্সিজেন আৰু চিকিৎসালয়ত বিচনা দিয়াৰ চেষ্টা কৰি আছে। হায়দৰাবাদত এজন ৪৮ বছৰীয়া ব্যক্তিক ভেণ্টিলেটৰ আৰু আইচিইউ বিচনাৰ প্ৰয়োজন আছিল। ছনুৱে টুইট কৰিছিল, 'নিয়ো কেয়াৰ হাস্পতালত বিচনা সাজু কৰা হৈছে। কেতিয়াবা মাজনিশা সাৰ পাই থকাটোও ভাল। আপুনি সোনকালে সুস্থ হওক।’

ডেৰাডুনত, ৩৭ বছৰীয়া চাবা হুছেইনেও ছচনুৰ সহায়ত অক্সিজেন বিচনা পাবলৈ সক্ষম হৈছে। মথুৰাত, ২ টা শিশুৰ পিতৃক বিচনাৰ প্ৰয়োজন আছিল। এজন ব্যক্তিয়ে ক'লে, 'অনুগ্ৰহ কৰি মথুৰাত যদি কোনো আছে, তেন্তে আগবাঢ়ি আহি শিশু দুটিক অনাথ হোৱাৰ পৰা বচাওক। ছনুৱে ব্যক্তিজনলৈ ইয়াৰ উত্তৰত লিখিছিল 'মথুৰাত হাস্পতালত বিচনাৰ ব্যৱস্থা কৰা হৈছে। কোনো অনাথ নহয়। আপুনি সুস্থ হোৱাৰ পিছত সোনকালে লগ পাম।‘

দেওবাৰে ডান্স ৰিয়েলিটি শ্ব'ত উপস্থিত হোৱা ছনু সুদে তেওঁৰ সহায়ৰ বিষয়ে কয়, 'মই এজন অভিনেতা হ'বলৈ ইয়ালৈ আহিছিলো, আমি অতি সুখী যে আমাৰ চলচ্চিত্ৰসমূহে ১০০ কোটি টকা বা তেনেকুৱা কিবা উপাৰ্জন কৰিছে কিন্তু যিহেতু মই মানুহক সহায় কৰাৰ এই কামটো কৰিছো, বিশ্বাস কৰক, এই সকলো সুখ অপ্ৰয়োজনীয় আৰু মিছা যেন লাগিছে। মই সকলো যুৱকক ক'ম যে এজন মানুহক সহায় কৰি প্ৰকৃত সুখ পোৱা যায়।
Published by: Sanjay Kumar Das
First published: May 3, 2021, 7:34 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি