• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Lata Mangeshkar Health Update: লতা মংগেশকাৰৰ স্বাস্থ্যৰ অৱনতি, পুনৰ ভেণ্টিলেটৰলৈ স্থানান্তৰিত কৰা হৈছে কণ্ঠশিল্পীগৰাকীক ...

Lata Mangeshkar Health Update: লতা মংগেশকাৰৰ স্বাস্থ্যৰ অৱনতি, পুনৰ ভেণ্টিলেটৰলৈ স্থানান্তৰিত কৰা হৈছে কণ্ঠশিল্পীগৰাকীক ...

প্ৰসিদ্ধ কণ্ঠশিল্পী ৯২ বছৰীয়া লতা মংগেশকাৰৰ (Lata Mangeshkar) অৱস্থা গুৰুতৰ হৈ পৰিছে। যোৱা ২৭ দিন ধৰি, তেওঁ মুম্বাইৰ ব্ৰিচ কেণ্ডি চিকিৎসালয়ত চিকিৎসাধীন হৈ হৈছে।

প্ৰসিদ্ধ কণ্ঠশিল্পী ৯২ বছৰীয়া লতা মংগেশকাৰৰ (Lata Mangeshkar) অৱস্থা গুৰুতৰ হৈ পৰিছে। যোৱা ২৭ দিন ধৰি, তেওঁ মুম্বাইৰ ব্ৰিচ কেণ্ডি চিকিৎসালয়ত চিকিৎসাধীন হৈ হৈছে।

প্ৰসিদ্ধ কণ্ঠশিল্পী ৯২ বছৰীয়া লতা মংগেশকাৰৰ (Lata Mangeshkar) অৱস্থা গুৰুতৰ হৈ পৰিছে। যোৱা ২৭ দিন ধৰি, তেওঁ মুম্বাইৰ ব্ৰিচ কেণ্ডি চিকিৎসালয়ত চিকিৎসাধীন হৈ হৈছে।

  • Share this:
প্ৰসিদ্ধ কণ্ঠশিল্পী ৯২ বছৰীয়া লতা মংগেশকাৰৰ (Lata Mangeshkar) অৱস্থা গুৰুতৰ হৈ পৰিছে। যোৱা ২৭ দিন ধৰি, তেওঁ মুম্বাইৰ ব্ৰিচ কেণ্ডি চিকিৎসালয়ত চিকিৎসাধীন হৈ হৈছে। শেহতীয়াকৈ, তেওঁক ভেণ্টিলেটৰৰ সহায়ৰ পৰা আঁতৰাই দিয়া হৈছিল, কিন্তু আজি খবৰ পোৱা গৈছে যে লতা মংগেশকাৰৰ স্বাস্থ্য পুনৰ এবাৰ অৱনতি হৈছে, পুনৰ ভেণ্টিলেটৰলৈ স্থানান্তৰ কৰা হৈছে। কৰোনা আৰু নিউমোনিয়াত আক্ৰান্ত হোৱাৰ পিছত তেওঁক ৮ জানুৱাৰীত চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰোৱা হৈছিল।

লতা মংগেশকাৰৰ চিকিৎসা কৰা চিকিৎসকজন আপাতদৃষ্টিত সম্ধানী আৰু তেওঁৰ দলটোৱে নিৰন্তৰ তেওঁৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লৈ আছে। আকৌ এবাৰ লতা মংগেশকাৰৰ স্বাস্থ্যৰ অৱনতি ঘটাত তেওঁক লগে লগে চিকিৎসকসকলে ভেণ্টিলেটৰলৈ স্থানান্তৰ কৰে। দিনত ২৪ ঘণ্টা চিকিৎসাৰ বাবে চিকিৎসালয়ত চিকিৎসকৰ এটা দল উপস্থিত থাকে।
Published by:Kokil Sarma
First published: