• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • ২-৩ জুলাইত হায়দৰাবাদত অনুষ্ঠিত হ'ব বিজেপিৰ ৰাষ্ট্ৰীয় কাৰ্যনিৰ্বাহক সভা, অংশগ্ৰহণ কৰিব প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীও ...

২-৩ জুলাইত হায়দৰাবাদত অনুষ্ঠিত হ'ব বিজেপিৰ ৰাষ্ট্ৰীয় কাৰ্যনিৰ্বাহক সভা, অংশগ্ৰহণ কৰিব প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীও ...

বিজেপিয়ে এই বছৰ হায়দৰাবাদত দুদিনীয়া ৰাষ্ট্ৰীয় কাৰ্যনিৰ্বাহক সভা অনুষ্ঠিত কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে। সূত্ৰ অনুসৰি, বৈঠকখন ২ আৰু ৩ জুলাইত হায়দৰাবাদৰ নোভোটেল হোটেলত অনুষ্ঠিত হ'ব।

বিজেপিয়ে এই বছৰ হায়দৰাবাদত দুদিনীয়া ৰাষ্ট্ৰীয় কাৰ্যনিৰ্বাহক সভা অনুষ্ঠিত কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে। সূত্ৰ অনুসৰি, বৈঠকখন ২ আৰু ৩ জুলাইত হায়দৰাবাদৰ নোভোটেল হোটেলত অনুষ্ঠিত হ'ব।

বিজেপিয়ে এই বছৰ হায়দৰাবাদত দুদিনীয়া ৰাষ্ট্ৰীয় কাৰ্যনিৰ্বাহক সভা অনুষ্ঠিত কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে। সূত্ৰ অনুসৰি, বৈঠকখন ২ আৰু ৩ জুলাইত হায়দৰাবাদৰ নোভোটেল হোটেলত অনুষ্ঠিত হ'ব।

  • Share this:
বিজেপিয়ে এই বছৰ হায়দৰাবাদত দুদিনীয়া ৰাষ্ট্ৰীয় কাৰ্যনিৰ্বাহক সভা অনুষ্ঠিত কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে। সূত্ৰ অনুসৰি, বৈঠকখন ২ আৰু ৩ জুলাইত হায়দৰাবাদৰ নোভোটেল হোটেলত অনুষ্ঠিত হ'ব। দুদিনীয়া বৈঠকখনত প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীকে ধৰি বিজেপিৰ সকলো প্ৰখ্যাত ব্যক্তি উপস্থিত থকাৰ সম্ভাৱনা আছে। সূত্ৰ অনুসৰি, বৈঠকত প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী, গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহ, বিজেপি সভাপতি জে পি নাড্ডাকে ধৰি কেইবাজনো জ্যেষ্ঠ নেতা উপস্থিত থাকিব।

সূত্ৰ অনুসৰি, সভাখনত ৩০০ তকৈও অধিক প্ৰতিনিধি উপস্থিত থাকিব। ৰাষ্ট্ৰীয় কাৰ্যনিৰ্বাহক হৈছে বিজেপিৰ আগশাৰীৰ আৰু আটাইতকৈ শক্তিশালী গোট যি দলটোৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় নিৰ্দেশনা আৰু ৰণনীতি প্ৰস্তুত কৰে।

গুজৰাট, হিমাচলৰ নিৰ্বাচনৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি বৈঠকৰ গুৰুত্ব
বছৰটোৰ শেষত গুজৰাট আৰু হিমাচল প্ৰদেশৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি বৈঠকখনগুৰুত্বপূৰ্ণ হৈ পৰে। দুয়োখন ৰাজ্যতে বিজেপি চৰকাৰ আছে। গুজৰাটত, ২৯ বছৰ ধৰি কোনেও বিজেপিক পৰাজিত কৰা নাই। অৱশ্যে, হিমাচল প্ৰদেশত, ইয়াৰ আগতে বীৰভদ্ৰ সিঙৰ কংগ্ৰেছ শাসিত চৰকাৰ আছিল। বিজেপিয়ে যিকোনো মূল্যতে দুয়োখন ৰাজ্য জিকিব বিচাৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published: