• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • বংগত চৰকাৰী ধন লুণ্ঠন, মমতা বেনাৰ্জীকো প্ৰশ্ন কৰা উচিত: পাৰ্থ চেটাৰ্জীৰ গ্ৰেপ্তাৰ সন্দৰ্ভত বিজেপি

বংগত চৰকাৰী ধন লুণ্ঠন, মমতা বেনাৰ্জীকো প্ৰশ্ন কৰা উচিত: পাৰ্থ চেটাৰ্জীৰ গ্ৰেপ্তাৰ সন্দৰ্ভত বিজেপি

কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী ৰাজীৱ চন্দ্ৰশেখৰে আজি মমতা বেনাৰ্জী চৰকাৰৰ এগৰাকী মন্ত্ৰী পাৰ্থ চেটাৰ্জীৰ এজন ঘনিষ্ঠ সহযোগীৰ ঘৰৰ পৰা নগদ ২১ কোটি টকা আৰু সোণ উদ্ধাৰ কৰোতে তৃণমূল কংগ্ৰেছ (TMC) চৰকাৰক আক্ৰমণ কৰি কয় যে বংগত চৰকাৰী ধন লুণ্ঠন হৈছে।

কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী ৰাজীৱ চন্দ্ৰশেখৰে আজি মমতা বেনাৰ্জী চৰকাৰৰ এগৰাকী মন্ত্ৰী পাৰ্থ চেটাৰ্জীৰ এজন ঘনিষ্ঠ সহযোগীৰ ঘৰৰ পৰা নগদ ২১ কোটি টকা আৰু সোণ উদ্ধাৰ কৰোতে তৃণমূল কংগ্ৰেছ (TMC) চৰকাৰক আক্ৰমণ কৰি কয় যে বংগত চৰকাৰী ধন লুণ্ঠন হৈছে।

কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী ৰাজীৱ চন্দ্ৰশেখৰে আজি মমতা বেনাৰ্জী চৰকাৰৰ এগৰাকী মন্ত্ৰী পাৰ্থ চেটাৰ্জীৰ এজন ঘনিষ্ঠ সহযোগীৰ ঘৰৰ পৰা নগদ ২১ কোটি টকা আৰু সোণ উদ্ধাৰ কৰোতে তৃণমূল কংগ্ৰেছ (TMC) চৰকাৰক আক্ৰমণ কৰি কয় যে বংগত চৰকাৰী ধন লুণ্ঠন হৈছে।

  • Share this:
কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী ৰাজীৱ চন্দ্ৰশেখৰে আজি মমতা বেনাৰ্জী চৰকাৰৰ এগৰাকী মন্ত্ৰী পাৰ্থ চেটাৰ্জীৰ এজন ঘনিষ্ঠ সহযোগীৰ ঘৰৰ পৰা নগদ ২১ কোটি টকা আৰু সোণ উদ্ধাৰ কৰোতে তৃণমূল কংগ্ৰেছ (TMC) চৰকাৰক আক্ৰমণ কৰি কয় যে বংগত চৰকাৰী ধন লুণ্ঠন হৈছে। বিজেপিৰ ৰাষ্ট্ৰীয় উপ-সভাপতি তথা পশ্চিম বংগৰ লোকসভাৰ সাংসদ দিলীপ ঘোষেও ৰাজ্যখনৰ মুখ্যমন্ত্ৰী মমতা বেনাৰ্জীক গোচৰটোত সোধা-পোছা কৰিবলৈ দাবী জনাইছে।

বিজেপিৰ মুখ্য কাৰ্যালয়ত সংবাদ মাধ্যমৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰি চন্দ্ৰশেখৰে কয় যে শুকুৰবাৰে আপুনি নিশ্চয় এটা দৃশ্য দেখিছে যে পশ্চিম বংগৰ এজন মন্ত্ৰীৰ ঘনিষ্ঠৰ ঘৰৰ পৰা ইডিয়ে ২১ কোটি টকা নগদ আৰু সোণ উদ্ধাৰ কৰিছে। তেওঁ কৈছিল যে ৰাজ্যখনৰ মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে তেওঁৰ মন্ত্ৰীগৰাকীক বহুবাৰ প্ৰশংসা কৰি আহিছে আৰু এতিয়া মানুহে জানিব পাৰিছে যে মমতা বেনাৰ্জীয়ে তেওঁক কিহৰ বাবে প্ৰশংসা কৰিছিল।

কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে কয় যে বংগত চৰকাৰী ধন লুণ্ঠন হৈছে, দুৰ্নীতি কৰা হৈছে আৰু সত্য লুকুৱাবলৈ তদন্তকাৰী সংস্থাসমূহৰ বিৰুদ্ধে বিবৃতি দি তেওঁলোকৰ ওপৰত হেঁচা প্ৰয়োগ কৰাৰ চেষ্টা কৰা হৈছে। তদন্তকাৰী সংস্থাসমূহৰ বিৰুদ্ধে বহুদলীয় প্ৰচাৰৰ সন্দৰ্ভত কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে কয় যে মমতা বেনাৰ্জী আৰু দেশৰ বহুতো ৰাজনৈতিক দলে এই তদন্তকাৰী সংস্থাসমূহক বদনাম কৰিবলৈ এটা অভিযান চলাই আছে। একেধৰণৰ প্ৰচাৰ শেহতীয়াকৈ দিল্লীত (ছোনিয়া গান্ধী খণ্ড) দেখা গৈছে আৰু বংগতো একেটা দৃশ্যমান হৈছে।

পশ্চিম বংগ, পঞ্জাৱ, মহাৰাষ্ট্ৰ, কেৰালা, কৰ্ণাটক আৰু গান্ধী পৰিয়ালৰ উদাহৰণ দাঙি ধৰি তেওঁ কয় যে যেতিয়া তদন্ত কৰা হয়, তেতিয়া তেওঁলোক সকলোৱে তদন্তকাৰী সংস্থা আৰু অনুসন্ধানকাৰী বিষয়াসকলৰ ওপৰত হেঁচা প্ৰয়োগ কৰিবলৈ ৰাজপথলৈ ওলাই আহে, আনহাতে সঁচা কথাটো হ'ল যে এই সকলো তদন্তকাৰী সংস্থা স্বতন্ত্ৰ আৰু নিৰপেক্ষতাৰে তদন্ত কৰি আছে। চন্দ্ৰশেখৰে দাবী কৰে যে ইডি আৰু অন্যান্য অনুসন্ধানকাৰী সংস্থাসমূহৰ পদক্ষেপৰ ফলত, ১ লাখ কোটি টকাৰ অধিক মূল্যৰ অবৈধ সম্পত্তি মূলসুঁতিলৈ ঘূৰাই অনাত সফল হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি