• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • BJP's National Meet In Delhi : ৰাষ্ট্ৰীয় বিষয়ববীয়া বৈঠকত বহুকেইটা কৰ্মসূচী হাতত লৈছে গেৰুৱা দলটোৱে, নিৰ্ধাৰণ কৰিছে কৰ্মসূচী

BJP's National Meet In Delhi : ৰাষ্ট্ৰীয় বিষয়ববীয়া বৈঠকত বহুকেইটা কৰ্মসূচী হাতত লৈছে গেৰুৱা দলটোৱে, নিৰ্ধাৰণ কৰিছে কৰ্মসূচী

'মোৰ বুথ সকলোতকৈ মজবুত', 'পৃষ্ঠা প্ৰমুখ', 'শক্তিশালী মণ্ডল', মন্ত্ৰেৰে বিজেপিৰ সাংগঠনিক তৎপৰতা 

'মোৰ বুথ সকলোতকৈ মজবুত', 'পৃষ্ঠা প্ৰমুখ', 'শক্তিশালী মণ্ডল', মন্ত্ৰেৰে বিজেপিৰ সাংগঠনিক তৎপৰতা 

'মোৰ বুথ সকলোতকৈ মজবুত', 'পৃষ্ঠা প্ৰমুখ', 'শক্তিশালী মণ্ডল', মন্ত্ৰেৰে বিজেপিৰ সাংগঠনিক তৎপৰতা 

  • Share this:

সংগঠনৰ শক্তিত বিশ্বাসী বিজেপিয়ে অব্যাহত ৰাখিছে ব্যাপক সাংগঠনিক তৎপৰতা ৷ দিল্লীত অনুষ্ঠিত ৰাষ্ট্ৰীয় বিষয়ববীয়া বৈঠকত বহুকেইটা কৰ্মসূচী হাতত লৈছে গেৰুৱা দলটোৱে ৷ এফালে গুজৰাট আৰু হিমাচল প্ৰদেশৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনক লৈ প্ৰকাশিত EXIT POLLক লৈ উৎসাহৰ বতৰা আৰু আনফালে দিল্লী পৌৰসভাত বিফলতা ৷


ইয়াৰ মাজতে সন্মুখত থকা ত্ৰিপুৰা, কৰ্ণাটক, ৰাজস্থান মধ্যপ্ৰদেশ, চট্টিশগড় বিধানসভা দখলৰ বাবে ৰণকৌশল প্ৰস্তুত কৰিছে গেৰুৱা দল বিজেপিয়ে ৷ দলটোৱে দুদিনীয়াকৈ আয়োজন কৰা ৰাষ্ট্ৰীয় বিষয়ববীয়া বৈঠক অনুষ্ঠিত কৰি আগন্তুক বিধানসভা নিৰ্বাচনসমূহৰ লগতে ২০২৪ৰ নিৰ্বাচনৰ বাবে হাতত লৈছে বহুকেইটা কৰ্মসূচী ৷


কৰ্মসূচী ১ঃ 'পৃষ্ঠা প্ৰমুখ' ৷ এই কৰ্মসূচী অনুযায়ী দলটোৱে নিজৰ সাংগঠনিক শক্তি বৃদ্ধিৰ লগতে ভোটাৰৰে সম্পৰ্ক অধিক সুদৃঢ় কৰিবৰ বাবে নিযুক্তি দিব প্ৰতিটো ভোটাৰ তালিকা পৃষ্ঠাৰ বিপৰীতে একোজন পৃষ্ঠা প্ৰমুখ ৷ প্ৰত্যেক ভোটাৰ তালিকা পৃষ্ঠাৰ বিপৰীতে নিযুক্তি দিয়া পৃষ্ঠা প্ৰমুখ গৰাকীয়ে ভোটাৰ সকলৰ সৈতে ৰাখিব লাগিব সু-সম্পৰ্ক ৷


কৰ্মসূচী ২ঃ 'অপনা বুথ সবসে মজবুত', বিজেপিয়ে বুথ শক্তিক কিমান প্ৰাধান্য দিয়ে সেয়া ইতিমধ্যে খানাপাৰাত হোৱা বহুকেইখন বুথ সন্মিলনেই তাৰ দৃষ্টান্ত ৷ দিল্লীত হৈ যোৱা বৈঠকত প্ৰত্যেকখন ৰাজ্যৰ সভাপতি, সাংগঠনিক সাধাৰণ সম্পাদক আৰু প্ৰভাৰীসকলক দলীয় নেতৃত্বই পুনৰ দিছে 'মোৰ বুথ সকলোতকৈ মজবুত' মন্ত্ৰেৰে বুথ শক্তিশালী কৰাৰ নিৰ্দেশ ৷ অসমত বিজেপিৰ আছে প্ৰায় ২৮০০০বুথ ৷ এই ২৮০০০ বুথক অধিক শক্তিশালী কৰিবলৈ ৰাষ্ট্ৰীয় নেতৃত্বই দিছে নিৰ্দেশনা ৷ প্ৰত্যেক ৫টা বুথক লৈ গঠন কৰা শক্তিকেন্দ্ৰসমূহকো শক্তিশালী কৰাৰ নিৰ্দেশনা নেতৃত্বৰ ৷


পৃষ্ঠা প্ৰমুখ নিযুক্তি, বুথ শক্তিশালী কৰাৰ লগতে 'সশক্ত মণ্ডল' অৰ্থাৎ কৰ্মসূচী ৩ঃ শক্তিশালী মণ্ডল ৷ বিজেপিয়ে সদায়েই প্ৰাধান্য দিয়া সংগঠনৰ অন্যতম শক্তি মণ্ডলসমূহ ৷ অসমত বিজেপিৰ আছে ৪৯৯টা মণ্ডল ৷ এই মণ্ডলসমূহক অধিক শক্তিশালী কৰাৰ নিৰ্দেশ দিছে ৰাষ্ট্ৰীয় নেতৃত্বই ৷ ইয়াৰোপৰি প্ৰত্যেক ৰাজ্যিক নেতৃত্বই শীঘ্ৰেই অনুষ্ঠিত কৰিব লাগিব ৰাজ্যিক কাৰ্যনিৰ্বাহক ৷


কৰ্মসূচী ৪ঃ এমাহৰ ভিতৰত কাৰ্যনিৰ্বাহক ৷ লগতে দিল্লীত হোৱা দুদিনীয়া বৈঠকে গুৰুত্ব দিছে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ মন কী বাত অনুষ্ঠান আৰু G20 সমাৰোহকো ৷


কৰ্মসূচী ৫ঃ ঘৰ সম্পৰ্ক অভিযান ৷  হয়, এই কৰ্মসূচী অনুযায়ী বিজেপি নেতৃত্ব যাৱ ঘৰে ঘৰে ৷ পূৰ্বতকৈও অধিক শক্তিশালী ৰূপত সমাজৰ ভিন্ন নেতৃস্থানীয় ব্যক্তিৰ লগতে বিজেপি কাষ চাপিব অন্তোদ্যয় অৰ্থাত্‍ সমাজৰ শেষৰজন ব্যক্তিৰো ৷


ইয়াৰোপৰি বিজেপিয়ে হাতত লৈছে একমাত্ৰ লোকসভা নিৰ্বাচনক কেন্দ্ৰ কৰি কৰ্মসূচী ৬ঃ লোকসভা প্ৰৱাস ৷ এই কৰ্মসূচী মতে, সাংসদ মন্ত্ৰী বিধায়ক ৰাষ্ট্ৰীয় নেতা সকলোৱে ভাগ ল'ব লাগিব লোকসভা প্ৰৱাসত ৷ এটা লোকসভা সমষ্টিত নৈশ যাপন কৰাৰ লগতে বিভিন্ন হিতাধিকাৰী,নেতৃ স্থানীয় লোকৰ কাষ চাপিব বিজেপি ৷

Published by:Gautam Barman
First published:

শেহতীয়া বাতৰি