• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • হিমাচল প্ৰদেশৰ নিৰ্বাচনৰ ফলাফললৈ ৪৮ ঘণ্টা বাকী, ক্ষমতাৰ বাবে নিৰ্দলীয় প্ৰাৰ্থীৰ সৈতে যোগাযোগত বিজেপি, কংগ্ৰেছ ...

হিমাচল প্ৰদেশৰ নিৰ্বাচনৰ ফলাফললৈ ৪৮ ঘণ্টা বাকী, ক্ষমতাৰ বাবে নিৰ্দলীয় প্ৰাৰ্থীৰ সৈতে যোগাযোগত বিজেপি, কংগ্ৰেছ ...

হিমাচল প্ৰদেশত চৰকাৰ গঠনৰ বাবে এটা দলক কমেও ৩৫ জন বিধায়কৰ সমৰ্থনৰ প্ৰয়োজন, কিন্তু সোমবাৰে প্ৰকাশিত এক্সিট পোলৰ ভৱিষ্যতবাণী অনুসৰি, কংগ্ৰেছ আৰু বিজেপিয়ে এই যাদুকৰী সংখ্যাটো প্ৰাপ্ত কৰাৰ ক্ষেত্ৰত এক প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হ'ব পাৰে।

হিমাচল প্ৰদেশত চৰকাৰ গঠনৰ বাবে এটা দলক কমেও ৩৫ জন বিধায়কৰ সমৰ্থনৰ প্ৰয়োজন, কিন্তু সোমবাৰে প্ৰকাশিত এক্সিট পোলৰ ভৱিষ্যতবাণী অনুসৰি, কংগ্ৰেছ আৰু বিজেপিয়ে এই যাদুকৰী সংখ্যাটো প্ৰাপ্ত কৰাৰ ক্ষেত্ৰত এক প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হ'ব পাৰে।

হিমাচল প্ৰদেশত চৰকাৰ গঠনৰ বাবে এটা দলক কমেও ৩৫ জন বিধায়কৰ সমৰ্থনৰ প্ৰয়োজন, কিন্তু সোমবাৰে প্ৰকাশিত এক্সিট পোলৰ ভৱিষ্যতবাণী অনুসৰি, কংগ্ৰেছ আৰু বিজেপিয়ে এই যাদুকৰী সংখ্যাটো প্ৰাপ্ত কৰাৰ ক্ষেত্ৰত এক প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হ'ব পাৰে।

  • Share this:
যিহেতু এক্সিট পোলৰ ভৱিষ্যতবাণীত হিমাচল প্ৰদেশ বিধানসভা নিৰ্বাচনক লৈ বিজেপি আৰু কংগ্ৰেছৰ মাজত অতি ওচৰা-ওচৰি ফলাফলৰ ভৱিষ্যতবাণী কৰা হৈছিল, দুয়োটা দলে তেওঁলোকৰ পক্ষত নিৰ্দলীয় প্ৰাৰ্থী আনিবলৈ আলোচনা আৰম্ভ কৰিছে, যি পৰিস্থিতিত নিৰ্ণায়ক প্ৰমাণিত হ'ব পাৰে। কিছুমান নিৰ্দলীয় প্ৰাৰ্থীয়েও দাবী কৰিছে যে তেওঁলোকক দুয়োটা মুখ্য দলৰ দ্বাৰা যোগাযোগ কৰা হৈছে।

যদিও দুয়োটা দলে তেওঁলোকৰ সপক্ষে এক স্পষ্ট ৰায় দাবী কৰিছে, তেওঁলোকৰ আভ্যন্তৰীণ জৰীপে এক কঠিন প্ৰতিযোগিতাৰ ভৱিষ্যতবাণী কৰিছে। ভোট গণনাৰ বাবে মাত্ৰ ৪৮ ঘণ্টা বাকী থকা অৱস্থাত, দুয়োটা দলে জনাদেশৰ সম্ভাৱনাৰ বাবে ৰণনীতি প্ৰস্তুত কৰি আছে।

সূত্ৰই কৈছে যে মুখ্যমন্ত্ৰী জয় ৰাম ঠাকুৰে নিজৰ সমষ্টি চিৰাজত নিজকে নিয়োজিত কৰাৰ পৰিৱৰ্তে নিৰ্দলীয় বিধায়কসকলক অন্তৰ্ভুক্ত কৰাৰ প্ৰচেষ্টা তদাৰক কৰিবলৈ চিমলাত থাকিব বুলি আশা কৰা হৈছে যদিহে বিজেপি আৰু কংগ্ৰেছে নিৰ্বাচনত সমান সংখ্যক আসন লাভ কৰে।

হিমাচলত চৰকাৰ গঠনৰ বাবে ৩৫ জন বিধায়কৰ সমৰ্থনৰ প্ৰয়োজন
হিমাচল প্ৰদেশত চৰকাৰ গঠনৰ বাবে এটা দলক কমেও ৩৫ জন বিধায়কৰ সমৰ্থনৰ প্ৰয়োজন, কিন্তু সোমবাৰে প্ৰকাশিত এক্সিট পোলৰ ভৱিষ্যতবাণী অনুসৰি, কংগ্ৰেছ আৰু বিজেপিয়ে এই যাদুকৰী সংখ্যাটো প্ৰাপ্ত কৰাৰ ক্ষেত্ৰত এক প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হ'ব পাৰে। অৱশ্যে, ভোটগণনা ৮ ডিচেম্বৰত অনুষ্ঠিত হ'ব। জৰীপসমূহে বিজেপিৰ বাবে ২৪ ৰ পৰা ৪১ খন আসনৰ ভৱিষ্যতবাণী কৰিছে, আনহাতে কংগ্ৰেছে ২০ ৰ পৰা ৪০ খন আসন লাভ কৰিব বুলি আশা কৰা হৈছে। নিকট প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে নিৰ্দলীয়সকলৰ ভূমিকা গুৰুত্বপূৰ্ণ হ'ব আৰু তেওঁলোকৰ কিছুমানে দাবী কৰিছে যে দুয়োটা দলে তেওঁলোকৰ কাষ চাপিছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি