• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • তেওঁ ক'লে- ভাল লাগে ক'ৰোনাৰ ভেকচিন লৈ ! এবাৰ, দুবাৰ নহয় তেওঁ ১১ বাৰ ল'লে ক'ৰোনাৰ ভেকচিন ...

তেওঁ ক'লে- ভাল লাগে ক'ৰোনাৰ ভেকচিন লৈ ! এবাৰ, দুবাৰ নহয় তেওঁ ১১ বাৰ ল'লে ক'ৰোনাৰ ভেকচিন ...

তেওঁক (Covid Vaccine) বাৰে বাৰে টিকাকৰণ কৰা হৈছে। বিহাৰৰ মাধেপুৰা (Bihar) জিলাৰ বাসিন্দা ব্ৰহ্মদেউ মণ্ডলে ইতিমধ্যে ১১ টা টিকাকৰণ লাভ কৰিছে। ঘটনাটো পোহৰলৈ অহাৰ লগে লগে বিহাৰ ৰাজ্যিক স্বাস্থ্য বিভাগে তদন্ত আৰম্ভ কৰিছে।

তেওঁক (Covid Vaccine) বাৰে বাৰে টিকাকৰণ কৰা হৈছে। বিহাৰৰ মাধেপুৰা (Bihar) জিলাৰ বাসিন্দা ব্ৰহ্মদেউ মণ্ডলে ইতিমধ্যে ১১ টা টিকাকৰণ লাভ কৰিছে। ঘটনাটো পোহৰলৈ অহাৰ লগে লগে বিহাৰ ৰাজ্যিক স্বাস্থ্য বিভাগে তদন্ত আৰম্ভ কৰিছে।

তেওঁক (Covid Vaccine) বাৰে বাৰে টিকাকৰণ কৰা হৈছে। বিহাৰৰ মাধেপুৰা (Bihar) জিলাৰ বাসিন্দা ব্ৰহ্মদেউ মণ্ডলে ইতিমধ্যে ১১ টা টিকাকৰণ লাভ কৰিছে। ঘটনাটো পোহৰলৈ অহাৰ লগে লগে বিহাৰ ৰাজ্যিক স্বাস্থ্য বিভাগে তদন্ত আৰম্ভ কৰিছে।

  • Share this:
তেওঁক (Covid Vaccine) বাৰে বাৰে টিকাকৰণ কৰা হৈছে। বিহাৰৰ মাধেপুৰা (Bihar) জিলাৰ বাসিন্দা ব্ৰহ্মদেউ মণ্ডলে ইতিমধ্যে ১১ টা টিকাকৰণ লাভ কৰিছে। ঘটনাটো পোহৰলৈ অহাৰ লগে লগে বিহাৰ ৰাজ্যিক স্বাস্থ্য বিভাগে তদন্ত আৰম্ভ কৰিছে। যেতিয়া তেওঁ দ্বাদশবাৰৰ বাবে ভেকছিনটো লৈছিল তেতিয়াহে এইটো স্বাস্থ্য কৰ্মীৰ চকুত পৰিছিল। তেতিয়াই গোটেই বস্তুটো পোহৰলৈ আহিছিল।

ৰাষ্ট্ৰীয় সংবাদ মাধ্যমৰ এক সূত্ৰ অনুসৰি, ব্ৰহ্মদেউৰ প্ৰকৃততে কোভিড টিকাকৰণত অজান আছিল। তেওঁ তেওঁৰ পৰিয়ালৰ সদস্য আৰু আত্মীয়সকলৰ বাবে পৰিচয় পত্ৰ ব্যৱহাৰ কৰিছিল। সেই কাৰ্ডখন আৰু তেওঁলোকৰ ফোন নম্বৰৰ সৈতে, তেওঁ কৰোনা ভেকছিন ল'বলৈ যায় আৰু তাতেই বহুবাৰ ভেকছিনটো লাভ কৰে, ক'লে স্থানীয় প্ৰশাসনে। কিন্তু ইমানবাৰ টিকাকৰণ কৰাৰ পিছত তেওঁৰ শাৰীৰিক ৰোগ হোৱা নাই নেকি? তেওঁ একেবাৰতে নহয় বুলি কয়। চৰকাৰে ভেকছিন প্ৰৱৰ্তন কৰি এটা অতি ভাল কাম কৰিছে। তেওঁ এইটোও কৈছিল যে তেওঁ টিকাকৰণ কৰিবলৈ ভাল পায়। ইয়াৰ উপৰিও, তেওঁৰ মতে, প্ৰতিবাৰ টিকাকৰণ কৰাৰ সময়ত তেওঁ অলপ স্বাস্থ্যৱান অনুভৱ কৰে, যাৰ বাবে তেওঁ বাৰে বাৰে দৌৰে। তেওঁ কৈছিল যে তেওঁ এজন প্ৰাক্তন ডাক কৰ্মচাৰী। তেওঁ যোৱা ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা টিকাকৰণ কৰা আৰম্ভ কৰিছিল। তেওঁ প্ৰতি মাহে ফেব্ৰুৱাৰী, মাৰ্চ, মে, জুন, জুলাই, আগষ্টত একাধিক টিকাকৰণ কৰাইছে। ছেপ্টেম্বৰত তিনিবাৰ টিকাকৰণ কৰা হৈছিল।

তেওঁৰ আত্মীয়, পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ আধাৰ কাৰ্ড ফোন নম্বৰ ব্যৱহাৰ কৰি তেওঁক আঠবাৰ টিকাকৰণ কৰা হৈছে। তেওঁ তেওঁৰ আধাৰ কাৰ্ড আৰু ফোন নম্বৰ ব্যৱহাৰ কৰি ইয়াক দুবাৰ লৈছে। এবাৰ তেওঁ তেওঁৰ পত্নীৰ আধাৰ কাৰ্ড আৰু ফোন নম্বৰ লৈছিল। এই ক্ষেত্ৰত টিকাৰ মুঠ সংখ্যা হৈছে ১১। মাধেপুৰা প্ৰশাসনে কৈছিল যে প্ৰশাসনে ইতিমধ্যে ঘটনাটোৰ তদন্তৰ নিৰ্দেশ দিছে। অনুসন্ধানকাৰীসকলে সকলো সুৰক্ষাৰ ওপৰত নিজৰ পৰিচয় ভংগ কৰি কেনেকৈ ইমানবোৰ ভেকছিন পাব পাৰে সেইটো বিচাৰি আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি