• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • হাইকমাণ্ড অশোক গেহলটৰ ওপৰত অসন্তুষ্ট, কংগ্ৰেছৰ সভাপতিৰ দৌৰৰ পৰা বাহিৰ হ'ব পাৰে তেওঁ: সূত্ৰ

হাইকমাণ্ড অশোক গেহলটৰ ওপৰত অসন্তুষ্ট, কংগ্ৰেছৰ সভাপতিৰ দৌৰৰ পৰা বাহিৰ হ'ব পাৰে তেওঁ: সূত্ৰ

কংগ্ৰেছৰ সভাপতি পদৰ বাবে নিৰ্বাচনক লৈ ডাঙৰ খবৰ আছে। ইয়াত, ৰাজস্থানৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অশোক গেহলটে এক বিফলতাৰ সন্মুখীন হৈছে। তেওঁ এই পদৰ দৌৰৰ পৰা বাহিৰ হ'ব পাৰে।

কংগ্ৰেছৰ সভাপতি পদৰ বাবে নিৰ্বাচনক লৈ ডাঙৰ খবৰ আছে। ইয়াত, ৰাজস্থানৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অশোক গেহলটে এক বিফলতাৰ সন্মুখীন হৈছে। তেওঁ এই পদৰ দৌৰৰ পৰা বাহিৰ হ'ব পাৰে।

কংগ্ৰেছৰ সভাপতি পদৰ বাবে নিৰ্বাচনক লৈ ডাঙৰ খবৰ আছে। ইয়াত, ৰাজস্থানৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অশোক গেহলটে এক বিফলতাৰ সন্মুখীন হৈছে। তেওঁ এই পদৰ দৌৰৰ পৰা বাহিৰ হ'ব পাৰে।

  • Share this:
কংগ্ৰেছৰ সভাপতি পদৰ বাবে নিৰ্বাচনক লৈ ডাঙৰ খবৰ আছে। ইয়াত, ৰাজস্থানৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অশোক গেহলটে এক বিফলতাৰ সন্মুখীন হৈছে। তেওঁ এই পদৰ দৌৰৰ পৰা বাহিৰ হ'ব পাৰে। সূত্ৰ অনুসৰি, জ্যেষ্ঠ কংগ্ৰেছ নেতাসকলে তেওঁক আৰু দলৰ সভাপতি হিচাপে চাব নিবিচাৰে। কংগ্ৰেছ পৰ্যবেক্ষক মল্লিকাৰ্জুন খাৰ্গে আৰু ৰাজস্থানৰ ভাৰপ্ৰাপ্ত অজয় মাকেনে অশোক গেহলটক দলৰ সভাপতি নকৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিছে। তথ্য অনুসৰি, পৰ্যবেক্ষক মল্লিকাৰ্জুন খাৰ্গে আৰু অজয় মাকেন দুয়োজনে কৈছে যে কিছুমান বিধায়কৰ বিৰুদ্ধে অনুশাসনমূলক ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰা হ'ব।

দুয়োজন নেতাই দেওবাৰে জয়পুৰৰ উন্নয়নৰ প্ৰতিটো মুহূৰ্ত তেওঁলোকৰ প্ৰতিবেদনত অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব। কংগ্ৰেছৰ ৰাজ্যিক ভাৰপ্ৰাপ্ত অজয় মাকনে কৈছে যে বিধায়িনী দলৰ বৈঠকত কংগ্ৰেছ বিধায়কৰ অনুপস্থিতি অনুশাসনহীনতা। এই সভাৰ সময়ত, তেওঁ নিজেই সভাখন মাতিছিল। এইটোও অনুশাসনহীনতা আৰু আমি চাওঁ কি পদক্ষেপ ল'ব পাৰি। আমি প্ৰতিজন বিধায়কক লগ কৰিব বিচাৰিছিলো আৰু তেওঁলোকৰ মতামত জানিব বিচাৰিছিলো, কিন্তু তেওঁলোকে সামূহিকভাৱে সাক্ষাৎ কৰাৰ ওপৰত অটল আছিল। আনহাতে কংগ্ৰেছ সভাপতিৰ পৰা চিএলপি বৈঠক আহ্বান কৰিবলৈ নিৰ্দেশ পোৱাৰ পিছত আৰু মুখ্যমন্ত্ৰী অশোক গেহলটৰ সৈতে যোগাযোগ কৰি বৈঠকৰ সময় আৰু স্থান নিৰ্ধাৰণ কৰা হৈছিল।

খাৰ্গে গেহলটক কৈছে
দেওবাৰে নিশালৈকে চলি থকা হুলস্থূলৰ পিছত সোমবাৰে আবেলি কংগ্ৰেছ পৰ্যবেক্ষক মল্লিকাৰ্জুন খাৰ্গে আৰু মুখ্যমন্ত্ৰী অশোক গেহলট হোটেলখনত মিলিত হৈছিল। ইয়াত খাৰ্গে গেহলটৰ সন্মুখত দলত অনুশাসনৰ প্ৰয়োজনীয়তাৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰিছিল। খাৰ্গে কয় যে কংগ্ৰেছ দলক শক্তিশালী কৰাৰ লগতে একতা আৰু অনুশাসন অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। একে সময়তে, মধ্য প্ৰদেশৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী কমল নাথেও ৰাজস্থানৰ ৰাজনৈতিক সংকটত মধ্যস্থতা কৰিবলৈ প্ৰৱেশ কৰিব পাৰে। ৰাজস্থানৰ ৰাজনৈতিক সংকটৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি কংগ্ৰেছ হাইকমাণ্ডে তেওঁক তৎক্ষণাৎ দিল্লী পাবলৈ কৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি