• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Narendra Modi: সুখ আৰু দুখ, প্ৰতিপলে ভূটানে নিজৰ ফালে পাইছে মোদীক, সেয়ে ভাৰতৰ প্ৰধানমন্ত্ৰীলৈ ভূটানৰ সৰ্বোচ্চ সন্মান ...

Narendra Modi: সুখ আৰু দুখ, প্ৰতিপলে ভূটানে নিজৰ ফালে পাইছে মোদীক, সেয়ে ভাৰতৰ প্ৰধানমন্ত্ৰীলৈ ভূটানৰ সৰ্বোচ্চ সন্মান ...

File Photo

File Photo

ভূটান চৰকাৰে নৰেন্দ্ৰ মোডীক (Narendra Modi) দেশৰ সৰ্বোচ্চ অসামৰিক সন্মান দিবলৈ গৈ আছে। প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে বিভিন্ন কঠিন সময়ত তেওঁলোকৰ কাষত থিয় দিছে।

  • Share this:
ভূটান চৰকাৰে নৰেন্দ্ৰ মোডীক (Narendra Modi) দেশৰ সৰ্বোচ্চ অসামৰিক সন্মান দিবলৈ গৈ আছে। প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে বিভিন্ন কঠিন সময়ত তেওঁলোকৰ কাষত থিয় দিছে। কোভিড কালত হওঁক বা আন যিকোনো কঠিন পৰিস্থিতিত হওঁক, ভাৰতৰ প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে সদায় ভূটানলৈ হাত আগবঢ়াই আহিছে। সেইকাৰণে ভূটান চৰকাৰে এই সন্মান দিয়াৰ কথা বিবেচনা কৰিছে। ভূটানৰ প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে টুইট কৰি বাতৰিটো প্ৰকাশ কৰিছে।

ভূটানৰ প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে শুক্ৰবাৰে বাতৰিটো টুইট কৰিছিল আৰু তেওঁৰ মনোভাৱ প্ৰকাশ কৰিছিল। তেওঁ লিখিছে, "ভাৰতৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে ভূটানৰ সৰ্বোচ্চ সন্মান নাগাদগ পেই জী খোৰলো সন্মান লাভ কৰিছে। মই খুব সুখী। মহামাৰীৰ কঠিন দিনবোৰৰ উপৰিও প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে সদায় ভূটানলৈ সহায়ৰ হাত আগবঢ়াই আহিছে। তেওঁৰ দৰে আৰু কোনো যোগ্য লোক নাই। মই ভূটানৰ জনসাধাৰণৰ হৈ নৰেন্দ্ৰ মোডীক ধন্যবাদ জনাইছো। এজন আধ্যাত্মিক পুৰুষ হিচাপে আমি প্ৰায় সকলো ক্ষেত্ৰতে আপোনাৰ প্ৰতিভা লক্ষ্য কৰিছোঁ। এতিয়া মই আপোনাৰ উপস্থিতিত এই সন্মান দিবলৈ অপেক্ষা কৰি আছোঁ। "

ভাৰতে ক'ৰোনা কালত সকলো চুবুৰীয়া দেশলৈ সহায়ৰ হাত আগবঢ়াইছিল। ভূটানৰ সৈতে ভাৰতৰ দীৰ্ঘদিনীয়া ভাল সম্পৰ্ক আছে। সেইকাৰণে ভাৰতে ক'ৰোনাৰ বিৰুদ্ধে যুঁজিবলৈ সঁজুলিবোৰৰ পৰা টিকাকৰণত সহায় কৰিবলৈ বাৰে বাৰে আগবাঢ়ি আহিছে। কেৱল সেয়াই নহয়, ভূটানৰ সীমান্ত সমস্যাৰ পৰা আৰম্ভ কৰি কেইবাটাও বিষয়ত সৰু পৰ্বতদেশখনে বাৰে বাৰে ভাৰতৰ পক্ষ লৈছে। ভাৰতৰ পৰ্যটকৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰি ভাৰতে ভূটানত সৃষ্টি হোৱা পৰ্যটন উদ্যোগকো বিভিন্ন সুবিধা প্ৰদান কৰিছে।

Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি