• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Salary Hike: ১ এপ্ৰিলৰ পৰা ১১ শতাংশ অধিক DA লাভ কৰিব এইসকল কৰ্মচাৰীয়ে, চৰকাৰে জনাইছে অনুমোদন ...

Salary Hike: ১ এপ্ৰিলৰ পৰা ১১ শতাংশ অধিক DA লাভ কৰিব এইসকল কৰ্মচাৰীয়ে, চৰকাৰে জনাইছে অনুমোদন ...

মধ্য প্ৰদেশৰ (Madhya Pradesh) চৰকাৰী কৰ্মচাৰীসকলে (Govt Employees) ১১ শতাংশ অধিক ডিএ (DA) লাভ কৰিব। অৰ্থাৎ, এতিয়া মুঠ ৩১% ডিএ প্ৰদান কৰা হ'ব।

মধ্য প্ৰদেশৰ (Madhya Pradesh) চৰকাৰী কৰ্মচাৰীসকলে (Govt Employees) ১১ শতাংশ অধিক ডিএ (DA) লাভ কৰিব। অৰ্থাৎ, এতিয়া মুঠ ৩১% ডিএ প্ৰদান কৰা হ'ব।

মধ্য প্ৰদেশৰ (Madhya Pradesh) চৰকাৰী কৰ্মচাৰীসকলে (Govt Employees) ১১ শতাংশ অধিক ডিএ (DA) লাভ কৰিব। অৰ্থাৎ, এতিয়া মুঠ ৩১% ডিএ প্ৰদান কৰা হ'ব।

  • Share this:
মধ্য প্ৰদেশৰ (Madhya Pradesh) চৰকাৰী কৰ্মচাৰীসকলে (Govt Employees) ১১ শতাংশ অধিক ডিএ (DA) লাভ কৰিব। অৰ্থাৎ, এতিয়া মুঠ ৩১% ডিএ প্ৰদান কৰা হ'ব। ১ এপ্ৰিলৰ পৰা, কৰ্মচাৰীসকলে লাভালাভ প্ৰাপ্ত কৰা আৰম্ভ কৰিব। আজি ভূপালত অনুষ্ঠিত শিৱৰাজ কেবিনেট বৈঠকত প্ৰস্তাৱত মোহৰ লগোৱা হৈছে। ইয়াৰ লগতে, এমপিত এম্বুলেন্স ১০৮-ৰ লাইনত জন্তুৰ বাবে ভ্ৰাম্যমাণ বাহনো চলোৱা হ'ব।

আজি শিৱৰাজ কেবিনেট বৈঠকত কেইবাটাও সিদ্ধান্তক সেউজ সংকেত দিয়া হৈছিল। কেবিনেটে এম্বুলেন্স ১০৮ ৰ লাইনত জন্তুৰ বাবে ভ্ৰাম্যমাণ ভান প্ৰৱৰ্তনৰ বাবেও অনুমোদন জনাইছে। লগতে ১১ শতাংশ বৰ্ধিত ডিএকো অনুমোদন জনায়। ১ এপ্ৰিলৰ পৰা, লাভালাভবোৰ কৰ্মচাৰীসকলৰ বাবে উপলব্ধ হ'ব।
Published by:Kokil Sarma
First published: