உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • ভাৰত বায়োটেকৰ নাকৰ ভেকছিনে পৰীক্ষণৰ অনুমোদন লাভ কৰিছে, বুষ্টাৰ পালি হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব এই ভেকছিন ...

    ভাৰত বায়োটেকৰ নাকৰ ভেকছিনে পৰীক্ষণৰ অনুমোদন লাভ কৰিছে, বুষ্টাৰ পালি হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব এই ভেকছিন ...

    সাংকেতিক ছবি

    সাংকেতিক ছবি

    ভাৰতীয় ঔষধ নিয়ন্ত্ৰক জেনেৰেলে (DCGI) ভাৰত বায়োটেকৰ নাকৰ ভেকছিনৰ পৰীক্ষণত অনুমোদন জনাইছে। এই ভেকছিনটো বুষ্টাৰ পালি হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব। বৰ্তমানে, ইয়াক ৯০০ জন লোকৰ ওপৰত পৰীক্ষা কৰা হ'ব।

    • Share this:
    ভাৰতীয় ঔষধ নিয়ন্ত্ৰক জেনেৰেলে (DCGI) ভাৰত বায়োটেকৰ নাকৰ ভেকছিনৰ পৰীক্ষণত অনুমোদন জনাইছে। এই ভেকছিনটো বুষ্টাৰ পালি হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব। বৰ্তমানে, ইয়াক ৯০০ জন লোকৰ ওপৰত পৰীক্ষা কৰা হ'ব, যিটো এই ভেকছিনৰ তৃতীয় পালিৰ পৰীক্ষণ হ'ব। কোম্পানীটোৱে প্ৰায় তিনি সপ্তাহ আগতে ট্ৰায়েল তথ্য ডিচিজিআইৰ বিষয় বিশেষজ্ঞ সমিতিলৈ প্ৰেৰণ কৰিছিল। কোৱা হৈছে যে নাকৰ জৰিয়তে দিয়া এই ভেকছিনে মানুহক অমিক্ৰনৰ পৰা সুৰক্ষা দিয়াত সহায় কৰিব।

    এইটো কোৱা হৈছে যে ভাৰত বায়োটেকে ইয়াৰ নাকৰ ভেকছিনক বুষ্টাৰ পালি হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে। এই বুষ্টাৰ পালিবোৰ তেওঁলোকক দিয়া হ'ব যিসকলে আগতে কভিশ্বিল্ড বা কোভেক্সিনৰ বাবে ভেকছিন গ্ৰহণ কৰিছিল। আমি জনাওঁ যে ভাৰতত, ফ্ৰণ্টলাইনত কাম কৰা লোকসকলক এই মাহৰ পৰা ক'ৰোনা ভেকছিনৰ তৃতীয় পালি দিয়া হৈছে।

    কাৰ ওপৰত ট্ৰায়েল হ'ব?
    ভাৰত বায়োটেকে ইতিমধ্যে টিকাকৰণ কৰা লোকসকলৰ ক্ষেত্ৰত ইয়াৰ নাকৰ ভেকছিন BBV154 ক বুষ্টাৰ পালি হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে। ভেকছিনটোৰ নিদানিক পৰীক্ষণ ইতিমধ্যে কভিশ্বিল্ড বা কোভেক্সিন গ্ৰহণ কৰা লোকসকলৰ ওপৰত কৰা হ'ব।

    নাকৰ ভেকছিনৰ লাভালাভ
    এইটো কোৱা হৈছে যে সাধাৰণ ভেকছিনৰ তুলনাত নাকৰ ভেকছিন যথেষ্ট কাৰ্যকৰী। চিকিৎসকৰ মতে, যেতিয়া ভেকছিনটো নাকৰ পৰা দিয়া হয়, প্ৰথম কামটো হ'ল নাকত এণ্টিবডী বনোৱা। এইটোৱে ভাইৰাছটোৰ বাবে উশাহৰ জৰিয়তে হাঁওফাঁওলৈ যোৱাটো কঠিন কৰি তুলিব। ইয়াৰ ফলস্বৰূপে ভাইৰাছটো নাকৰ ভেকছিন গ্ৰহণ কৰা সকলৰ হাঁওফাঁওলৈ যাব নোৱাৰিব।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: