• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • ১২ ৰ পৰা ১৮ বছৰীয়া শিশুৰ বাবে সকাহ ! ভাৰত বায়োটেকৰ ভেকছিনে পালে DCGIৰ অনুমোদন ...

১২ ৰ পৰা ১৮ বছৰীয়া শিশুৰ বাবে সকাহ ! ভাৰত বায়োটেকৰ ভেকছিনে পালে DCGIৰ অনুমোদন ...

ভাৰতীয় ঔষধ নিয়ন্ত্ৰক জেনেৰেলে (DCGI) শনিবাৰে ১২-১৮ বছৰীয়া শিশুৰ বাবে Covaxin Covid-19 ভেকছিনৰ জৰুৰী কালীন ব্যৱহাৰৰ বাবে ভাৰত বায়োটেকক অনুমোদন জনাইছে।

ভাৰতীয় ঔষধ নিয়ন্ত্ৰক জেনেৰেলে (DCGI) শনিবাৰে ১২-১৮ বছৰীয়া শিশুৰ বাবে Covaxin Covid-19 ভেকছিনৰ জৰুৰী কালীন ব্যৱহাৰৰ বাবে ভাৰত বায়োটেকক অনুমোদন জনাইছে।

ভাৰতীয় ঔষধ নিয়ন্ত্ৰক জেনেৰেলে (DCGI) শনিবাৰে ১২-১৮ বছৰীয়া শিশুৰ বাবে Covaxin Covid-19 ভেকছিনৰ জৰুৰী কালীন ব্যৱহাৰৰ বাবে ভাৰত বায়োটেকক অনুমোদন জনাইছে।

  • Share this:
ভাৰতীয় ঔষধ নিয়ন্ত্ৰক জেনেৰেলে (DCGI) শনিবাৰে ১২-১৮ বছৰীয়া শিশুৰ বাবে Covaxin Covid-19 ভেকছিনৰ জৰুৰী কালীন ব্যৱহাৰৰ বাবে ভাৰত বায়োটেকক অনুমোদন জনাইছে। প্ৰতিবেদন অনুসৰি, অক্টোবৰ DCGIত পৰামৰ্শ দিয়া বিষয় বিশেষজ্ঞ সমিতিয়ে (SEC) শিশুসকলৰ বাবে Covaxinৰ জৰুৰী কালীন ব্যৱহাৰৰ অনুমতি দিয়ে।

Covaxin এতিয়া ভাৰতৰ শিশুসকলৰ বাবে ব্যৱহাৰৰ বাবে অনুমোদিত দ্বিতীয় ভেকছিন। আগষ্টত, ১২ বছৰৰ অধিক বয়সৰ প্ৰাপ্তবয়স্ক আৰু শিশুৰ ওপৰত জাইডাছ কেডিলাৰ তিনি-পালিৰ ডিএনএ জেব ব্যৱহাৰ কৰাৰ অনুমতি দিয়া হৈছিল। প্ৰতিবেদন অনুসৰি, শিশুসকলক দুটা পালিত কোভাক্সিন দিয়া হ'ব, প্ৰথম আৰু দ্বিতীয়ৰ মাজত ২৮ দিনৰ ব্যৱধান থাকিব। চৰকাৰক দাখিল কৰা পৰীক্ষাৰ তথ্য অনুসৰি, প্ৰাপ্তবয়স্ক আৰু শিশুৰ বাবে ভেকছিনৰ ব্যৱধান আৰু পালি একে হ'ব।

Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
Published by:Kokil Sarma
First published: