• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • 'কেছ কুইন'ৰ পৰা লাভ কৰা কোটি টকা কি হ'ব ? অৰ্পিতা মুখাৰ্জীয়ে সম্পদসমূহ ঘূৰাই পাব নেকি ? আইনে কি কয় ?

'কেছ কুইন'ৰ পৰা লাভ কৰা কোটি টকা কি হ'ব ? অৰ্পিতা মুখাৰ্জীয়ে সম্পদসমূহ ঘূৰাই পাব নেকি ? আইনে কি কয় ?

যদি অৰ্পিতা মুখাৰ্জীক ধন ৰপ্তানিৰ অভিযোগত দোষী সাব্যস্ত কৰা হয়, প্ৰৱৰ্তন সঞ্চালকালয়ে সকলো সম্পত্তি চৰকাৰক হস্তান্তৰ কৰিব। ইয়াত, নগদ ধন স্থানান্তৰ প্ৰথমে কৰা হয়।

যদি অৰ্পিতা মুখাৰ্জীক ধন ৰপ্তানিৰ অভিযোগত দোষী সাব্যস্ত কৰা হয়, প্ৰৱৰ্তন সঞ্চালকালয়ে সকলো সম্পত্তি চৰকাৰক হস্তান্তৰ কৰিব। ইয়াত, নগদ ধন স্থানান্তৰ প্ৰথমে কৰা হয়।

যদি অৰ্পিতা মুখাৰ্জীক ধন ৰপ্তানিৰ অভিযোগত দোষী সাব্যস্ত কৰা হয়, প্ৰৱৰ্তন সঞ্চালকালয়ে সকলো সম্পত্তি চৰকাৰক হস্তান্তৰ কৰিব। ইয়াত, নগদ ধন স্থানান্তৰ প্ৰথমে কৰা হয়।

  • Share this:
পশ্চিম বংগত শিক্ষক নিযুক্তি কেলেংকাৰীত গ্ৰেপ্তাৰ প্ৰাক্তন মন্ত্ৰী পাৰ্থ চেটাৰ্জীৰ ঘনিষ্ঠ সহযোগী অৰ্পিতা মুখাৰ্জীয়ে অসুবিধাৰ সন্মুখীন হৈছে। প্ৰৱৰ্তন সঞ্চালকালয়ে অৰ্পিতাৰ সৈতে সম্পৰ্কিত বহুতো গোপন কথা নিৰন্তৰ উন্মোচন কৰি আছে। এতিয়ালৈকে, অৰ্পিতাৰ দুটা চৌহদত চলোৱা অভিযানত ৫০ কোটিৰো অধিক টকা উদ্ধাৰ কৰা হৈছে। প্ৰথমতে, ইডিয়ে অৰ্পিতাৰ ঘৰৰ পৰা নগদ ২০ কোটি টকা উদ্ধাৰ কৰিছিল। ইয়াৰ পিছত, দ্বিতীয় ফ্লেটত দিয়া অভিযানৰ সময়ত ৩০ কোটি নগদ ধন আৰু ৩ কিলোগ্ৰাম সোণো পোৱা গৈছিল। ইডিয়ে এই গোচৰটোত অৰ্পিতা মুখাৰ্জীকো গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে।

এইটো কোৱা হৈছে যে প্ৰৱৰ্তন সঞ্চালকালয়ে অৰ্পিতা মুখাৰ্জীৰ বিলাসী গাড়ীৰ বিষয়ে জানিব পাৰিছে। কিন্তু অনুসন্ধানৰ আগতে, ডায়মণ্ড চিটি কমপ্লেক্সৰ পৰা ৪ খন গাড়ী সন্ধানহীন হৈছে। ইয়াৰ উপৰিও, অৰ্পিতা মুখাৰ্জীৰ সৈতে সম্পৰ্কিত ৩টা কোম্পানীও প্ৰৱৰ্তন সঞ্চালকালয়ৰ ৰাডাৰত আছে। এই মুহূৰ্তত, ইডিৰ কাৰ্যত জব্দ কৰা ধন আৰু অলংকাৰবোৰ অৰ্পিতা মুখাৰ্জীক ঘূৰাই দিয়া হ'ব নেকি ?

সম্পত্তি চৰকাৰক হস্তান্তৰ কৰা হ'বনে?

অৰ্পিতা মুখাৰ্জীৰ চৌহদৰ পৰা উদ্ধাৰ হোৱা ধন আৰু গহনাবোৰ প্ৰৱৰ্তন সঞ্চালকালয়ৰ ওচৰত আছে, সেয়েহে মানি লণ্ডাৰিং আইনৰ অধীনত, নগদ ধন, গহনা, ঘৰ আৰু গাড়ী ইডিয়ে দখল কৰিব। বিষয়টোৰ তদন্ত সম্পূৰ্ণ নোহোৱালৈকে কোনো সম্পত্তি বিক্ৰী বা ক্ৰয় কৰিব নোৱাৰি। অৱশ্যে, যদি এটা ঘৰ সম্পত্তি হিচাপে জব্দ কৰা হয়, অভিযুক্তজনে ইয়াত থাকিব পাৰে কিন্তু ইয়াক ভাড়া বা বিক্ৰী কৰিব নোৱাৰে।

যদি অৰ্পিতা মুখাৰ্জীক ধন ৰপ্তানিৰ অভিযোগত দোষী সাব্যস্ত কৰা হয়, প্ৰৱৰ্তন সঞ্চালকালয়ে সকলো সম্পত্তি চৰকাৰক হস্তান্তৰ কৰিব। ইয়াত, নগদ ধন স্থানান্তৰ প্ৰথমে কৰা হয়। কিন্তু যদি অৰ্পিতা মুখাৰ্জীয়ে দাবী কৰে যে সকলো সম্পত্তি তেওঁৰ, তেন্তে তেওঁ ইয়াৰ প্ৰমাণ প্ৰদান কৰিব লাগিব আৰু ক'ব লাগিব যে তেওঁ কেনেকৈ আৰু ক'ৰ পৰা ইমান বোৰ সম্পত্তি অধিগ্ৰহণ কৰিছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: