মুখ্যপৃষ্ঠা »খবৰ »দেশ »বুলেট চলাই বিয়াৰ মণ্ডপ পালেহি কইনা, আচৰিত হৈ পৰিল বিয়াঘৰৰ অতিথি, চমকি উঠিল কেমেৰাৰ ফ্লাছ

বুলেট চলাই বিয়াৰ মণ্ডপ পালেহি কইনা, আচৰিত হৈ পৰিল বিয়াঘৰৰ অতিথি, চমকি উঠিল কেমেৰাৰ ফ্লাছ

ৰাজস্থানৰ বৰাণত বিয়াৰ বাবে বুলেট বাইকত উপস্থিত কইনা কামেক্ষা জাংগীৰ

এই বিবাহ দুদিন পূৰ্বে বৰাণ জিলাৰ ছাব্ৰাত সংঘটিত হৈছিল। এই বিবাহে অঞ্চলটোত বহু শিৰোনাম দখল কৰিছে। এই বিয়াৰ ভিডিঅ’ আৰু ফটো ছ’চিয়েল মিডিয়াত অতি ভাইৰেল হৈ পৰিছে।

  • Share this:
সময়ৰ পৰিৱৰ্তনৰ লগে লগে ল'ৰাতকৈ ছোৱালীও পিছ পৰি থকা নাই। ল'ৰা-ছোৱালীৰ মাজত থকা বৈষম্য সমাজত নাইকিয়া হৈ আহিছে। ইয়াৰ লগতে এতিয়া ৰীতি-নীতিৰো পৰিৱৰ্তন হোৱা দেখা গৈছে। বিবাহ এতিয়া কেৱল ৰীতি-নীতিৰ সৈতে বান্ধ খাই থকা নাই, বৰঞ্চ ই আনন্দ আৰু মনোৰঞ্জনৰ মাধ্যমো হৈ পৰিছে। তেনে এক বিবাহ ৰাজস্থানৰ কোটা সংমণ্ডলৰ বৰাণ জিলাত সংঘটিত হৈছে, য’ত কইনাগৰাকীয়ে বুলেট মটৰ চাইকেল চলাই বিবাহ মণ্ডপত উপস্থিত হৈ ৰাউণ্ড ল’বলৈ সক্ষম হৈছে। বিবাহ অনুষ্ঠানত উপস্থিত থকা ৰাইজে কইনাৰ এই ৰূপ দেখি আচৰিত হৈ পৰিল।

তথ্য অনুসৰি এই বিবাহ দুদিন পূৰ্বে বৰাণ জিলাৰ ছাব্ৰাত সংঘটিত হৈছিল। এই বিবাহে অঞ্চলটোত বহু শিৰোনাম দখল কৰিছে। এই বিয়াৰ ভিডিঅ’ আৰু ফটো ছ’চিয়েল মিডিয়াত অতি ভাইৰেল হৈ পৰিছে। ইয়াৰ পূৰ্বে এই বিবাহৰ বিন্দাউলী (খালী) সম্পৰ্কে চৰ্চা চলিছিল। বিন্দোলিত কেৱল দৰাকে নহয়, কইনাকো তেওঁৰ সৈতে ঘোঁৰাত বহি থকা দেখা গ’ল। আনকি পথচাৰীসকলো এই দৃশ্য দেখি থতমত খালে। ইয়াৰ পিছত পিছদিনা কি হ’ল সেয়াও আলোচনাৰ বিষয়।

কইনাৰ এই ৰূপটো দেখি অতিথিসকল আচৰিত হৈ পৰিল
ছাব্ৰাৰ চন্দ্ৰশেখৰ কলনীৰ বাসিন্দা কইনা কামেক্ষা জংগীদে দৰাৰ সৈতে ঘোঁৰাৰ ওপৰত বহি শোভাযাত্ৰা উলিয়াই আনে। পিছদিনা দৰাক বিয়া কৰাবলৈ বুলেট মটৰ চাইকেলত উঠি কইনা মণ্ডপ পালেহি। এই সময়ছোৱাত কইনাগৰাকীয়ে চকুত পিন্ধিছিল ক’লা চশমা। বিয়াঘৰত কইনাৰ প্ৰৱেশত অতিথিসকল আচৰিত হৈ পৰিল। তাত উপস্থিত অতিথিসকলে তীব্ৰভাৱে ফটো তুলি কইনাৰ এই ৰূপটোৰ ভিডিঅ’ বনাইছিল। কামেক্ষৰ বিবাহ ছাব্ৰাৰ ধনগৰৰ নিবাসী সুনীল জংগীদৰ সৈতে। অৱশ্যে এই বিবাহ ক্ষেত্ৰখনত আলোচনাৰ বিষয় হৈয়েই আছে।

এয়া আছিল কইনাৰ পিতৃৰ তীব্ৰ ইচ্ছা
দৰাচলতে কইনাৰ পিতৃ গোবিন্দ জংগিদৰ পেছাত শিক্ষক, কোনো পুত্ৰ নাই। তেওঁৰ মাত্ৰ চাৰিগৰাকী কন্যা সন্তান আছে। কন্যাসকলক পুত্ৰৰ দৰে ডাঙৰ-দীঘল কৰিছে। গোবিন্দ জংগীদে কয় যে তেওঁ কন্যাক পুত্ৰৰ সমান মৰ্যাদা দিছে। ‘বেটি পঢ়াও-বেটি বাচাও’ৰ উদ্দেশ্যেৰ দৰে তেওঁলোকে বিচাৰে ছোৱালীয়ে পুত্ৰৰ দৰে সকলো কামনা পূৰণ কৰক।

শেহতীয়া বাতৰি