• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Bappi Lahiri Demise: প্ৰথমে লতা মংগেশকাৰ, এতিয়া বাপ্পী দা ! দুসপ্তাহৰ ভিতৰত বিশ্বক বিদায় জনালে সংগীতৰ 'মাতৃ-পুত্ৰ' যুটিয়ে ...

Bappi Lahiri Demise: প্ৰথমে লতা মংগেশকাৰ, এতিয়া বাপ্পী দা ! দুসপ্তাহৰ ভিতৰত বিশ্বক বিদায় জনালে সংগীতৰ 'মাতৃ-পুত্ৰ' যুটিয়ে ...

লতা মংগেশকাৰৰ (Lata Mangeshkar) মৃত্যুৰ দুসপ্তাহো হোৱা নাই যে ভাৰতত ডিস্কো সংগীতক (Disco Music) এক নতুন পৰিচয় প্ৰদান কৰা কিংবদন্তি গায়ক আৰু সুৰকাৰ বাপ্পী লাহিড়ীয়ে (Bappi Lahiri) বিশ্বক বিদায় জনায়।

লতা মংগেশকাৰৰ (Lata Mangeshkar) মৃত্যুৰ দুসপ্তাহো হোৱা নাই যে ভাৰতত ডিস্কো সংগীতক (Disco Music) এক নতুন পৰিচয় প্ৰদান কৰা কিংবদন্তি গায়ক আৰু সুৰকাৰ বাপ্পী লাহিড়ীয়ে (Bappi Lahiri) বিশ্বক বিদায় জনায়।

লতা মংগেশকাৰৰ (Lata Mangeshkar) মৃত্যুৰ দুসপ্তাহো হোৱা নাই যে ভাৰতত ডিস্কো সংগীতক (Disco Music) এক নতুন পৰিচয় প্ৰদান কৰা কিংবদন্তি গায়ক আৰু সুৰকাৰ বাপ্পী লাহিড়ীয়ে (Bappi Lahiri) বিশ্বক বিদায় জনায়।

  • Share this:
লতা মংগেশকাৰৰ (Lata Mangeshkar) মৃত্যুৰ দুসপ্তাহো হোৱা নাই যে ভাৰতত ডিস্কো সংগীতক (Disco Music) এক নতুন পৰিচয় প্ৰদান কৰা কিংবদন্তি গায়ক আৰু সুৰকাৰ বাপ্পী লাহিড়ীয়ে (Bappi Lahiri) বিশ্বক বিদায় জনায়। ৬৯ বছৰ বয়সত, তেওঁ বুধবাৰে মুম্বাইৰ ক্ৰিটিকেয়াৰ চিকিৎসালয়ত শেষ নিশ্বাস ত্যাগ কৰে। দুখৰ বিষয় যে ইমান কম সময়ৰ ভিতৰতে দেশখনে সংগীত খণ্ডৰ শক্তিশালী নেতা 'মাতৃ-পুত্ৰ' যুটিটোহে হেৰুৱাইছে।

স্বৰ্গীয় স্বৰকোকিলাক বাপ্পী দাৰ ডাঙৰ সমৰ্থন প্ৰণালী বুলি গণ্য কৰা হৈছিল। এইটো লতা মংগেশকাৰ আছিল যিয়ে বাংলা চলচ্চিত্ৰ 'দাদু'ত তেওঁৰ প্ৰথম ৰচনাত কণ্ঠ দিছিল। আমিৰ খানৰ দেউতাক তাহিৰ হুছেইনৰ 'জাকাহাৰ' লাহাৰীৰ প্ৰথম বলীউড হিট হিচাপে পৰিগণিত হৈছিল। একেখন চলচ্চিত্ৰতে লতা মংগেশকাৰে 'অভি-অভি থি দুচমনি' আৰু 'আও তুঝে চান্দ পে লো যাও' গানটো গাইছিল। দুয়োটা গানেই ডাঙৰ হিট হৈছিল।

"মা"লৈ মনত পৰে

৬ ফেব্ৰুৱাৰী তাৰিখে, লতা মংগেশকাৰৰ মৃত্যু হয়। কিংবদন্তী গায়িকাগৰাকীৰ মৃত্যুত দুখিত হৈ বাপ্পী দাই তেওঁৰ ইনষ্টাগ্ৰাম হেণ্ডেলত এখন পুৰণি আৰু অতি বিশেষ ছবি পোষ্ট কৰিছিল য'ত তেওঁ 'মা' লিখিছিল। ভাৰত ৰত্ন লতা মংগেশকাৰক কোভিড আৰু নিউমোনিয়াৰ পিছত মুম্বাইৰ ব্ৰিচ কেণ্ডি চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰোৱা হৈছিল।

বাপ্পী দালৈ জন্মদিনৰ শুভেচ্ছা

সোণৰ প্ৰতি উৎসাহী বাপ্পী দাই যোৱা বছৰ নৱেম্বৰত তেওঁৰ ৬৯ তম জন্মদিন উদযাপন কৰিছিল। সেই সময়ছোৱাত তেওঁক অভিনন্দন জনোৱা সকলৰ তালিকাত লতা দিৰ নামো অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছিল। তেওঁ ছচিয়েল মিডিয়াত এখন পুৰণি ফটো শ্বেয়াৰ কৰিছিল আৰু বাপ্পী দাক শুভকামনা জনাইছিল। তেওঁ লিখিছিল, "শুভ জন্মদিন বাপ্পী। ঈশ্বৰে আপোনাক সদায় স্বাস্থ্যৱান আৰু সুখী কৰি ৰাখক।"
Published by:Kokil Sarma
First published: