உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • ৰাম নৱমী উপলক্ষে আজি বন্ধ থাকিব বেংকসমূহ, এপ্ৰিল মাহত আৰু কোনদিনা বেংক বন্ধ থাকিব?

    ৰাম নৱমী উপলক্ষে আজি বন্ধ থাকিব বেংকসমূহ, এপ্ৰিল মাহত আৰু কোনদিনা বেংক বন্ধ থাকিব?

    ২১ এপ্ৰিলত ৰাম নৱমী উপলক্ষে দেশৰ বিভিন্ন ঠাইৰ বেংকসমূহ বন্ধ (Bank Holidays) থাকিব।

    ২১ এপ্ৰিলত ৰাম নৱমী উপলক্ষে দেশৰ বিভিন্ন ঠাইৰ বেংকসমূহ বন্ধ (Bank Holidays) থাকিব।

    ২১ এপ্ৰিলত ৰাম নৱমী উপলক্ষে দেশৰ বিভিন্ন ঠাইৰ বেংকসমূহ বন্ধ (Bank Holidays) থাকিব।

    • Share this:
    আজি অৰ্থাৎ ২১ এপ্ৰিলত ৰাম নৱমী উপলক্ষে দেশৰ বিভিন্ন ঠাইৰ বেংকসমূহ বন্ধ (Bank Holidays) থাকিব। এই দিনটো চ’ত মাহৰ নৱম দিনত উদযাপন কৰা হয়, যিটো হিন্দু চন্দ্ৰ কেলেণ্ডাৰ (Hindu lunar calendar)ৰ প্ৰথম মাহ। পশ্চিম বংগ, অসম, গোৱা, জম্মু আৰু কাশ্মীৰ, ঝাৰখণ্ড, কৰ্ণাটক, কেৰালা, লক্ষদ্বীপ, মণিপুৰ, মেঘালয়, নাগালেণ্ড, অৰুণাচল প্ৰদেশ, মিজোৰাম, পুডুচেৰী আৰু তামিলনাডুক বাদ দি এই দিনটোত এটা ৰাষ্ট্ৰীয় বন্ধ ৰখা হ'ব।

    প্ৰতি বছৰে, ভাৰতীয় ৰিজাৰ্ভ বেঙ্কে (RBI) বন্ধৰ কেলেণ্ডাৰত জনায় যে সমগ্ৰ দেশৰ সকলো বেংক কিছুমান সময়ত বন্ধ থাকিব। নিৰ্দিষ্ট দিনবোৰক বন্ধৰ দিন হিচাপে ঘোষণা কৰাৰ সিদ্ধান্ত তিনিটা বন্ধনী হিচাপে বিবেচনা কৰি লোৱা হৈছে। সেইকেইটা হৈছে- নেগোচিয়েবল ইনষ্ট্ৰুমেণ্ট এক্টৰ অধীনত বন্ধ, নেগোচিয়েবল ইনষ্ট্ৰুমেণ্ট এক্টৰ অধীনত বন্ধ আৰু ৰিয়েল টাইম গ্ৰছ ছেটেলমেণ্ট হলিডে আৰু বেঙ্কৰ ক্ল’জিং অফ একাউণ্টছ।

    এইটো মন কৰিবলগীয়া যে বেংকৰ বন্ধবোৰ নিৰ্দিষ্ট ৰাজ্যত পালন কৰা উৎসৱৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰে আৰু এখন ৰাজ্যৰ পৰা আনখন ৰাজ্যলৈ পৃথক হ'ব পাৰে। সকলোবোৰ কাৰক বিবেচনা কৰি, আমি এপ্ৰিল, ২০২১ মাহৰ বাবে বেংক বন্ধৰ এখন তালিকা প্ৰস্তুত কৰিছোঁ।
    এপ্ৰিল ২১: শ্ৰী ৰাম নৱমী (Chaite Dashain)/গৰিয়া পূজা। পশ্চিম বংগ, অসম, গোৱা, জম্মু আৰু কাশ্মীৰ, ঝাৰখণ্ড, কৰ্ণাটক, কেৰালা, লক্ষদ্বীপ, মণিপুৰ, মেঘালয়, নাগালেণ্ড, অৰুণাচল প্ৰদেশ, মিজোৰাম, পুডুচেৰী, তামিলনাডুক বাদ দি এইটো ৰাষ্ট্ৰীয় বন্ধৰ দিন ঘোষণা কৰা হ'ব।

    ২৪ এপ্ৰিল: এইটো মাহৰ চতুৰ্থ শনিবাৰ বাবে বেংকসমূহ বন্ধ থাকিব।
    ২৫ এপ্ৰিল: মহৰ্ষি পশুৰাম জয়ন্তী। এইটো হিমাচল প্ৰদেশ, গুজৰাট, হাৰিয়ানা, ৰাজস্থানত পালন কৰিবলগীয়া এক ৰাজ্য-বিশেষ নিৰ্দিষ্ট বন্ধ।
    বন্ধৰ বাবে, বেঙ্কৰ গ্ৰাহকসকলে বেঙ্কৰ শাখাবোৰত টকা উলিয়াব আৰু জমা কৰিব নোৱাৰিব। অৱশ্যে, গ্ৰাহকসকলে মন কৰিব পাৰে যে এই দিনবোৰত এটিএম, ম'বাইল বেঙ্কিং, আৰু অনলাইন বেঙ্কিং সেৱা উপলব্ধ হ'ব।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: