• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Bank Holidays: বেংকলৈ যোৱাৰ কথা ভাবিছে নেকি ? এই মাহৰ বাকী থকা দিনকেইটাত কোনদিনা বেংক বন্ধ থাকিব জানক ...

Bank Holidays: বেংকলৈ যোৱাৰ কথা ভাবিছে নেকি ? এই মাহৰ বাকী থকা দিনকেইটাত কোনদিনা বেংক বন্ধ থাকিব জানক ...

Bank Holidays in January 2023: বেংকবোৰ অহা সপ্তাহত কেইবাদিনো বন্ধ থাকিব। যদি আপোনাৰ বেঙ্ক সম্পৰ্কীয় কোনো কাম আছে, তেন্তে ইয়াক এতিয়াই নিষ্পত্তি কৰক। যদি আপুনি এনে নকৰে, আপোনাৰ সমস্যা হ'ব পাৰে।

Bank Holidays in January 2023: বেংকবোৰ অহা সপ্তাহত কেইবাদিনো বন্ধ থাকিব। যদি আপোনাৰ বেঙ্ক সম্পৰ্কীয় কোনো কাম আছে, তেন্তে ইয়াক এতিয়াই নিষ্পত্তি কৰক। যদি আপুনি এনে নকৰে, আপোনাৰ সমস্যা হ'ব পাৰে।

Bank Holidays in January 2023: বেংকবোৰ অহা সপ্তাহত কেইবাদিনো বন্ধ থাকিব। যদি আপোনাৰ বেঙ্ক সম্পৰ্কীয় কোনো কাম আছে, তেন্তে ইয়াক এতিয়াই নিষ্পত্তি কৰক। যদি আপুনি এনে নকৰে, আপোনাৰ সমস্যা হ'ব পাৰে।

  • Share this:
দেশৰ বেংকসমূহত এই বছৰ কেইবাদিনো বন্ধ থাকিব। বেংকৰ বন্ধবোৰ ইয়াৰ শাখা কোনখন ৰাজ্যত আছে তাৰ ওপৰতো নিৰ্ভৰ কৰে। কিছুমান বন্ধ কেৱল ৰাজ্য অনুসৰি হয় আনহাতে কিছুমান ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ হয়। একে সময়তে, বেংকবোৰ অহা সপ্তাহত কেইবাদিনো বন্ধ থাকিব। যদি আপোনাৰ বেঙ্কসম্পৰ্কীয় কোনো কাম আছে, তেন্তে ইয়াক এতিয়াই নিষ্পত্তি কৰক। যদি আপুনি এনে নকৰে, আপোনাৰ সমস্যা হ'ব পাৰে।

ভাৰতত, প্ৰতি মাহৰ দ্বিতীয় আৰু চতুৰ্থ শনিবাৰে বেংক বন্ধ থাকে। লগতে, বেঙ্কবোৰ প্ৰতি দেওবাৰে বন্ধ থাকে। যদি এমাহত ৫ টা শনিবাৰ হয়, তেনেহ'লে বেঙ্কবোৰ পঞ্চম শনিবাৰে খুলিব। প্ৰতি মাহে, দেশৰ বিভিন্ন ৰাজ্যত বহুতো বেংক বন্ধ থাকে।

আজিকালি বেছিভাগ বেঙ্কিং কাম ঘৰত বহি কৰা হয়, কিন্তু তথাপিও আমি বহুতো কামৰ বাবে বেঙ্ক শাখালৈ যাব লাগিব। এনে পৰিস্থিতিত, বেংকবোৰৰ বন্ধৰ বিষয়ে জনাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ, যাতে অসুবিধা পৰিহাৰ কৰিব পাৰি। পৰৱৰ্তী সপ্তাহত কোনবোৰ দিনত বেংক বন্ধ থাকিব জানো আহক।

এই তাৰিখবোৰত বেংকবোৰ বন্ধ থাকিব
জানুৱাৰী 23, 2023: নেতাজী সুভাষ চন্দ্ৰ বসু জন্ম জয়ন্তীৰ বাবে অসমত বেংক সমূহ বন্ধ থাকিব।
জানুৱাৰী 25, 2023: হিমাচল প্ৰদেশত বেংক বন্ধ থাকিব।
জানুৱাৰী 26, 2023: গণৰাজ্য দিৱস উপলক্ষে সমগ্ৰ দেশতে বেংকসমূহ বন্ধ থাকিব।
জানুৱাৰী 28, 2023: মাহৰ চতুৰ্থ শনিবাৰে বেংকবোৰ বন্ধ থাকিব।
জানুৱাৰী 29, 2023: দেওবাৰৰ বাবে সমগ্ৰ দেশতে বেংকসমূহ বন্ধ থাকিব।
জানুৱাৰী 31, 2023: অসমত বেংক সমূহ বন্ধ থাকিব।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি