বাঘজান কাণ্ডৰ কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ তদন্ত কমিটীৰ অধ্যক্ষক দিল্লীত মহামাৰী প্ৰতিৰোধৰ দায়িত্ব 

News18 Assam | News18-Assam
Updated:June 15, 2020, 7:41 PM IST
বাঘজান কাণ্ডৰ কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ তদন্ত কমিটীৰ অধ্যক্ষক দিল্লীত মহামাৰী প্ৰতিৰোধৰ দায়িত্ব 
বাঘজান তেল খাদৰ পৰা অস্বাভাৱিক প্ৰাকৃতিক গেছ নিৰ্গত হোৱা আৰু পৰবৰ্তী পৰ্যায়ত অগ্নিকাণ্ডৰ সংগঠিত হোৱা ঘটনাৰ তদন্ত কৰিবলৈ কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে জুনৰ ১১ তাৰিখে এখন তিনিজনীয়া তদন্ত কমিটী গঠন কৰি দিছিল

বাঘজান তেল খাদৰ পৰা অস্বাভাৱিক প্ৰাকৃতিক গেছ নিৰ্গত হোৱা আৰু পৰবৰ্তী পৰ্যায়ত অগ্নিকাণ্ডৰ সংগঠিত হোৱা ঘটনাৰ তদন্ত কৰিবলৈ কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে জুনৰ ১১ তাৰিখে এখন তিনিজনীয়া তদন্ত কমিটী গঠন কৰি দিছিল

  • Share this:
বাঘজান তেল খাদৰ পৰা অস্বাভাৱিক প্ৰাকৃতিক গেছ নিৰ্গত হোৱা আৰু পৰবৰ্তী পৰ্যায়ত অগ্নিকাণ্ডৰ সংগঠিত হোৱা ঘটনাৰ তদন্ত কৰিবলৈ কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে জুনৰ ১১ তাৰিখে এখন তিনিজনীয়া তদন্ত কমিটী গঠন কৰি দিছিল । এই কমিটীৰ অধ্যক্ষ জন হ'ল পেট্ৰোলিয়াম মন্ত্ৰণালয়ৰ অধীনস্থ হাইড্ৰ’কাৰ্বন সঞ্চালকালয়ৰ সঞ্চালক প্ৰধান এচ চি এল দাস।

কিন্তু অতি সম্প্ৰতি কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে জেষ্ঠ IAS বিষয়া দাসক দিল্লী মহানগৰীত ভয়াবহ ৰূপ লোৱা Covid-19 মহামাৰী প্ৰতিৰোধ কৰিবলৈও দায়িত্ব প্ৰদান কৰিছে। দেওবাৰে দিল্লী চৰকাৰক সহযোগ কৰিবলৈ কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে চাৰিজন IAS বিষয়াক স্থানান্তৰ কৰিছে আৰু দুজনক দিল্লী চৰকাৰৰ লগত সংযুক্ত কৰিছে ।

তেনেস্থলত বাঘজান কাণ্ডৰ তদন্তৰ কাৰণে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে নতুন কমিটী গঠন কৰিব নে দাসৰ নেতৃত্বতে তদন্ত আগবাঢ়িব সেয়া সময়ত স্পষ্ট হৈ পৰিব।
First published: June 15, 2020, 7:41 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি