• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Azadi Ka Amrit Mahotsav: কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত, ১৫ আগষ্টলৈকে সকলো স্মাৰক, সংগ্ৰহালয়ত বিনামূলীয়া প্ৰৱেশ, টিকট ল'ব নালাগে ...

Azadi Ka Amrit Mahotsav: কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত, ১৫ আগষ্টলৈকে সকলো স্মাৰক, সংগ্ৰহালয়ত বিনামূলীয়া প্ৰৱেশ, টিকট ল'ব নালাগে ...

File Photo

File Photo

ভাৰতীয় পুৰাতাত্ত্বিক জৰীপে ১৫ আগষ্টৰ ভিতৰত সকলো স্মাৰক, পুৰাতাত্ত্বিক স্থান আৰু সংগ্ৰহালয় দৰ্শনাৰ্থীৰ বাবে বিনামূলীয়া কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে।

  • Share this:
ভাৰতৰ স্বাধীনতাৰ ৭৫ বছৰ সম্পূৰ্ণ হোৱা উপলক্ষে 'আজাদী কা অমৃত মহোৎসৱ' উদযাপন কৰা হৈছে। প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ আহ্বানত সমগ্ৰ দেশতে 'হৰ ঘৰ তিৰিঙ্গা' উৎসৱ আৰম্ভ কৰা হৈছে।

এই খণ্ডটোত, এতিয়া কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে স্বাধীনতাৰ এই উৎসৱৰ সৈতে জনসাধাৰণক সংযোগ কৰিবলৈ আৰু তেওঁলোকৰ মাজত দেশৰ প্ৰতি প্ৰেমৰ অনুভূতি বৃদ্ধি কৰিবলৈ আন এটা ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লৈছে। ভাৰতীয় পুৰাতাত্ত্বিক জৰীপে ১৫ আগষ্টৰ ভিতৰত সকলো স্মাৰক, পুৰাতাত্ত্বিক স্থান আৰু সংগ্ৰহালয় দৰ্শনাৰ্থীৰ বাবে বিনামূলীয়া কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে।



বুধবাৰে এএছআইৰ মনুমেণ্ট-২ৰ সঞ্চালক প্ৰধান ড০ এন কে পাঠকৰ হৈ নিৰ্দেশ জাৰি কৰা হৈছে যে ৫ আগষ্টৰ পৰা সকলো স্মাৰক, পুৰাতাত্ত্বিক স্থান আৰু সংগ্ৰহালয় দৰ্শকৰ পৰ্যবেক্ষণৰ বাবে সম্পূৰ্ণ বিনামূলীয়া কৰি তোলা হৈছে। এই ঠাইবোৰত কোনো ধৰণৰ মাচুল লোৱা নহ'ব। এই সন্দৰ্ভত সকলো আঞ্চলিক পৰিচালক আৰু সংশ্লিষ্টলৈ আদেশ প্ৰেৰণ কৰা হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: